Audia Flight 3lfs - kto kolwiek słyszał... kto kolwiek coś wie

Zaczęty przez dyletant, Lipiec 07, 2019, 22:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

dyletant

Cześć,

pomyślałem "zapytam"... może ktoś coś słyszał i będzie dodatkowy materiał do rozważań.
Zastawiam się nad zakupem tego piecyka  raczej w ciemno, gdyż nie mialem okazji odsłuchać.

Review na necie trochę jest - przeczytałem. Jedno co mnie zastanawia w pierwszej kolejności do opinie, że gra to trochę... na linii bramkowej czytaj linii kolumn. Przy repertuarze odrobinę rockowym może nieść niedosyt. Reszta jak reszta .. różnie ale w miarę równo dobra góra i środek, bas akceptowalny ale mało zróżnicowany. To ogólne przeslanie.

Do czego to ma służyć? Ano do rocka, trochę audiofilskiego plumkania jazzu a jak się nie znudzi za parę lat to do zgłębiania kuluarów muzyki "klasycznej"

Kartka ze specyfikacji:
http://www.audia.it/products/fl_three_s-3/integrated_amplifiers-1/fl_three_s-2.html

Output power (Watts RMS) @ 8/4 ohm100/160W

Amplifier stage gain26dB

Frequency response (@1 Watt RMS; -3db)1Hz - 450kHz

Slew Rate (@ 8 Ohm)>80V/µS

THD<0,05%

S/N ratio>95dB

Unbalanced input impedance51kOhm, 150pF

Balanced input impedance30kOhm

Stand-by power consumptionless than 1W

Maximum power consumption400W

Dimensions and weight450x110x430mm (W x H x D), 16,5 kg

INPUTS and OUTPUTS:

4 unbalanced inputs
1 balanced input
1 monitor input
1 analog input can be assigned to bypass the preamp (as "direct")
1 optional USB digital input
1 unbalanced preamp output
1 unbalanced record output
1 output for headphones
OPTIONAL BOARDS (can be retrofitted):
phono MC/MM (replaces analog Input 1); USB 24bit 192KHz DAC (becomes Input 6)

Note:

The USB input has been insulated by an ADuM (from Analog Devices) to prevent any noise from the computer.
When the USB is used together with a player application such as FooBar or WinAmp, the user can transfer stream music files to internal
converter at 192kHz/24bits maximum frequency/resolution while avoiding undesired PC or MAC audio mixer data processing during the
data transfer from hard disk to interface.

Zakup raczej z drugiej ręki  (przy jakimś optimum cenowym) - z odsłuchem ze swoimi głośnikami może być średnio. Planuje pograć z Kef r300. Kiedyś tam może jakiś DAC.
Obecnie gram z amplitunera. Z funkcjonalności all in one jestem zadowolony,  jednak od samego dzwięku chciałoby się coś wiecej. Zmiana na integrę pewnie coś poprawi kosztem ergonomii. Myśłałem o jakiejś alternatywie Hegla z dac'iem na pokładzie ale jest tyle miłośników co nienawidzących, że rozważania o ułożonej skandynawskiej szkole grania odłożyłem na półkę..

Lampa?.. No cóż. Nie chcę sie poparzyć >:D. Może gdy dorosnę :P.