Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

marwis73

Cytat: rudy-102 w Styczeń 29, 2019, 20:33
Cytat: gratefullde w Styczeń 29, 2019, 20:29
Rudy, nio nie wierzę ... myślałem o spektakularnym polegnięciu LARa a spotkałem... być może....
Poczekaj :). Jak już będzie obudowa, nowe lampy, a z LARa wyciągnę to co do niego wsadziłem, żeby lepiej grał to sam się linę rzuci ;).
Gratulację, super że Ci się udało. A możesz udostępnić chociaż kawałem jak to gra? Rozumiem że to nie to samo co na żywo ale tak dla ukojenia duszy co nas czeka jak to wszystko poskładamy.


ahaja

Dokładnie Vasa - dobry rejestrator byłby super, ale jak się nie ma ... to się korzysta z tego co jest.
Ważne by były zachowane takie same warunki dla jednego i drugiego. To istota poprawnych porównań.
To, że magnetofon np doda coś od siebie - ok, ale doda jednemu i drugiemu to samo.

Dokładnie to samo jest z porównaniami np wkładek. Musi być takie samo wzmocnienie, takie samo obciążenie - a jak to inaczej zrobić jak jedne pre ma regulację/e a inny daje ile fabryka pozwoli na sztywno?

McGyver

Cytat: ahaja w Styczeń 29, 2019, 22:20to samo jest z porównaniami np wkładek. Musi być takie samo wzmocnienie, takie samo obciążenie
A jak jedna wkładka daje 0,1mV a druga 0,4mV to też?
A jak jedna wkładka wymaga obciążenia 100 om, a druga wymaga 400 om to też?

ahaja

Jak masz jeden preamp gdzie np jest tylko 400ohm na wejściu to w drugim ustawiasz to samo. Bo inaczej porównanie nie będzie prawidłowe (dla danej wkładki).

Jak masz np Ortofona z 5ohm cewką to nie obciążasz go 400ohm tylko np 75. DL103 z kolei w okolicach 600 itd.

McGyver

Cytat: ahaja w Styczeń 29, 2019, 23:50Jak masz jeden preamp gdzie np jest tylko 400ohm na wejściu to w drugim ustawiasz to samo. Bo inaczej porównanie nie będzie prawidłowe (dla danej wkładki).
porównanie dwóch różnych wkładek na dwóch różnych preampach będzie diabła warte.

rudy-102

Cytat: McGyver w Styczeń 24, 2019, 13:37Odłącz SUT, przetestuj na MM, zapewne nie będzie brumić nic.
Dokładnie tak jest. Po odpięciu traf - cisza.
Wczoraj zbudowałem puszki dla SUTków i dzisiaj je tam zamknę. Zobaczę, czy brum da się zapuszkować :).

LampowY

Pisałem wcześniej... Zrób sobie SUTa w osobnej obudowie jak Verto.
Bedzie bardziej uniwersalny niż zamknięty w małpie.

rudy-102

Wczoraj posłuchałem kilku płyt i jest na prawdę ciekawie. Eric Clapton - Unplugged brzmi bardzo realnie. Niestety okres wygrzewania jeszcze się nie skończył bo nagle zaczyna robić się sucho, ale myślę że "zbliżamy się do prawdy" ;).

rudy-102

Cytat: LampowY w Luty 01, 2019, 08:25
Pisałem wcześniej... Zrób sobie SUTa w osobnej obudowie jak Verto.
Bedzie bardziej uniwersalny niż zamknięty w małpie.
Kiedy ja się uparłem, że ma być w środku :).

Nie wykluczone, że jak mi się nie uda to pójdą na zewnątrz, ale na razie będę próbował trzymać się planu.

Hubertrs

Moje sutki sa w srodku bez zadnej przykrywki i zero jakichkolwiek brumow, takze napewno sie da

rudy-102

Ale Twoje już z natury są w puszkach. Poza tym one u mnie były za blisko lamp. Jak je odsunąłem o 10 cm to już było lepiej.

jimmi

Cytat: rudy-102 w Luty 01, 2019, 08:26Wczoraj posłuchałem kilku płyt i jest na prawdę ciekawie. Eric Clapton - Unplugged brzmi bardzo realnie. Niestety okres wygrzewania jeszcze się nie skończył bo nagle zaczyna robić się sucho, ale myślę że "zbliżamy się do prawdy" .
Czesc rudy-102.
Przygotuj sie na okres 2-miesiecy w tym temacie. Ja dopiero od kilku dni mam dzwiek. Te Audyny to potrzebuja ze 150h.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.


LampowY



kowacz

w kwestii doboru wkładki MC HO odpada wynalazek!
jeśli już to MM będę szukał
czy warto szukać MM pow 2,5k?
np Goldring 2500 czy to przereklamowany produkt?
czy pozostać na Bronzie?


LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102

Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 11:11
Cytat: rudy-102 w Luty 01, 2019, 08:23zbudowałem puszki dla SUTków
z czego?

Z takich profili stalowych. Do tego są jeszcze pasujące dekielki z tego samego materiału.

rudy-102

Cytat: jimmi w Luty 01, 2019, 10:57Czesc rudy-102.
Przygotuj sie na okres 2-miesiecy w tym temacie. Ja dopiero od kilku dni mam dzwiek. Te Audyny to potrzebuja ze 150h.
Jestem cierpliwy to wytrzymam. Na ogół jednak nie jest źle. To pewnie zasługa Mundorfów Supreme Silver/Gold/Oil które siedzą na końcu zestawu.

rudy-102

Cytat: kowacz w Luty 01, 2019, 12:15np Goldring 2500 czy to przereklamowany produkt?
czy pozostać na Bronzie?
Na mój gust 2M Bronze (jeśli tego masz na myśli) brzmi ciekawiej.

kowacz

to takie gadanie o niczym
najlepiej będzie posłuchać.
Wypożyczę zobaczymy czy dadzą  :)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

jimmi

Cytat: rudy-102 w Luty 01, 2019, 12:21To pewnie zasługa Mundorfów Supreme Silver/Gold/Oil które siedzą na końcu zestawu.

Czym sie one charakteryzuja w stosunku do Audynow?
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

rudy-102

Cytat: jimmi w Luty 01, 2019, 12:32
Cytat: rudy-102 w Luty 01, 2019, 12:21To pewnie zasługa Mundorfów Supreme Silver/Gold/Oil które siedzą na końcu zestawu.

Czym sie one charakteryzuja w stosunku do Audynow?

Pierwszy raz je kupiłem. Z opisów na innych forach to lepiej kontroluje bas i ma super mikro-detal. Audyny ponoć bardzo neutralne z super sceną.  Na niemieckim forum wyczytałem kiedyś, że obydwa w połączeniu ładnie się uzupełniają. Jak to będzie na końcu u mnie to się przekonam za jakiś czas. :)

rudy-102


jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.