Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Sygnał idzie przewodami z czystego srebra zrobionymi z bardzo nieaudiofilskiego druta 24 Gauge - 0,5 mm.

https://www.ebay.de/itm/99-999-Pure-Fine-Silver-Round-Wire-0-2-3-4-5-7-1-1-5-2mm-30-28-26-24-22-20-G/222946595497?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521759516816&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Gorąca żyła wsadzona jest w teflonową koszulkę, a masa opleciona dookoła.

Na wewnętrzne okablowanie sygnału moim zdaniem bardzo dobry jest też Inakustik 202. Możesz też kupić specjalne druty Mundorfa. Podobno są super, tylko że drogo to wychodzi.

rudy-102

Tak to mniej więcej wygląda. Bez okrętki zbierało brum.

rudy-102

Od kilku dni czułem spory dyskomfort podczas słuchania płyt. Porobiła się straszna buła na basie i scena coraz bardziej zaczęła przesuwać się w lewo. Na początku winą obarczałem Audyny, że znowu coś kombinują. Dziś nie wytrzymałem i zacząłem szukać. VTA i azymut sprawdzony i poprawiony - nic, przekładki lamp w małpiszonie - nic, przekładki lamp w integrze z lewa na prawo - nic. W końcu mam. Sterująca 12ax7 w integrze dożyła czasu emerytury. Zamieniłem i jest doooobrze. Ufff!!

LampowY

Cytat: rudy-102 w Luty 14, 2019, 17:42terująca 12ax7 w integrze dożyła czasu emerytury.
A ile jeśli to nie tajemnica, nieboszczka wiosen przeżyła była?

rudy-102

O hoho, albo i więcej.

Tak na prawdę to nie wiem bo kupiłem ją jako używkę, ale trzymała jeszcze parametry i bardzo ładnie grała. U mnie grała niecałe dwa lata.

rudy-102


LampowY

Małą chwile starsza ode mnie a już wykitowana  :o
  ;D

marwis73

Dostałem odpowiedź, napięcie które oni podają dotyczą podświetlenia led i jest to przełącznik zatrzaskowy. Kupię dla dobra nauki :D i zobaczymy ile jest to warte.

kowacz

Ok
Dzieło ukończone  8)
Chciałem podziękować wszystkim kolegom z forum za wsparcie w
tworzeniu Klona.
Szczególe podziękowania dla  McGyver pomysłodawcy i kierownika projektu  ;D

a może LR Phono Preamp...
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

marwis73

Cisza w eterze, to ja mam pytanie zanim włożę lampy, jakie trzeba zrobić pomiary i jakie powinny być wartości

marwis73

Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 13:49
Raz od środka.


Pytanie do Rudego, na tym zdjęciu jest masa wspólna (RCA) i ona skupia się w miejscu gdzie jest żólty kabel a gdzie ten żólty kabel idzie. Przepraszam za taki opis (łopatologiczny) ale tak mi jest łatwiej wytłumaczyć.

kowacz

Cytat: marwis73 w Marzec 10, 2019, 01:25Cisza w eterze, to ja mam pytanie zanim włożę lampy, jakie trzeba zrobić pomiary i jakie powinny być wartości

na zasilaniu żarzenia ok 12,7v
zasilanie anodowe 256v
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

marwis73

Cytat: kowacz w Marzec 11, 2019, 12:23
Cytat: marwis73 w Marzec 10, 2019, 01:25Cisza w eterze, to ja mam pytanie zanim włożę lampy, jakie trzeba zrobić pomiary i jakie powinny być wartości

na zasilaniu żarzenia ok 12,7v
zasilanie anodowe 256v

Te pomiar zrobić na podstawkach lamp czy tylko na wyjściu zasilacza? 

kowacz

sprawdź na zasilaniu
nie podłączaj na razie sygnałowej
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102

Cytat: marwis73 w Marzec 10, 2019, 23:33
Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 13:49
Raz od środka.


Pytanie do Rudego, na tym zdjęciu jest masa wspólna (RCA) i ona skupia się w miejscu gdzie jest żólty kabel a gdzie ten żólty kabel idzie. Przepraszam za taki opis (łopatologiczny) ale tak mi jest łatwiej wytłumaczyć.
To była pierwsza wersja podłączenia całości. Żółty kabel łączył masy sygnałowe z GDN i odprowadzony był do płyty montażowej/obudowy.
W tej chwili mam odseparowane masy wejścia i wyjścia, a GDN podłączone jest tylko do mas wyjścia.

marwis73

Cytat: kowacz w Marzec 11, 2019, 12:23
Cytat: marwis73 w Marzec 10, 2019, 01:25Cisza w eterze, to ja mam pytanie zanim włożę lampy, jakie trzeba zrobić pomiary i jakie powinny być wartości

na zasilaniu żarzenia ok 12,7v
zasilanie anodowe 256v

To mam sprawdzone ale myślałem że trzeba coś sprawdzić na płytce sygnałowej

marwis73

Cytat: rudy-102 w Marzec 11, 2019, 21:08
Cytat: marwis73 w Marzec 10, 2019, 23:33
Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 13:49
Raz od środka.


Pytanie do Rudego, na tym zdjęciu jest masa wspólna (RCA) i ona skupia się w miejscu gdzie jest żólty kabel a gdzie ten żólty kabel idzie. Przepraszam za taki opis (łopatologiczny) ale tak mi jest łatwiej wytłumaczyć.
To była pierwsza wersja podłączenia całości. Żółty kabel łączył masy sygnałowe z GDN i odprowadzony był do płyty montażowej/obudowy.
W tej chwili mam odseparowane masy wejścia i wyjścia, a GDN podłączone jest tylko do mas wyjścia.
A gdzie masz podłączoną masę wejścia, do płytki sygnałowej?

rudy-102

Na wejściu będziesz miał to samo, a potem rozkłada się to odpowiednio do wbudowanych elementów.

marwis73

Ok, też tak pokombinuję, ale mam jeszcze pytanie bo na płytce sygnałowej mamy trzy wejścia napięć jedno napięcie żarzenia a dwa zasilanie lamp, czy te dwa zasilania muszą być zmostkowane?

kowacz

i kilka zdjęć z nóżkami.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102

Cytat: marwis73 w Marzec 12, 2019, 14:04
Ok, też tak pokombinuję, ale mam jeszcze pytanie bo na płytce sygnałowej mamy trzy wejścia napięć jedno napięcie żarzenia a dwa zasilanie lamp, czy te dwa zasilania muszą być zmostkowane?
Nic nie mostkój. Anodowe podłącz do B2.

I pamiętaj o polaryzacji.

rudy-102

Cytat: kowacz w Marzec 12, 2019, 14:22
i kilka zdjęć z nóżkami.
Bardzo ładnie, ale czemu dałeś takie długie przewody zasilania?Możnaby przecież płytki połączyć tak jak żółta linia, a wyłącznik tak jak zielona. Trafo z zasilaczem - czerwona. Pominiesz wtedy ryzykowne przechodzenie napięcia ( w tym AC) w bezpośrednim sąsiedztwie płytki sygnałowej.

kowacz

Nie kombinowałem z ekranem z blachy ocynowanej zeby wycinać otwory.
Kable zasilające sa solidne i ekranowane nie wpływają na płytkę sygnałowa.
Może nie ergonomicznie ale sprawdzone.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

McGyver

Cytat: marwis73 w Marzec 12, 2019, 14:04mam jeszcze pytanie bo na płytce sygnałowej mamy trzy wejścia napięć jedno napięcie żarzenia a dwa zasilanie lamp, czy te dwa zasilania muszą być zmostkowane?
Jeżeli wlutowałeś od spodu płytki zwory w taki sposób jak tu: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2738.msg202707#msg202707 to nic więcej nie mostkuj, podłącz 250V pod B2 a żarzenie pod HR. Nie zamień miejscami bo zjarasz lampy. Nie pomyl biegunowości.
Masz jakąś symetryzację żarzenia zrobioną?

marwis73

Cytat: McGyver w Marzec 12, 2019, 15:08
Cytat: marwis73 w Marzec 12, 2019, 14:04mam jeszcze pytanie bo na płytce sygnałowej mamy trzy wejścia napięć jedno napięcie żarzenia a dwa zasilanie lamp, czy te dwa zasilania muszą być zmostkowane?
Jeżeli wlutowałeś od spodu płytki zwory w taki sposób jak tu: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2738.msg202707#msg202707 to nic więcej nie mostkuj, podłącz 250V pod B2 a żarzenie pod HR. Nie zamień miejscami bo zjarasz lampy. Nie pomyl biegunowości.
Masz jakąś symetryzację żarzenia zrobioną?

Mam zrobione wszystko wg Twoich zaleceń, symetryzację też. Czekam jeszcze na kondensatory i obudowę ale jak będę juz wszystko miał to chcę już zrobić próbę.