Denon POA-3000

Zaczęty przez LampowY, Styczeń 19, 2019, 20:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Denon POA-3000
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o takim nie grzebanym w adekwatnym stanie bardzo proszę o informację.
Oferty od chorych handlarzy typu 17k z allegro są poza moim zainteresowaniem.


tomekkk1


LampowY

Pisałem do gościa trzy dni temu i nie ma odpowiedzi  :(

LampowY


tomasz_pianista

Wycieraczki jednak muszą być?:) Ale chyba nie zamiast lampy?

Grupa ratowania poziomu.

LampowY

#5
Bez lampy nie ma dla mnie muzyki. Lampa jako numer jeden w moim zestawie była, jest i będzie  8)

cdt

Telefon do Waldka ::) . Zrób końcówkę z wycieraczkami . Żle kombinuje ? . Na mniej prądożernych lampiszonach .

tomasz_pianista

Ja jakoś żyję bez lampy i mój portfel się z tego cieszy:)

Czemu akurat Denon? Jest dużo innych japońskich końcówek wysokiej klasy:)
Grupa ratowania poziomu.

LampowY

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 19, 2019, 21:25Czemu akurat Denon?
Może być najchętniej Pass Aleph 0 lub 1.
Ma być w klasie A. Wycieraczki mile widziane ale nie konieczne.

LampowY

Cytat: cdt w Styczeń 19, 2019, 21:22
Telefon do Waldka ::) . Zrób końcówkę z wycieraczkami . Żle kombinuje ? . Na mniej prądożernych lampiszonach .
Ostatnio Waldek kroczy w jeszcze więcej prądu  >:D

tomasz_pianista

Cytat: LampowY w Styczeń 19, 2019, 22:13Ma być w klasie A

A ten Denon to chyba nie jest w klasie A...Yamahy też miały tzw. Auto-class A, ogólnie żadnej różnicy w dźwięku to nie robiło (modele M-40, M-60, M-80). Chyba, że ktoś chciał ogrzać mieszkanie, bo grzało jak farelka w"klasie A".

Nie wiem, jaki dokładnie jest układ w Denonie, ale 180W w czystej klasie A to na pewno nie ma:)

Obecnie nie mam "udawanej" klasy A, tylko chamskie 250W na kanał w AB i jest znacznie lepiej:) Tylko mój to brzydal jest, nie to co Denon Poa3000. Technicsy miały też fajne wycieraczki, tylko niestety wartościowe modele (SE-A1, A3, A5000, A7000, A100) kosztują dziś dużo $$$. Kiedyś prawie stałem się posiadaczem SE-A3, ale w końcu wyszło inaczej. Technics też kombinował z jakąś Class AA.
Grupa ratowania poziomu.

cdt

Jest Luxman M-2000 w stanach poniżej 1000 usd . Ma wycieraczki i ma moc . Gra jak lampa . Przy wysoko skutecznych kolumnach nie cza więcej :) .

https://www.youtube.com/watch?v=vDiQuw9-Yl0


LampowY

Cytat: cdt w Styczeń 19, 2019, 23:09Jest Luxman M-2000 w stanach poniżej 1000 usd
Dojdzie przesyłka i vat i będzie 1500$ i uj wi w jakim stanie dojedzie...

LampowY

Qfa, stanę sie wielbicielem japońskiego folk zaraz  ;D


tomasz_pianista

Z tego co wiem to dość lampowo brzmi Pioneer Spec.

Najbliżej do lampy ma chyba Yamaha B-2 na V-fetach, ale to ryzykowny wybór, z serwisem będzie problem. Też kiedyś prawie stałem się posiadaczem B-2, ale jednak odpuściłem. Chyba koło 3000zł za niego wołali. Wycieraczki też ma:)
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Cytat: LampowY w Styczeń 19, 2019, 23:14Qfa, stanę sie wielbicielem japońskiego folk zaraz 

Może czas na  kabuki speakers?:D
Grupa ratowania poziomu.

LampowY

Yamaha  :o



Onkyo



Masakrycznie kosztowne świecidełka...

GB

Ładne.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomasz_pianista

Jest taki piec, nazywa się Yamaha 101M:

http://www.thevintageknob.org/yamaha-101M.html

Kosztowało to 1 000 000 yenów, tyle co największy hi-end. (MX-10000 była tańsza o 200 000)

Ma swojego odpowiednika, który jest brzydalem, nazywa się Yamaha PC5002, Studyjna wersja. Ponieważ jest brzydalem, chodzi czasem za przyzwoite pieniądze. (koło 2000USD czy coś)

Wszystkie końcówki do domowego audio trzymają ceny bardzo wysoko, te studyjne odpowiedniki trafiają się znacznie taniej.

Moja PC2002M to Yamaha B-5 (na japoński rynek, europa dostała M-2). Za moją dałem 1500zł ( w idealnym stanie technicznym i wizualnym), słabsza M2 to ponad 3000zł.

Możesz o tym pomyśleć :)
Grupa ratowania poziomu.

LampowY

Poszperam, dzięki :)

tomasz_pianista

Ogólnie PC2002M, 4002M i 5002M. M od Meters, czyli wycieraczki. Dobre wzmaki, jak znajdziesz tanio to warto.

Ja mam bez M:(

Technicsy raczej bym odpuścił - taki SE-A3 to już majątek, a to w sumie jeszcze średnio-wyższa liga, nie ekstraklasa. Jeszcze ktoś sprzedaje Luxmany na allegro, dwa monobloki, tylko drogo.
Grupa ratowania poziomu.

LampowY

Trochę przewertowałem rynek Denonów.
Na POA-3000 za bidny jestem ale wezmę na 90% POA-1500.
POA-3000 był najwyższym modelem stereofonicznej końcówki Denona a 1500 było drugim od góry. Gra to baaardzo przyjemnie. Zastanawiam sie jeszcze nad dedykowanym preampem do niej.


gratefullde

Piękne te Denony... luknąłem na ceny... ekhm...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9