Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

#200
Piterski, jeśli chcesz, to wyślę Ci projekt na PW. Przyjąłem pewne wymiary pod CD i vinyl. Sprawdzają się. Łątwo wyjąć i włożyć płytę. Kluczową rolę odgrywają "plecy" tych mebli. Płyta wiórowa 18mm laminowana. Ciężka, sztywna i w jakimś sensie regały rozpraszają i/lub wytłumiają dźwięk. Wszystkie dechy z 18-stki, skręcane konfirmatami. Nic się nie ma prawa ugiąć pod cieżarem płyt. Największe wyzwanie to wiercenie otworów i zawieszanie tego, żeby wszystkie wymiary zgadzały się. System mocowania prymitywny. Otwóry w narożnikach każdego regału fi 8mm, kołki rozporowe fi 10x50 i wkręty fi 5x60. Łby stożkowe całkowicie schowały sie w plecach. Na koniec okrągłe samoprzylepne naklejki żeby nie było widać łbów wkrętów.

Żadnej listwy poziomej. Ona ułatwiłaby montaż, ale zabrałaby trochę miejsca z tyłu. Poszedłem na całość i wyszło tak, jak chciałem.

Piterski

Chętnie skorzystam, chyba masz jeszcze mój e-mail.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2019, 09:55można uznać, że słuchanie muzyki to strata czasu. Nic wprost produktywnego z tego nie wynika.
No tak. W końcu można w tym czasie skosić trawę, wypucować łazienkę albo pozamiatać chodnik :)
Z drugiej strony stymulacja mózgu ludzkiego może być prowadzona na różnych poziomach i obraz (TV czy kino) to poziom bierny, dostajemy kawę na ławę widać wszystko i wiadomo co jest jakie (oczywiście lepszy film pozostawi więcej pola manewru dla wyobraźni niż prosta kreskówka).
Książka to stopień wyższy, mamy jakąś treść ale większość musimy sobie dowyobrazić. Czasami wychodzą śmieszne rzeczy kiedy nasze wyobrażenie po przeczytaniu książki styka się z jej adaptacją filmową.
No i jest muzyka która jest wyłącznie emocją i wyobraźnią. Jeżeli pozostawić na boku proste łupucupu które oddziałuje na nas na poziomie wręcz biologicznym to już przy jazzie, klasyce czy innych, bardziej zaawansowanych, formach musimy się sporo napracować intelektualnie żeby osiągnąć satysfakcję. Dlatego wolę jednak książkę i bardziej skomplikowaną muzykę od obrazu. Abstrahując nawet od obrazu naszej rzeczywistości.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

W końcu wpis o głębszej treści. Lubię czytać takie posty  :np:

Kangie

Cytat: Piterski w Maj 08, 2019, 12:41Chętnie skorzystam, chyba masz jeszcze mój e-mail.
Mam. Poszło.

Hubertrs

Cytat: vasa w Maj 08, 2019, 13:08
Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2019, 09:55można uznać, że słuchanie muzyki to strata czasu. Nic wprost produktywnego z tego nie wynika.
No tak. W końcu można w tym czasie skosić trawę, wypucować łazienkę albo pozamiatać chodnik :)
Książka to stopień wyższy, mamy jakąś treść ale większość musimy sobie dowyobrazić. Czasami wychodzą śmieszne rzeczy kiedy nasze wyobrażenie po przeczytaniu książki styka się z jej adaptacją filmową.
No i jest muzyka która jest wyłącznie emocją i wyobraźnią. Jeżeli pozostawić na boku proste łupucupu które oddziałuje na nas na poziomie wręcz biologicznym to już przy jazzie, klasyce czy innych, bardziej zaawansowanych, formach musimy się sporo napracować intelektualnie żeby osiągnąć satysfakcję. Dlatego wolę jednak książkę i bardziej skomplikowaną muzykę od obrazu. Abstrahując nawet od obrazu naszej rzeczywistości.
Nie zawsze tak jest, od jakiegos czasu czytam ksiazki po angielsku z wiadomego powodu no i na poczatku dobierajac poziom jezykowy to najlatwiej czytalo mi sie romansidla, nie bardzo mnie to rozwijalo emocjonalnie i duchowo, mialo to jedynie aspekt humorystyczny, teraz czytam na ipadzie, przez chwile uzywalem kindla, ale wyobrazcie sobie faceta w srednim wieku w metrze z harlekinem w reku

frywolny trucht

Cytat: vasa w Maj 08, 2019, 13:08Z drugiej strony stymulacja mózgu ludzkiego może być prowadzona na różnych poziomach i obraz (TV czy kino) to poziom bierny, dostajemy kawę na ławę widać wszystko i wiadomo co jest jakie (oczywiście lepszy film pozostawi więcej pola manewru dla wyobraźni niż prosta kreskówka).


Pewnie dlatego taka zadyma z bananami w Muzeum Narodowym. Niektórym się wydało, że kawa na ławę została podana ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#207
Ciekawostka 1. Chciałem przypomnieć sobie jaka to dokładnie rozdzielczość UHD czyli 4K na stronie Media Expert- 3840 x 2160 pix i oto mamy nową wyższą cenę.  5 koła  :o :o
Ciekawostka 2. Wszedłem na stronę tego sklepu także po to, by się upewnić, że piszą bzdurę, że PHILIPS OLED 55POS9002  nie ma Bluetooth. Ma. Wczoraj podłączyłem myszoka poprzez BT czasem się sprawdza, a czasem nie. Netflix np. jej nie widzi. W sensie, macham, klikam i jest ignor w temacie reakcji. Na Youtube i owszem, działa  :o
Ciekawostka 3. Wykupiłem dostęp do materiałów w standardzie UHD na Netflix ( dodatkowe 9 zł) i odpaliłem oczywiście "Nasza Planeta". Po chwili zauważyłem, że w opcjach obrazu pojawiły się dodatkowe opcje HDR. Obraz startuje od 1080p by po chwili osiągnąć 1440p i następnie 2160p. I to wszystko, do maksa jeszcze daleko. Prawdopodobnie nie wyrabia przez WiFi. Trzeba by było połączyć dekoder z telewizorem kablem. Ale i tak w porównaniu z 1080p jaki do wczoraj doświadczałam- kolejny krąg wtajemniczenia piekieł normalnie. Szaleństwo  :o :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Trailer wspomnianej serii. Śmiem twierdzić, że zajawki ustawione na telewizorach w sklepie, w celu oczarowania klientów, się chowają przy tych zdjęciach:

https://www.youtube.com/watch?v=aETNYyrqNYE

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Cytat: frywolny trucht w Maj 09, 2019, 15:40Prawdopodobnie nie wyrabia przez WiFi. Trzeba by było połączyć dekoder z telewizorem kablem.
Dekoder?? To nie mozesz kablem rj45 do routera i zapomniec o wifi??

frywolny trucht

#210
Dekoder robi także za router. Kablowo, lub przez WiFi. Żeby nie było. Sygnał pochodzi z kablówki UPC. Gniazdo jest w ścianie. Do gniazda podłączamy dekoder i on stanowi mózg. Dostarcza kanały telewizyjne w wykupionym pakiecie, ale także internet, oraz funkcję multiroom dla telewziora w innym pokoju. Sygnał telewizyjny można połączyć kablowo, lub poprzez internet ( nie ma wszystkich kanałów), a internet także kablowo lub WiFi. Ostatnio sprawdziłem jak się ściąga i wysyła (upload/download) i mi wyszła jakby połowa obietnic. To mi pan na infolinii wyjaśnił- Sorry, przez WiFi tak jest. I tyle. Nie ma tutaj jakiejś większej historii. Chyba, że podłączę kabel i wyjdzie, że kłamio :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Nawet jak dasz do TV 500Mb/sek to i tak TV nie łyknie wiecej niż 100Mb. Sprawdzilem na nowym OLEDzie
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

w temacie tv;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Wygląda na to, że wyleczyłem się z kalibracji mojej plazmy przez firmę skalibrujTV.
Kolega mi wczoraj opowiedział jak to wyglądało u niego i dla mnie to po pierwsze kompletny brak pełnej informacji handlowej dla klienta i działanie na zasadzie partyzantki.
Nie pisze się na coś takiego za takie pieniądze :-\.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Maj 29, 2019, 11:19
Wygląda na to, że wyleczyłem się z kalibracji mojej plazmy przez firmę skalibrujTV.
Kolega mi wczoraj opowiedział jak to wyglądało u niego i dla mnie to po pierwsze kompletny brak pełnej informacji handlowej dla klienta i działanie na zasadzie partyzantki.
Nie pisze się na coś takiego za takie pieniądze :-\.
Coś więcej? Bo ja w sumie miał bym ochotę by ktoś mi tę kalibrację wykonał. Ale profesjonalnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Trudo streścić 20 minutową rozmowę telefoniczną. Jednym słowem brak było zapoznania klienta z zakresem i opcjami usługi jakie można zamówić.
Jesteś laikiem i czytasz pozytywne opinie i oczekujesz, że jak podasz model TV to dowiesz się co można zrobić i ile to będzie kosztować. Przyjeżdża Ci, około 20 letni gość i bez pytania z marszu stawia stojak na sprzęcie MBL-a :o

Prosi o zgaszenie świateł mimo, że się nie paliły, a jestem pewien iż czytałem że nie trzeba się tym przejmować. Po usłudze okazuje się że coś nie zostało z powrotem podłączone czy uruchomione.

Przez telefon się potem dowiadujesz, że jak masz za niską jasność obrazu to trzeba było zamówić usługę kalibracji dwóch trybów. To kosztuje drożej.
Nie dostajesz faktury za wykonaną usługę. Owszem dosyłają wielostronicowy raport.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

A suma sumarum zadowolony jesteś z obrazu? Czy jest jakaś zmiana na plus?

Piterski

To mnie mnie to podejście dotknęło, kolory podobnież są trochę lepsze ale kolega jest zniesmaczony całą sytuacją.
Ja się teraz poważnie zastanowię nim się na taka usługę umówię i pewnie dobrze się do tego wcześniej przygotuje by nie dać się zaskoczyć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Macie ciut łatwiej w wawie, u nas firm jak na lekarstwo... Do kumpla z Kępna przyjechał ktoś kalibrację robić z nad morza. A skorzystał bym bo widziałem efekty, jest różnica.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Cytat: gratefullde w Maj 29, 2019, 14:33Macie ciut łatwiej w wawie, u nas firm jak na lekarstwo... Do kumpla z Kępna przyjechał ktoś kalibrację robić z nad morza. A skorzystał bym bo widziałem efekty, jest różnica.

to Ty gdzies kolo Kepna obozujesz?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Cytat: moon w Maj 29, 2019, 14:35
Cytat: gratefullde w Maj 29, 2019, 14:33Macie ciut łatwiej w wawie, u nas firm jak na lekarstwo... Do kumpla z Kępna przyjechał ktoś kalibrację robić z nad morza. A skorzystał bym bo widziałem efekty, jest różnica.

to Ty gdzies kolo Kepna obozujesz?

Nie. Mam znajomych. Ja spod Kalisza jestem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Maj 29, 2019, 14:33Macie ciut łatwiej w wawie, u nas firm jak na lekarstwo...
Może i jest ich więcej ale jak widać z tą fachowością jest coraz gorzej.
Takie dwa tryby to jest już koszt blisko 700 złoty czyli nie mało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

JANUSZ003

Też mam nowy tv jeszcze nie jest na ścianie w perspektywie myślałem o kalibracji ale jak napisałeś o tym podejściu do klienta .... . Z tego co pamiętam to chyba na forum HDTV.PL mocno nakręcają na tą kalibrację .

gratefullde

Cytat: JANUSZ003 w Maj 29, 2019, 15:26mocno nakręcają na tą kalibrację

Bo to ma sens. Ale musi być zrobione profesjonalnie. Cokolwiek to znaczy bo w tv to ja neptyk jestem i ledwo co widzę. W sumie nietoperz jestem bo więcej słyszę...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dyletant

Nie widziałem efektów przed i po. ... Ale denerwują mnie (bo widzę nadmiar cyjanu/magnety), więc gdybym się pchał w TV powyżej określonej kwoty powiedzmy 4k pln do oglądania czegoś więcej niż przysłowiowy Teleexpress to już sens widzę.
Trzeba zwrócić jednak uwagę na parę kwestii:
-  piszą że kalibrację wykonuje się dla kazdego źródła z osobna czyli mamy kablówkę oraz bluray  (nie wiem jak do tego ma sie SmartTV czyli appki z netu np Netflix etc). Literatura przedmiotu wskazuje przykładowo, że dla obrazu 3d (wymierający) wykonuje się osobną kalibrację.
- jak lubisz przegrzane kolory to po co zmieniać? Efekt może być odwrotny do zamierzonego. Czasem obraz kinowy wydaję nam się lekko wypłowiały a w dobrym multiplexie obraz bywa referencyjny
- profesjonalność samej usługi. Jak jest? bywa różnie.