Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas

Godzina12 w południe. Wchodzę i nic nie widzę, żadnych płyt,więc zapytuję pania z biedr. Proszę chwile poczekać pada odpowiedź. I przynosi pani karton zapieczętowany a w nim po jednym egzemplarzu z gazetki. Brałem co chciałem. A właściwie na tyle ile miałem kasy.
Ciekawe, czy wszędzie po jednym, czy w zależności od wielkości miasta?
Karton z płytami pani odniosła na miejsce.

moon

to moze dlatego w tej co bylem nie bylo i trzeba bylo zapytac, w innych leza widoczne bez problemu.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

W babićkowej mieścinie leżą. Stinga, Nirvany i Deep Purple brak, za to jest po kilka sztuk Diany, Soyki i Lady Pank. Stojak ekspozycyjny zawalony pluszakami i skarpetami, zauważyłem w ostatniej chwili.
Kupiłem jogurt, kabanosy i wino. I chyba o to Biedronce chodziło :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Cytat: elem w Grudzień 15, 2016, 13:45Deep Purple brak za to jest po kilka sztuk Deep Purple.

;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#180
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Ja pie....loe... No mi by sie nie chciało  :o

frywolny trucht

#182
Nie ma to jak być d.j. i uważać gramofony z napędem "stałym" (sic!) za droższe i profesjonalne, źle trzymać płyty, bo przecież d.j. scratchując i tak ją trzyma paluchami tłustymi w dowolnym miejscu. Tymczasem zły dotyk boli całe życie  ;D  Gdybym tyle razy pierdyknął o napędzie stałym, nagrałbym materiał od początku, a nie raz dopisał erratę. Soreczka. No i koniec końców wyrafinowane słownictwo stawiające na równi z moją poezją ( czy gramofon nie jest porysany, czy ramię nie ryla). Kurde ale ja nie mam czelności występować jako guru winyla, za bardzo cenie czas obserwujących. Smutna konstatacja natomiast jest zaś taka, że każdy może się pomądrować, a przez swoją niekompetencję wprowadzić na manowce.
Ignorancja obecnie nie powoduje żadnej wstydliwości. Na fejsbuku jakby nigdy nic wkleja człowiek zdjęcie Blue Train -Coltrane'a, twierdząc, że już sępy na allegro sprzedają za 70 zł biedronkową płytę za 45 zł. Problem polega na tym, że to co sprzedaje Biedra to Universal, a na rzeczonym zdjęciu jak byk naklejka Blue Note  ;D No masakra po prostu. I nikt mu nie zwrócił uwagi  :o Słów brak.



Materiał trwa 17 minut, z czego większość to uproszczenia, półprawdy ( co to za granica 50 zł za nową płytę? Są przeceny, są tańsze, ale z reguły jednak droższe, nie ma jakiejś równej granicy),ale przede wszystkim trzeszczenie o wszystkim i niczym. Jakby to skondensować- sensownych rad jest minuta?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 16, 2016, 18:16że to co sprzedaje Biedra to Universal, a na rzeczonym zdjęciu jak byk naklejka Blue Note

i mają rację, Blue Note to Universal, od paru ładnych lat :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

No nie mają. Te z niebieską naklejką nie pochodzą z Biedronki. Ich cena w okolicach 70 zł jest całkiem normalna.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Ależ maja rację, Blue Train z niebieska naklejką widziałem w Biedrze. Fakt, ze cena 70 zł jest całkiem normalna, skoro universalova cena hurtowa jest wyższa niz detal w Biedrze :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Rzeczywiście się zapędziłem. Nawet na moim zdjęciu na poprzedniej stronie trochę wychyla się naklejka Blue Note. Sorry. Nadal jednak sprzedawca allegrowy nie musi być biedronkowym złoczyńcą. Oskarżenie cokolwiek na wyrost.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2016, 08:41Nadal jednak sprzedawca allegrowy nie musi być biedronkowym złoczyńcą

Oczywiście, przecież wielu allegrowiczów to normalnie funkcjonujące sklepy działające od kilkudziesięciu lat w realu.
70 zł za BN to jest normalna, rynkowa cena i biedronkowa promocja tego nie zmieni.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Shape of Sound model Skalar. Polska manufaktura ze Zgierza:

"Gramofon wyposażony w 12-calowe ramię z wymiennym headshellem, które jest w całości własną konstrukcją. Wykonane jest z aluminium, swoim kształtem nawiązuje do ramion z klasycznego okresu odtwarzaczy płyt winylowych. Jak podaje producent, zastosowano łożyskowanie hybrydowe, czyli połączenie miniaturowych japońskich łożysk tocznych z łożyskowaniem kiełkowym na panewkach z szafiru syntetycznego. Posiada wygodny i znany od lat, choć rzadko dzisiaj stosowany, wymienny koszyk z wkładką. Talerz Skalara wykonany jest z litego aluminium o masie 3 kg. Podtrzymywany jest na klasycznym łożysku ślizgowym poprzez podtalerzyk który jest napędzany krótkim płaskim gumowym paskiem, a silniczek napędowy zawieszony jest na trzech tłumikach drgań. Napęd nisko-wibracyjnym silnikiem synchronicznym oraz płaskim paskiem zapewnia stabilne obroty. Dodatkowe cechy Skalara to wygodna obsługa, łatwe ustawianie, rasowe brzmienie, a także niebanalny, bardzo ciekawy design. Plinta wycięta jest na kształt skalara, popularnej akwarystycznej ryby, a następnie pomalowana białym lakierem high-gloss."
Więcej tutaj: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/12/gramofon-shape-of-sound-skalar.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Fajny . Ciekawe jaka będzie cena .

krzysiek

Ciekawy projekt, podoba mi się lakierowana plinta, tylko sam jej kształt nieodparcie kojarzy mi się z deską klozetową
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

ELAC świętuje 90 lat swojej działalności. Z tej okazji wprowadza do sprzedaży zaawansowany gramofon Miracord 90 Anniversary, który nawiązuje do pierwszych dekad działalności firmy, kiedy to jej gramofony dominowały na rynku.

http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/23192-gramofon-elac-miracord-90-anniversary

https://www.youtube.com/watch?v=NsaF5qoFSJ8
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: vasa w Marzec 01, 2017, 13:23Proponuję Benza Gold bo z jednej strony nie wymaga sprzedaży nerki a z drugiej Benz (jako marka) gra bardzo zrównoważonym dźwiękiem bez jakiegoś specjalnego nacisku na cokolwiek
A ten Gold to nie jest przypadkiem robiony przez Excela?

vasa

Cytat: rudy-102 w Marzec 01, 2017, 15:41A ten Gold to nie jest przypadkiem robiony przez Excela?
Chyba jednak nie. Excel robi MM i piezo. Kiedyś popełniał również MC ale to dawno było.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Wieczorem mogę sprawdzić. Mam w domu wywiad z właścicielem Benz`a. Wydaje mi się, że mówił że Silver i Gold zamawia u Excela, a resztę robi sam. Czytałem to kilka miesięcy temu to muszę sprawdzić. A Excel robi całą masę wkładek dla różnych firm.

pan-troglodytes

@rudy-102 oczywiście, masz rację, najtańsze Benzy to Excel
http://www.theabsolutesound.com/articles/musical-surroundings-appointed-hana-cartridge-distributor-for-usa/
co w żaden sposób im nie umniejsza.

Excel has always been one of the key "behind the scenes" Japanese cartridge manufacturers and many audiophiles have no doubt owned an Excel-made cartridge under one of their various OEM brands (including Benz Micro's entry level models; MC Gold and Silver).

vasa

Cytat: pan-troglodytes w Marzec 01, 2017, 16:08najtańsze Benzy to Excel
No to wychodzi na to że wkładki robią jedynie Namiki i Excel. A reszta to body i marketing :(
Oczywiście trochę przesadzam ale głównym (o ile nie jedynym) producentem igieł diamentowych jest Namiki a teraz okazuje się że nawet Benz (którego obok Ortofona i Dynavectora) uważałem za poważnego producenta jest jedynie handlarzem :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

#198
Cytat: vasa w Marzec 01, 2017, 16:31okazuje się że nawet Benz (którego obok Ortofona i Dynavectora) uważałem za poważnego producenta jest jedynie handlarzem

Każdy próbujący coś sprzedać jest handlarzem ;)
Benz się przynajmniej nie kryje z informacjami o pochodzeniu swoich wkładek, nie opowiada bajek o olbrzymich inwestycjach R&D. Popatrz na to co robią współcześni producenci gramofonów - wszyscy składają trzy modele na krzyż z chińskiej fabryki Hanpin a opowiadają historie takie, że nawet niektórzy na forum w nie uwierzyli. Dlatego też gramofony z manufaktur takich jak Ad Fontes Andrzeja Analogowego są bardzo cenne w dzisiejszych OEMowych czasach.
Chyba jeszcze Audio Technica robi wkładki własnym sumptem.

vasa



Cytat: pan-troglodytes w Marzec 01, 2017, 17:21
Każdy próbujący coś sprzedać jest handlarzem ;)
Na własny użytek rozgraniczam sytuacje  sprzedaży wyrobów własnych i cudzych.
W pierwszym przypadku stosuję nazwę producent.
Cytat: pan-troglodytes w Marzec 01, 2017, 17:21Popatrz na to co robią współcześni producenci gramofonów - wszyscy składają trzy modele na krzyż z chińskiej fabryki Hanpin a opowiadają historie takie, że nawet niektórzy na forum w nie uwierzyli.

Niby troglodyta a rzecze mądrzej niż niejeden człek :o
Bardzo się cieszę że do nas dołączyłeś :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.