Denon POA-3000

Zaczęty przez LampowY, Styczeń 19, 2019, 20:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

A jaki preamp, bo już się pogubiłem?:)

Ja właśnie testuję Yamahę C-70, świetnie grający preamp! Mimo że bez lamp w środku:)
Grupa ratowania poziomu.

LampowY

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 13, 2019, 21:26
A jaki preamp, bo już się pogubiłem?:)

Ja właśnie testuję Yamahę C-70, świetnie grający preamp! Mimo że bez lamp w środku:)

Wypieki kolegi McG. Wariacje na temat AN Kondo M7, potocznie zwanym Kądo lub szumofonem  ;D

elem

podobno w KNF używają i są zadowoleni  ;)  Może PCB to jest jakiś klon od Huaweia?  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: LampowY w Marzec 13, 2019, 21:17
To chyba najlepiej wydane 2k w audio  ;D
Jeszcze deck Nakamichi za 1600 też był strzałem w okienko  :)
U mnie jednym z najlepszych strzałów był zakup CD transportu EAD T-1000. Był w kiepskim stanie, bzdurnie tuningowany, ale odremontowałem go i służy mi bardzo dobrze od wielu lat.

BTW,
Pojawiło się coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/onkyo-integra-m-5030-dual-mono-100-org-super-stan-7901031238?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_img

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY

No dobrze, wycieraczki fajne ale tych pierwszych A-klasowych wattów jak w Denonie i tym złotym czymś  :o nic nie zastąpi.

McGyver

Chciałbym takiego Onkyacza zepsutego tanio utrafić, wstawiłbym do środka klonika.

LampowY

Fakt, jedne z większych wycieruchów ma wsadzone  8)

LampowY

A chinol gra bardzo dobrze.
Ponieważ mam małe doświadczenie z tranzystorem to pytam czy normalnym jest, że on zara po włączeniu gra bardzo tak sobie a po pół godzinie zmienia sie jak wilkołak w pełni księżyca?
Nawet przy lampach aż takiej zmiany po nagrzaniu nie było  :o

McGyver

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 09:51on zara po włączeniu gra bardzo tak sobie a po pół godzinie zmienia sie jak wilkołak w pełni księżyca?
Nawet przy lampach aż takiej zmiany po nagrzaniu nie było 
Ludzie mają przeświadczenie że jak lampowiec, to se musi popracować z godzinę albo i dwie żeby nabrać pełni możliwości brzmieniowych. Tymczasem nic z tych rzeczy, znakomita większość lampowców gra bardzo dobrze już pięć minut po włączeniu. Tylko lampy które mają we wnętrzu dużą masę żelastwa (diabły) albo grafitu (845, 211, 805, GM70, 833) potrzebują nieco więcej czasu żeby to całe żelastwo osiągnęło temperaturę roboczą, ale ten czas rzadko przekracza kwadrans.
Tymczasem większość tranzystorowców, zwłaszcza A-klasowych nagrzewa się dobre pół godziny jak nie dłużej. Miałem kiedyś Musical Fidelity A1, ten to grał sensownie dopiero po paru godzinach. Więc nie wyłączałem go nigdy. A że wyglądał jak grill elektryczny (cała górna pokrywa to był żebrowany radiator) to gdy postawiłem na nim kawę to mi nigdy nie wystygła  ;D

wiki

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 09:51Ponieważ mam małe doświadczenie z tranzystorem to pytam czy normalnym jest, że on zara po włączeniu gra bardzo tak sobie a po pół godzinie zmienia sie jak wilkołak w pełni księżyca?
Ja nigdy nie miałem nic w klasie A, ale z opisów w sieci można wyczytać, że one tak często mają.
Grają jak się dobrze rozgrzeją :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

moon

mialem Electrocompanieta ECI-2, tak z 30 minut potrzebowal, by grac lepiej.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Moja końcówka też dopiero po jakiś 30-40 minutach zaczyna grać znacznie lepiej niż zimna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Da się w przybliżeniu określić ile ten C-3PO  ;D ciągnie watów ze ściany?

LampowY

Z dużo starszym angielskim kolegą, który to mimo bidawyglądu i sędziwego wieku wcale złotemu nie ustępuje w dziarskości brzmienia  :)

cdt

Wybierz złotego ja się zadowole angolem  >:D

tomekkk1

LampowY •!pstryk!• KrzemowY  >:D

Kangie

!pstryk! HybrydowY  >:D

LampowY

No niestety ale od wczoraj nic nie jest już dla mnie jednoznaczne  :o
Klasa A... OK. To przecie klasa A. Ma prawo podobać się lampowemu bo gra jak lampa.
No ale po Quadzie takiego grania to żem się nie spodziewał  :o
Jak teraz żyć jako LampowY?  :pij: :smok:

LampowY

Cytat: cdt w Marzec 14, 2019, 19:49
Wybierz złotego ja się zadowole angolem  >:D
Darek, kurła... głowę daje, że miałbyś problem z wyborem.
Zauroczony jestem oboma.

tomekkk1

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 19:59No ale po Quadzie takiego grania to żem się nie spodziewał  :o

No ale przecież ostrzegałem... ;D

LampowY


LampowY

Darek świadkiem, że już dawno chciałem wziąć z Nomosu tą końcówkę Quada tylko cenę mają z dupy a do tego jak byłem to się okazało zamieszenie z przeprowadzką.
Nie ma tego złego, Teraz mam ją za połowę ich ceny  ;D

Jakub

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 19:43
Z dużo starszym angielskim kolegą, który to mimo bidawyglądu i sędziwego wieku wcale złotemu nie ustępuje w dziarskości brzmienia  :)

Quad wygląda jak makieta z pracowni architektonicznej, a to żółte jak generyczna podróba. Wolę quada.

LampowY

Zazdraszczam zdecydowania. Ja wolę oba  ;D  :np: