Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Kurcze nie wiem co napisać . To przygnebiające  . Jutro dalsza część epopei rezystorowej.............w związku z tym wziąłem jeden dzień urlopu w pracy(kompletnie mnie chyba po.ebało) .  :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Mam dziś podobnie, podobno już odebrałem lampy a żadnej informacji nie otrzymałem. Ehhh

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Bartolo

A do mnie nie dotarły płyty... czeski błąd, a kurierowi nie chciało się zadzwonić....  >:D Wróciły do Szczecina...  :-[
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Rezystorki przyszli ! Ale część odjedzie ,bo się w hifi colective  pierdyknęłi i zamiast 1,2 M przysłali 1,5M  :( Audiofil to ma jednak  w swoim audiofilskim zyciu  pod górkę  :P 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cza nie być audiofilem tylko melomanem i miłośnikiem dźwięku [emoji39][emoji23]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Wrzesień 06, 2018, 16:44
Cza nie być audiofilem tylko melomanem i miłośnikiem dźwięku
No tak kto by słuchał tej cholernej muzyki !-) ......A na serio to dziś wałkuję swoją wielką miłość muzyczną czyli późne dokonania Talk Talk Zawsze mam gęsią skórkę kiedy słucham tej melodyjnej  psychodelii
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

W zasadzie preamp mam ogarnięty jeśli chodzi o apgrade . Pozostało wlutować 4 rezystory które  przyjdą niebawem .  Powiem ,że wymiana rezystorów to męka ! ! Trzeba wylutować tam gdzie jest to konieczne  ,pomierzyć (nie ma aktualnego schematu) ,wlutować  nowe i qrna czekać aż się dogadają z resztą elementów . To strasznie wnerwiające kiedy oczekuje się szybko efektu. Niestety lub stety  to zajęcie uczy cierpliwości !!!!! Ale uwierzcie mi musiałem trzymać nerwy na wodzy bo byłem blisko pomordowania wszystkich w okolicy. Muszę od grzebactwa odpocząć na jakiś czas ! A czekaja mnie jeszcze końcówki mocy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

JanuszParówka

Ależ się to czyta!  :) Też jestem fanem Audio Note.  :np:
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

miniabyr

#3333
Cytat: JanuszParówka w Wrzesień 16, 2018, 08:24Ależ się to czyta!
No czyta się jak tani romans z elementami suspensu -) ..........a wracając do audiofilii  wczoraj mogłem posłuchać nowego ale jeszcze w fazie projektowania kabla KBL Sound  . Cholera to pierwszy od długiego czasu interkonekt KBL który tak mi się podobał . Jedyna co wiem to to ,że to miedź i że przewodnik ma bardzo niską pojemność . Zakończony wtykami WBT . Ceny również nie znam . Mi się cholernie podobał i "grał" w moim systemie lepiej niż topowe Himalaya . CDN-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś przyszły 4  ostatnie rezystory tantalowe Audio Note  1,2 M  Właśnie je wlutowałem  Przyszły dopiero dziś ,bo w poprzedniej dostawie zostały błędnie wysłame 1,5 M . Zamieszczam zdjęcia tylko sekcji "sygnałowej"  z  wymienionymi rezystorami . Na dwóch płytkach zasilania też mam wszędzie tantalowe rezystory ,ale zdjęć nie zamieszczam . Uwierzcie na słowo ,że i tam są zmienione . Upgrade preampu Audio Note M3 ukończyłem . To co zamierzałem zrobić zrobiłem !  Czas na końcówki mocy AN  Empress  ;D 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr


26 rezystorów x 11 funtów  =286 funtów
Kondensatory elektrolityczne  Kaisei różne wartości 8 sztuk - 170 funtów
Kondensator  elektrolityczny  Jensen  -40 funtów
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub


cdt

Cytat: miniabyr w Wrzesień 17, 2018, 19:1326 rezystorów x 11 funtów  =286 funtów
Kondensatory elektrolityczne  Kaisei różne wartości 8 sztuk - 170 funtów
Kondensator  elektrolityczny  Jensen  -40 funtów

Na FB dał bym Ci łapke w górę ;D .

miniabyr

Cytat: Jakub w Wrzesień 17, 2018, 19:24
11 funtów za rezystor!?
2 Watowe tantale były najtańsze . 2 watowe tantale non magnetic to koszt od 15 do 25 funtów  za sztuke , a 2 watowe srebrne to 50 funtów za sztukę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Dziś odwiedziłem miniabyr, zmiany w dźwięku po "apgrejdzie" preampu są duże. Moim zdaniem gra warta zabawy. Pd drugie testowaliśmy cewki i rezystory czyli mam o czym myśleć w swoich klonach delt. Na próbę pożyczyłem miflexa który pójdzie na wysokie, chwilę pogra i napisze jakie zmiany vs. zielone granaty z Rosji.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Cytat: goky w Wrzesień 18, 2018, 21:30zmiany w dźwięku po "apgrejdzie" preampu są duże.
Czyli słychać !
Cytat: goky w Wrzesień 18, 2018, 21:30Pd drugie testowaliśmy cewki i rezystory czyli mam o czym myśleć w swoich klonach delt.
Teraz już wiesz na jakie  akustyczne miny możesz się wpakować . Ilość kombinacji przyprawia o ból głowy . Moja rada. Bądź konsekwentny !!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Wrzesień 18, 2018, 22:46Teraz już wiesz na jakie  akustyczne miny możesz się wpakować . Ilość kombinacji przyprawia o ból głowy . Moja rada. Bądź konsekwentny !!!
Widzisz Pawle i Miniabyr, który przerobił to na własnej skórze też potwierdza, że zwrotnica w Deltach to najtrudniejszy element całej układanki.
Ja również skłaniam się do tezy Pawła, że zwrotnicę trzeba składać na jednym typie kondensatorów to się przekłada na spójność i to coś słychać.
Siłą rzeczy tylko na basie szukamy czegoś w rozsądnej cenie ze względu na olbrzymią pojemność.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#3343
Piotr myślę że gdybym złożył te zwrotnice na kondensatorach Mundorf ZN -bo przecież na nich zrobiłem pierwszą wersje zwrotnic Delt- to byłoby fantastycznie !Problem był we   wszystkich innych elementach i niepewności co do ich wartości . Ale tu bezwzględnie trzeba posiłkować się  pomiarami!!!!! To wydłużyło mój czas dojścia do "nirwany" A według mnie cynowy Mundorf ZN to najszybszy kondensator jaki u siebie słyszałem .Ma on swoje cechy brzmieniowe które można innymi elementami uwypuklić lub je stonować doborem cewki ,rezystora . Ja mam wszędzie cewki taśmowe i kiedy na wysokich częstotliwościach zrobiło się za jasno zastosowałem taką samą cewkę taśmową ale zalaną w wosku  . I to było to  o co mi chodziło ! Tylko potem trzeba było zastosować to samo na średnicy . A przed kolegą Goky trudny okres . Oprócz zakupu elementów to zwrotnicy  zalecam receptę na prozak  :P ;) Przyda się ,oj przyda.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Pawle, czy po tych doświadczeniach, zmieniłbyś coś w moich/Twoich kolumnach AN...? ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Cytat: Bartolo w Wrzesień 19, 2018, 10:38
Pawle, czy po tych doświadczeniach, zmieniłbyś coś w moich/Twoich kolumnach AN...? ;)
Chyba nie ma sensu więcej ładować w ten model  pieniędzy . Nawet jak wstawisz srebrne kable ,cewki czy rezystory to same głośniki nie oddadzą tego ,czego będziesz oczekiwać . Jeśli ten kierunek brzmienia odpowiada ci ,to raczej poszukaj dużo wyższego modelu kolumn Audio Note .....ja to bym raczej pochylił się nad twoim wzmacniaczem . Tam jest co psuć -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Wrzesień 19, 2018, 15:19Tam jest co psuć -)
fakt.. Chodzą mi takie myśli po głowie..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Cytat: Bartolo w Wrzesień 19, 2018, 15:20
Cytat: miniabyr w Wrzesień 19, 2018, 15:19Tam jest co psuć -)
fakt.. Chodzą mi takie myśli po głowie..

Ja po ostatnim szaleństwie z rezystorami stwierdzam że warto było !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Pawle, może w wolnej chwili i przypływie wspaniałomyślności zerkniesz i coś zasugerujesz..? ;)
Nie chcę Ci zaśmiecać wątku...
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2718.new#new
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Słucham i słucham i nasłuchać się nie mogę . Zrobiłem sobie  słuchowisko  z materiałami które słuchałem dawno temu . Na pewno były to sprawy które mnie zafascynowały i poruszyły do tego stopnia ,że wydałem na nie pieniądze . Sporo tego się uzbierało  najwięcej w tzw popmusic . Niestety  wiele z nich pozostanie na półkach bo fascynacja uleciała . :o Że je tego słuchałem to sam się zastanawiam jak to możliwe . Do tego potrafią zabrzmieć koszmarnie  :o :o :o . Ok niech pozostaną na półkach ale wpadły mi w łapy płyty które zawsze mi się podobały ,tylko na "chwilkę" je odstawiłem  np . koncerty K. Jarreta z klubu BN  (trzy wieczory zarejestrowane na 6 płytach )oraz Christian Mcbride i jego Gettin' To It z 1994 roku . Kurcze jaka to świetna produkcja która nie zestarzała się przez tyle lat ! Polecam bo  muzyka wchodzi jak bułka z masłem !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !