Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Nogami jestem rozczarowany. Kiepskie są.
Zaraz pstryknę.

rudy-102

To znaczy być może będą dobrze funkcjonować i z wyglądu nie są aż tak złe, ale byłem przekonany, że będą metalowe skoro w opisie stoi - chromowane.Tak na prawdę jest to gumowy korek z doklejonym od spodu plastikowym deklem.
https://www.eltim.eu/nl/spikes-voeten/voeten/modu-rubber-voet-verchroomd-met-anti-kras-viltlaag/a-24826-10000208

rudy-102

Uwaga! Pokazuję nogi.  :D


rudy-102






rudy-102

Wsadziłem do obudowy. Gra. 8)

Jutro jeszcze tylko kilka małych poprawek.

rudy-102

Nie dokręciłem jeszcze pokrywy bo muszę kilka rzeczy jeszcze poprawić, ale... . Jedna dolegliwość jest denerwująca. Jak ktoś rozmawia w tym samym pomieszczeniu przez telefon komórkowy to brzęczy tak, że boję się o głośniki.
Można założyć jakieś ekrany na lampy, czy sama pokrywa już powinna pomóc?

Brum z SUTów udało się zredukować do akceptowalnego poziomu, ale całkowicie nie zniknął. Chyba jednak zrobię im osobne pudełko i pójdą na zewnątrz.

Rozdzielczość tego pre jest niesamowita. Przy "Hounds Of Love" Kate Bush można uszopląsu dostać. Poza tym piękna głębia basu.
Bardzo mi się podoba :) .

rudy-102

Poprawiłem co miałem poprawić i zamknąłem budę. O dziwo pozostałość cichego brumienia wycofała się jeszcze bardziej po zamknięciu obudowy. Na razie dalej nie grzebię. Później podmienię lampy.

rudy-102

Kiepsko wyszło to zdjęcie, ale ciemno jest i lepiej nie chce wyjść bez lampy. Poza tym obudowa ogólnie znana :).

marwis73


rudy-102

Nie wiem, czy on się już wygrzał bo raz gra znakomicie i podczas słuchania aż ciarki chodzą, a potem jak  zgaszę i za kilka godzin na nowo odpalę to potrafi wyjść jakiś glut z głośników. Czasem scena potrafi zjechać lekko w bok. Myślę, że jeszcze potrzebuje trochę czasu.

rudy-102

W nocy znalazłem źródło tego pozostałego brumienia, ale wcale się z tego nie cieszę.

jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

justinet

Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 08:20W nocy znalazłem źródło tego pozostałego brumienia, ale wcale się z tego nie cieszę.
może się podzielisz?

amati74

Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 08:20
W nocy znalazłem źródło tego pozostałego brumienia, ale wcale się z tego nie cieszę.
Co się okazało być tym źródłem?

rudy-102

Cytat: justinet w Luty 06, 2019, 08:31
Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 08:20W nocy znalazłem źródło tego pozostałego brumienia, ale wcale się z tego nie cieszę.
może się podzielisz?
Podzielę się.

Macałem jeszcze trochę, żeby sie upewnić. To gramofon. :(

Hubertrs

Cos wiecej? brumienie to nie jest genetyczna przypadlosc fonciaka, moze jakas pierdola.

malg

1. Jak często zmieniasz wkładki to może kabelki na koncu ramienia się "poprzecierały"
2. moze uziemienie wewnatrz rurki - sprawdził bym kontakt z kolumną ramienia, rura (jesli nie jest węglowa) i z główką


rudy-102

Cytat: Hubertrs w Luty 06, 2019, 09:12
Cos wiecej? brumienie to nie jest genetyczna przypadlosc fonciaka, moze jakas pierdola.
Jedyne miejsce, w którym coś ruszałem w gramofonie to gniazdo GND. Może tam coś oberwałem, ale jeśli połączę na zewnątrz kablem masę pre z ramieniem to nic się nie zmienia.

rudy-102

Cytat: malg w Luty 06, 2019, 09:181. Jak często zmieniasz wkładki to może kabelki na koncu ramienia się "poprzecierały"
To nie to od dwóch lat nic nie zmieniałem.
Cytat: malg w Luty 06, 2019, 09:182. moze uziemienie wewnatrz rurki - sprawdził bym kontakt z kolumną ramienia, rura (jesli nie jest węglowa) i z główką
Sprawdzę, ale wątpię.