gramofon dla zielonego

Zaczęty przez fontaine, Sierpień 12, 2019, 15:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Co teraz warto kupic z nowych gramofonow do 1.5k, oczywiscie z wkladka na pokladzie? nie wiem, co polecic kumplowi, Rega Planar 1, czy jakiegos PJ w tym budzecie, czy ATH120LP?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Czy warto? Nie znam tego kolegi, ale podejrzewam, że chciałby spróbować się wkręcić.

Jeśli nowy z wkładką to np. ten:

Pro-Ject Debut III S Audophile z "(...) całkowicie nową wkładką Pick-IT 25 A firmy Ortofon, przygotowaną specjalnie dla Pro-Jecta(...)"
Cena: 1 590,00 zł / szt.

Dlatego akurat ten? Dlatego, że mieści się w cenie (zakłądając, że otrzyma się 90zł rabatu) i ma wkładkę na pokładzie.

moon

no wlasnie mysle, ze wkrecic to sie nie da, ma swiadomosc, ze to bieda dla portfela, wiec mysle, ze to raczej do posluchania, a nie totalnej przesiadki:) tez mysle, ze PJ w tym budzecie jest ok, 9 lat temu kupowalem PJ sobie i nie narzekalem przez kilka lat.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Ja bym wolał kupić używkę i nową wkładkę do niej. Łatwiej odsprzedać bez straty.

GregWatson

Tak u mnie było. Swego czasu kupiłem Pro-Jecta Debiut III za chyba 350 zł używa do tego fajne pre też PJ i AT-440MLa i to był strzał w dziesiątkę. Optymalna konfiguracja jaką można było wówczas zestawić. Wspominam do dziś.

Wkładka jeno została do dziś.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Oj, były to czasy spotkań, nie Grzesiu?

GregWatson

Spoko, wrócą jeszcze. Tym bardzie, że sprzętu przybywa a nie ubywa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Cytat: Kangie w Październik 18, 2019, 12:21Ja bym wolał kupić używkę i nową wkładkę do niej. Łatwiej odsprzedać bez straty.

nie ma mowy co kto by wolal:) gosc chce nowy, ja nie zamierzam walczyc  z nim:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Cytat: moon w Październik 18, 2019, 10:30
Co teraz warto kupic z nowych gramofonow do 1.5k, oczywiscie z wkladka na pokladzie? nie wiem, co polecic kumplowi, Rega Planar 1, czy jakiegos PJ w tym budzecie, czy ATH120LP?

Audio Technica wprowadziła dwa modele paskowców, które są o 10 dB cichsze od dotychczasowych DD. Nie wiem na ile kumpel jest humanistą o dwóch lewych rękach, a na ile umysłem ścisłym, który nie boi się szydełkować ( czytaj: gmerać w ustawieniach ramienia, by wkładka osiągnęła punkt G ;)  ).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

obawiam sie, ze bez szalu w majsterkowaniu:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

No to najprostszym co można nabyć jest Rega P1. Z tego co paczę, nawet azymutu się nie ustawia. Że jest automatyczny. To dobrze i źle. Dobrze, bo wygodnie, gorzej jakby się zachciało pożonglować wkładkami. Zero danych technicznych, tylko opowieść jakie to wszystko wspaniałe ;)

http://www.rega.co.uk/planar-1.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Brrrrrrr, jakie to brzydkie....
Rozumiem, że do wnętrz industrialnych toto zaprojektowano?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Zawsze Rega kojarzyła mi się z innym wyglądem niż wszystko, może się podobać na zabój lub nie...

Ale tu... kawał plastiku czarnego lub białego i ramię....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Ja pieprzę. Jak mnie ten producent zawsze doprowadzał do szału z brakiem danych technicznych. Wkładka z którą sprzedawany jest P1 wygląda mi na rebrandowaną Audio Technicę 91. Można się jedynie domyślać bo podali nacisk 2-3 g co sugeruje szlif sferyczny. Ale tak wprost, co to za szlif, nie znajdziemy. Trzeba by jakoś tak pożenić z wyższym modelem wkładki tego producenta ( jeśli w ogóle producent taki myk przewidział), żeby chociaż szlif eliptyczny był. http://www.rega.co.uk/carbon.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.



wiki

Ale to jest gramofon dla DJ ejów....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cdt

Cytat: wiki w Październik 18, 2019, 20:20Ale to jest gramofon dla DJ ejów....
A jakie mają obroty płyty DJskie ?

wiki

Cytat: cdt w Październik 18, 2019, 20:27
Cytat: wiki w Październik 18, 2019, 20:20Ale to jest gramofon dla DJ ejów....
A jakie mają obroty płyty DJskie ?
Uuuuuuu... nie wiem....
Może skreczowane?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Pionek jest spoko bo ma mniej upierdliwą manualnie regulację antyskatingu i- z tego co widzę- pierścień do regulacji VTA. Natomiast jego parametry- jako napędu DD- to jak pokazanie wuja publiczności w czasie koncertu. Coś co kiedyś Borysewicz ( Lady Pank) uskuteczniał.

Wow and Flutter  < 0.15% WRMS
Signal-to-Noise Ratio: 50 dB
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: wiki w Październik 18, 2019, 20:29Może skreczowane?
i on automatycznie  skreczuje ? serio ?

wiki

Cytat: cdt w Październik 18, 2019, 20:33
Cytat: wiki w Październik 18, 2019, 20:29Może skreczowane?
i on automatycznie  skreczuje ? serio ?
Co ja mam napisać...
Prawdę...
DJ ręką skreczuje....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cdt

To że go testuje DJ to raczej świadczy na korzyść tego drapaka . Gramofon który się nadaje do skreczowania musi być mocniejszy . Dla mnie to nr 1 do 1500 zł .

wiki

Cytat: cdt w Październik 18, 2019, 20:45
To że go testuje DJ to raczej świadczy na korzyść tego drapaka . Gramofon który się nadaje do skreczowania musi być mocniejszy . Dla mnie to nr 1 do 1500 zł .
cdt, ale ja nie jestem przeciwny....
Tylko jak czytam, że ma wyjście USB i wbudowany przedwzmacniacz to raczej oznacza, że część diengów poszło na elektronikę, a zabrakło ich na gramofon...
Ja się oczywiście nie znam... to są tylko takie moje przemyślenia...
Apropo księgowych i wyznaczania cen...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka