Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: miniabyr w Sierpień 25, 2018, 22:20Ręka do góry kto z was choć w minimalnym stopniu starał się ogarnąć akustykę pomieszczenia.

Zgłaszam się. Ustroje akustyczne, ramy obrazów wypełnione wełną owczą i gruba wykładzina (by zredukować pogłos do 200ms). Nawet malowanie ścian i sufitu przeprowadziłem pod kątem rozpraszania - ani centymetra kwadratowego gładkiej powierzchni ścian, czy sufitu :)

miniabyr

No to chłopaki jesteście rodzynkami w tym akustycznym daniu . Akustyka poprawiona to mniej problemów z basem .............i qfa to słychać .  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomekkk1

Jedyny rezonans pomieszczenia, jaki się u mnie pojawia to dokładnie 52Hz (500ms), jest to rezonans podłogi - pusta przestrzeń pod drewnianą posadzką. Z Sonusami odbierałem to jako bardziej jako dociążenie basu, wibracje podczas słuchania niż jakieś "przeciągnięcie się" dźwięku :)

tomekkk1

Na fotce poniżej widać strukturę ściany, o której wspomniałem wcześniej (dokładnie takie są wszystkie, oraz sufit - by je lepiej zobaczyć należy kliknąć na fotkę by wyświetlić pełną wielkość), oraz ustroje (dwa z siedmiu w użyciu). Ich lokalizacja to po dwa za każdą kolumną, po jednym w miejscu pierwszych odbić i jeden "mobilny, którym zasłaniam monitor podczas odsłuchów :)



Michał

U mnie też wełna mineralna,dywan i kanapa. W planach na ten rok zakup tzw manahatanów na sufit(drogie są sukurkowańce)pokój tylko do słuchania muzyki. Z Almarro,mimo tych zabiegów,bas czasem się wzubdzał,ale taki urok diabełka i ja tego nie krytykuję. Z obecną elektroniką,bas jest jak błyskawica,a do tego jest bardzo zróżnicowany i posiada namacalną fakturę.

pelot

#3305
Cytat: cdt w Sierpień 25, 2018, 17:29
Może uporządkujmy sprawy . Piszę o swoich odczuciach . Dla mnie bas u Pawła nigdy nie był poluzowany . Raz był lepszy raz gorszy ale to poluzowanie to mit  :) . Daj boże każdemu takie kolumny jak delty przed modyfikacjami .


Nie miałem na myśli nic zdrożnego .
Pytam bo przed modami ,bodaj że w czerwcu będąc u Pawła ,właśnie bas mnie zachwycił.
Dlategoż to pytam ciebie  , jakie masz odczucia w  związku z wprowadzonymi zmianami.

Jako osoba postronna , która na codzień nie obcuje z tym systemem  , tym samy mniej podatna na autosugestie,   masz , że tak powiem , bardziej krytyczne ucho .
A bywając częściej odemnie, masz wrobione zdanie na temat jakości dźwięku Pawłowego systemu. Podejżewam że każdorazowa modyfikacja jest przez ciebie dostrzegalna i powoduje odniesienie się do stanu z przed modyfikacji .
Co za tym idzie rzetelnej oceny aktualnego  brzmienia.




pelot

0pisałem się o akustyce mojego pokoju i szlag wszystko trafił , jestem zły  >:( narazie dam sobie spokój ze szczegółami.  :(
Powiem tylko tyle , wszyscy którzy u mnie byli zwracali uwagę na znakomitą akustykę mojego pomieszczenia.
Co do pomiarów , nie  robiłem , ale się do nich przymierzam i ne omieszkam je wykonać. ::)

cdt

Cytat: pelot w Sierpień 26, 2018, 08:12jakie masz odczucia w  związku z wprowadzonymi zmianami.
Bas jak bas zawsze można się do niego przyczepić . Dla mnie mega postęp nastąpił w kreowaniu przestrzeni . Tego mi u Pawła brakowało wcześniej . Dźwięk się otworzył nabrał powietrza . Paweł  w końcu jak dla mnie wyszedł ze studia na stadion :) . Dawno nie miałem tak że wracałem od kogoś z odsłuchów barkowało mi tej przestrzeni u siebie . A tym razem tak się wczoraj czułem .

miniabyr

#3308
A to sprawiły nowe rezystorki w pre . Sam wczoraj powiedziałem łał ...............i do tego lampy od Ondreja . Ostatnie zmiany spowodowały ,że dźwięk trochę oddalił się od słuchacza . Dlatego Darek już nie masz tego uczucia odsłuchu z bliskiego pola.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Tralala ,tralal  rezystorki jadą ! 8) CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

miniabyr,
Które rezystory tantalowe AN tantalowe kupiłeś i wstawiasz?
Znalazłem 3 typy: tantalowe, niemagnetyczne miedziane tantalowe i niemagnetyczne srebrne tantalowe.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Ja w pre zastosuję wszystkie rezystory tantalowe 2 watowe . Te niemagnetyczne  wersje 2 watowe  są po prostu za drogie  a wersje srebrne ..........chyba ich popierniczyło 50 funtów sztuka. Ja mam w pre 25 rezystorów więc kwota 50 funtów za jeden wali po łbie i wpływa na wyobraźnie   :o . Zresztą srebrne mają sens kiedy wszystko inne jest srebrne, włącznie z wewnętrznym okablowaniem oraz trafami.(oczywiście według mnie oczywiście)  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Sierpień 30, 2018, 16:18Ja w pre zastosuję wszystkie rezystory tantalowe 2 watowe .
Tak zapytałem tylko z ciekawości bo też będę się w przyszłości przymierzal do tych rezystorow.
Fakt, ceny tych niemagnetycznych są zabójcze.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

W końcówkach mocy będę beyshlagi wymieniać na tantale niemagnetyczne 2 watowe ....ale to dopiero w przyszłym roku w okolicach kwietnia . Muszę na to zarobić No i kondensatory . Cholera na sama myśl boli ....ale efekt końcowy watr jest tych nakładów.  8) CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dawno nie było  u mnie w buldogu (blogu)  o gramofonie . Ano nie było bo go jeszcze qfa nie odebrałem od..... Nie pytajcie dlaczego !  Podobno będzie już niedługo he,he,he,he  8) Rozglądam się za pre . I jak zwykle mam dylemat  Krzem czy bombka ! W grę wchodzi Moon Lp 810 i  AN Kit  lp5 signature . Problem z lampa jest step up  bo w żadnym pre riaa Audio Note go nie ma i trzeba dokupić transformator zewnętrzny . Moon jest kompletny ,ale nie słyszałem go więc trudno wyrokować jak gra . Niestety nie znam nikogo kto takiego Moon'a posiada . Dystrybutor na Polskę ma Moon'a  w ofercie ale model który  ja posiadam . Czyli dupa  >:( .Za to słyszałem ANK Lp 5 Signature  i jest ok.  Oba urządzenia są z Kanady wiec wystepuje kolejny problem czyli cło i podatek . Moon to 12000 Usd  a ANK  5000 usd + Step Up   Jak doliczyć do tego podatek i cło to robi się jeszcze bardziej upiornie  cenowo . O Moon 'e myślałem jako sprzęcie używanym -ale niestety rzadko jest dostępny . ANK to sprzęt do samodzielnego złożenia wiec tym bardziej nie ma go w drugim obiegu. CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Wrzesień 03, 2018, 23:06ANK to sprzęt do samodzielnego złożenia
A to jest ten schemat ANK może?





Dlaczego więc samemu nie zrobić od zera? Jak będziesz chciał, to mogę spróbować Ci poszukać gotowej PCB do tego oraz PCB zasilacza. Zapewne będziemy robić projekt obudowy do preampu phono na potrzeby mojej "małpiarni" więc nie widzę przeszkód byś też z tej obudowy skorzystał.

A tu jeszcze inny schemat sekcji phono Audio Note:




Wiem że umiesz lutować, a przy składaniu od zera możesz od razu użyć takich elementów jak chcesz.

McGyver

Tu jest jeszcze wersja na dwóch triodach:





i to chyba będzie właśnie to.

Piterski

Paweł jak Ty celujesz w takie przedziały cenowe to pogadaj z Jackiem i chociaż posłuchaj phono RCM-u, Theriaa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Nie omieszkam poinformować  audiomaniaków co wybrałem   ,jednak najsamwpierw muszę odzyskać gramofon !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Cytat: Piterski w Wrzesień 04, 2018, 16:45
Paweł jak Ty celujesz w takie przedziały cenowe to pogadaj z Jackiem i chociaż posłuchaj phono RCM-u, Theriaa.
RCM ma prototyp phonostage,który czapką przykrywa Theriię,tylko to już w cenie kawalerki w Katowicach,ale gra tak,że się to w pale nie miesci-cudeńko.

miniabyr

#3320
Czekam sobie na rezystorki . Czekam i czekam  bo transport z Wielkiej Bry. realizuje firma GLS . A czekam już 10 dni ! Dziś dowiedziałem się ,że była próba dostarczenia przesyłki ,ale mnie nie było w domu  więc paczka jest do odebrania w wyznaczonym punkcie . Jakie było moje zdziwienie oraz pani z tego punktu że paczki nie ma . Qrwa na paczce jest mój adres oraz telefon  do kontaktu . Nie rozumiem dlaczego kurier  do mnie nie zadzwonił i nie umówił się na dostarczenie paczki.  mam wyraźny komunikat że paczkę przekazano do  punktu odbiorczego Teraz podobno jej szukają. Aż się boję napisać CDN  :o :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: jamówię w Wrzesień 04, 2018, 19:26
Cytat: Piterski w Wrzesień 04, 2018, 16:45
Paweł jak Ty celujesz w takie przedziały cenowe to pogadaj z Jackiem i chociaż posłuchaj phono RCM-u, Theriaa.
RCM ma prototyp phonostage,który czapką przykrywa Theriię,tylko to już w cenie kawalerki w Katowicach,ale gra tak,że się to w pale nie miesci-cudeńko.

Słyszałem o tym nowym phono ale nie znam żadnych opinii o tym urządzeniu . Chyba w zeszłym roku rozmawiałem o tym pre z Piterskim  . No ale skończyło się na rozmowie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Bo to ciągle prototyp,ale qrwa gra nieprawdopodobnie. Niczego lepszego,chyba w tym kraju nie ma.

McGyver

Cytat: miniabyr w Wrzesień 04, 2018, 19:28
Czekam sobie na rezystorki . Czekam i czekam  bo transport z Wielkiej Bry. realizuje firma GLS . A czekam już 10 dni ! Dziś dowiedziałem się ,że była próba dostarczenia przesyłki ,ale mnie nie było w domu  więc paczka jest do odebrania w wyznaczonym punkcie . Jakie było moje zdziwienie oraz pani z tego punktu że paczki nie ma . Qrwa na paczce jest mój adres oraz telefon  do kontaktu . Nie rozumiem dlaczego kurier  do mnie nie zadzwonił i nie umówił się na dostarczenie paczki.  mam wyraźny komunikat że paczkę przekazano do  punktu odbiorczego Teraz podobno jej szukają. Aż się boję napisać CDN  :o :(
Tak naprawdę nie było żadnej próby dostarczenia. Kurierowi nie chciało się do Ciebie podjechać, było mu nie po drodze, bądź się zwyczajnie nie wyrobił. To częste zjawisko.
Gorzej że nie miał czasu oddać tej paczki do punktu odbioru, choć za to już może mu się oberwać.
Ja natomiast ostatnio miałem taki przypadek. Serwisowałem DAC Advance Acoustic klientowi. Odesłałem, gość czekał na paczkę, a tu dostajemy nagle wiadomość że ... była próba dostarczenia, ale adresat ODMÓWIŁ przyjęcia paczki. Jest to wierutną bzdurą, bo klient na tą paczkę specjalnie czekał. Tymczasem kurier do niego nie pojechał, bo facet mieszka w takim miejscu że nikomu nie po drodze. Cwaniactwo kuriera polega na tym, że nie napisał że nie zastano odbiorcy. Napisał że odbiorca odmówił przyjęcia paczki, dzięki czemu nie musiał tam jeździć ponownie. Paczka wróciła do mnie, zapłaciłem za usługę która nie została zrealizowana. W tak skurwysyński sposób zachował się kurier firmy INPOST. A ponieważ jest to już któreś z kolei moje negatywne doświadczenie z tą firmą, nigdy więcej nie skorzystam z ich usług kurierskich i będę każdemu odradzał. Większość ich kurierów to aroganckie, bezczelne i chamskie typy.
Kilka tygodni temu musiałem odebrać przesyłkę przekierowaną z paczkomatu do lokalnej centrali INPOSTu. Podczas mojej tam obecności byłem świadkiem tego jak pracownik INPOSTu wyładowywał paczki z furgonetki. Te paczki fruwały, rzucał nimi z głębi furgonetki do wózka stojącego na rampie. 1,5 - 3 metry lotu trajektorią balistyczną  :o 
Nigdy, przenigdy nie powierzajcie waszych cennych przesyłek firmie INPOST. No chyba że akurat przesyłacie kowadło na którym nieszczególnie wam zależy. Istnieje szansa że któryś z tych patałachów spuści je sobie na giczał  >:(

Jakub

Cytat: McGyver w Wrzesień 04, 2018, 20:12Te paczki fruwały, rzucał nimi z głębi furgonetki do wózka stojącego na rampie. 1,5 - 3 metry lotu trajektorią balistyczną 

To jest niestety smutny standard we wszystkich firmach kurierskich.