Denon POA-3000

Zaczęty przez LampowY, Styczeń 19, 2019, 20:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

A ja chyba raczej wolę chinola, ale boję się co z niego zostanie po transporcie jak go kupię całego. Pozostaje więc jedno wyjście - kupić PCB, złożyć samemu i wstawić w ładniejszą skrzynkę z większymi wycieraczkami.

Melepeta

Quad nie ma włącznika :(
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Jakub

Z tyłu ma, to wystarczy.

tomekkk1

Cytat: Melepeta w Marzec 14, 2019, 21:10
Quad nie ma włącznika :(

A właśnie że ma, tylko macać trzeba gdzie indziej niż facjata  :P

tomekkk1


Melepeta

Ach, mój był 405, bez 2. To pamiętam, że nie miał.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Vintage-fan

Poa 3000 to kawał sprzętu. W Polsce ceny niestety powariowaly. W Japonii bywa ten sprzęt taniej nawet że sprowadzeniem byłoby taniej

McGyver

Kupiłem sobie wskaźniki. Czas zaprojektować frontpanel do końcówki mocy.


Kangie

Ładne. Czy to żółte to przezroczysta taśma dwustronna do montażu?

McGyver

Nie, to żółte to złota nieprzezroczysta taśma. Pod nią jest żaróweczka do podświetlania wskaźnika. Taśma jest po to, żeby odbijać jej światło z powrotem do wnętrza i "docieplić" kolorek.

Kangie


LampowY

Po wygrzaniu dłuższym.
No powiem szczerze z bardzo dziwnym uczuciem jako zdeklarowany lampowiec... chiński klon accu A60 zmiótł moje ukochane monobloki na GM70/300b...  :o
Barwa lampy, precyzja i szybkość tranzystora. Precyzja, szybkość i głębia basu rozwala układy  :o
Końcówka oczywiście podpięta pod lampowe pre.

Czary z mleka  :o

gratefullde

Cytat: LampowY w Kwiecień 14, 2019, 17:49
Po wygrzaniu dłuższym.
No powiem szczerze z bardzo dziwnym uczuciem jako zdeklarowany lampowiec... chiński klon accu A60 zmiótł moje ukochane monobloki na GM70/300b...  :o
Barwa lampy, precyzja i szybkość tranzystora. Precyzja, szybkość i głębia basu rozwala układy  :o
Końcówka oczywiście podpięta pod lampowe pre.

Czary z mleka  :o
I tak niewiele finansowo trzeba by cieszyć się muzyką...
Dla mnie to co piszesz to potwierdzenie moich doświadczeń również..
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Szok i niedowierzanie  ;D
Serio, gra zjawiskowo  :o
Mimo, że wygląda jak pół dupy zza krzaka  ;D

drizzt

#190
Cytat: gratefullde w Kwiecień 14, 2019, 17:58
Cytat: LampowY w Kwiecień 14, 2019, 17:49
Po wygrzaniu dłuższym.
No powiem szczerze z bardzo dziwnym uczuciem jako zdeklarowany lampowiec... chiński klon accu A60 zmiótł moje ukochane monobloki na GM70/300b...  :o
Barwa lampy, precyzja i szybkość tranzystora. Precyzja, szybkość i głębia basu rozwala układy  :o
Końcówka oczywiście podpięta pod lampowe pre.

Czary z mleka  :o
I tak niewiele finansowo trzeba by cieszyć się muzyką...
Dla mnie to co piszesz to potwierdzenie moich doświadczeń również..

No pewnie, że niewiele.. jak na moje to wystarczy trochę logiki i rozsądku zamiast finansów.. mój QUAD leży od roku w szafie ale zbieram się, żeby go wyciągnąć. Świetny wzmacniacz. Zrobiłem mu pełen serwis w QUAD UK w Huntingdon więc nie ma prawa się nic zadziać jeszcze przez długie lata.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

LampowY

Quada odsprzedałem Kubie bo nie do końca zgrywał sie z kądo.
Ale to jest zajebiście grająca końcówka (405-2) za kilka butelek Martineza  :o

drizzt

#192
Mój QUAD to 909.. dużo późniejszy model i chyba ostatni oparty na tej tradycyjnej topologii z czasów Petera Walkera.. Current Dumping Amplifier
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

LampowY

No więc tak... Wczoraj wieczorem odwiedził mnie za interesem pewien łódzki audiofil bo odbierał zakupiony wcześniej cośtam.
Sprzęt był wyłączony. Pogadaliśmy chwilę, napiliśmy się herbatki i poprosił abym mu coś zapuścił.
Wizyta się przedłużyła bo się audiofil zasłuchał.
Dzisiaj otrzymałem wiadomość od niego, że zakupił chińskiego A60 a jego wzmacniacz na 300b idzie na handel  ;D ;D ;D

vasa



Cytat: LampowY w Maj 17, 2019, 16:42
Dzisiaj otrzymałem wiadomość od niego, że zakupił chińskiego A60 a jego wzmacniacz na 300b idzie na handel  ;D ;D ;D

Pohopny audiofil[emoji4]
A Tannoye ma?
[emoji16]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Cytat: vasa w Maj 17, 2019, 17:07A Tannoye ma?
Ma mieć. Mówi, że szuka.
Obecnie męczy się B&W.

vasa



Cytat: LampowY w Maj 17, 2019, 17:09
Ma mieć. Mówi, że szuka.
Znaczy roztropny a nie pohopny.
Uczy się [emoji2]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Nie chcę zakładać nowego tematu więc jeśli można spytam tutaj, zna ktoś Xindak PA-M

wiki

#198
Cytat: kefas w Maj 17, 2019, 19:18Nie chcę zakładać nowego tematu więc jeśli można spytam tutaj, zna ktoś Xindak PA-M
Zastanawiałem się, czy nie kupić, ale nie znam...
Ładny jest 😀
Ale jak gra? Ot zagwozdka....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kefas

Nowy w premierze kosztował coś ponad 6 000 a teraz nawet za 2600 można dostać, więc?   ???