Gramofon + kolumny + wzmacniacz do 5000-7000 PLN

Zaczęty przez SVART, Marzec 12, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

SVART

Koleżanka chce kupić zestaw stereo z Gramofonem. Pewnie będzie kwota łączna 6-7k PLN za zestaw gramofon, kolumny i wzmacniacz. W grę wchodzą nowe rzeczy. Ja myślę o Rega RP1 lub Pro-Ject Carbon, jakieś Cantony, Dali lub Monitor Audio, a wzmacniacz kij wie, może Denon lub CA. Co myślicie? Na giełdzie jest set Yamahy 2000, ale to niestety używane...

[skrócono tytuł]

kangie


vasa

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 11:01Koleżanka chce kupić zestaw stereo z Gramofonem.
A ile kosztuje pełen set Regi?
Jak tego kiedyś słuchałem to doszedłem do wniosku że gdybym chory nie był to takie granie zapewnia kupę radości.

Sprawdziłem
gramiak z wkładką RP1 1250
CD Apollo R 3200
Wzmak Brio R 3200
Kolumny RS1 2250
Razem 9900
Bez CD 6700
Wszystko ceny z cennika dystrybutora.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

#3
Cytat: vasa w Marzec 12, 2015, 11:25Kolumny RS1 2250
vasa, żartujesz chyba. Wydając 10 000zł na zestaw by mieć dźwięk z takich zabaweczek? Czytam na stronie Q21:

Cyt.

Kolumna RS1 charakteryzuje się wyjątkową jakością dźwięku i doskonałą relacją wartości użytkowej do ceny. Wierne odtwarzanie niskich częstotliwości i bardzo wyrównany, szeroki zakres tonów wysokich zapewniają bardzo zrównoważone i przyjemne brzmienie. Te cechy odróżniają ją od konkurencji – kolumna jest bardzo elastyczna, dynamiczna i muzykalna.

Wierne odtwarzanie niskich częstotliwości - śmiech na sali.
Muzykalna - śmiech na sali. Marketingowy bełkot.


Ja rozumiem, że dziewczyna, ale takie 3,5kg paczuszki to można wstawić do 9mkw klitki co najwyżej :)

Za 10 000zł to można full sprzęt złożyć, że dziewczyna będzie po rękach (i nie tylko) całować :)

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 11:01W grę wchodzą nowe rzeczy. Ja myślę o Rega RP1
OK, nie wtrącam się. Nie mój cyrk, nie moje małpy ;)

SVART

Panowie, a może z tego zapytania zrobić odrębny wątek. Myślę, że sporo osób może szukać zestawu od "0" za c.a. 5-7k PLN. Co myślicie?

vasa

Cytat: kangie w Marzec 12, 2015, 11:53vasa, żartujesz chyba.
Tak nie do końca.
Ten zestawik nie jest może audiofilski ale gra przesympatycznie. Tak jak większość kobiet lubi.
Naprawdę mi się podobało :)
Jest nowy (a taki był warunek) markowy (da się go sprzedać) i jednorodny wzorniczo (ważne dla 99% kobiet)
Oczywiście kolumienki są do małego pomieszczenia.
Można zacząć coś kombinować ale czy chcemy SVART'a wrobić w jakąś odpowiedzialność? A tak jest czysta sprawa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

OK, z tej strony rozumiem Twoją propozycję.

Natomiast dla SVARTA, a dokładniej dla jego dziewczyny miałbym propozycję nie do odrzucenia. Zestaw, który wyrwie z kapci, spowoduje oczopląs tudzież wytrzeszcz gałek ocznych i zagra lepiej niż u 75% forumowiczów forum Audiostereo. Niestety jak na razie bez gramofonu, ale ze żródłem cyfrowym (pliki). Potrzebny będzie jedynie w miarę rześki laptop. Zmieściłbym się w 7-8kzł. Ale granie bajka.

I nie będzie to zestaw audiofilski. Ale GRAJĄCY.

SVART

Cytat: kangie w Marzec 12, 2015, 12:19OK, z tej strony rozumiem Twoją propozycję.

Natomiast dla SVARTA, a dokładniej dla jego dziewczyny miałbym propozycję nie do odrzucenia. Zestaw, który wyrwie z kapci, spowoduje oczopląs tudzież wytrzeszcz gałek ocznych i zagra lepiej niż u 75% forumowiczów forum Audiostereo. Niestety jak na razie bez gramofonu, ale ze żródłem cyfrowym (pliki). Potrzebny będzie jedynie w miarę rześki laptop. Zmieściłbym się w 7-8kzł. Ale granie bajka.

I nie będzie to zestaw audiofilski. Ale GRAJĄCY.

Kangie,

Po pierwsze primo, to nie jest moja dziewczyna :):):) ...jeszcze nie, bo jak jej złożę sprzęt audio, to mnie będzie musiała polubić, stąd będzie w tym i Wasza zasługa :).

Po drugie primo, i już zupełnie poważnie, to koleżnka chce grać właśnie z czarnych płyt, a nie z plików. Z plików może kiedyś, o czym też jej wspominałem, że tak najprościej, a gramofon to tylko problemy. Jest jednak zdecydowana i muzyka ma być z czarnych :). Szacun, co? Takie kobiety lubimy :).

Po trzecie primo, odrywając się od zestawu z gramofonem. Co konkretnie proponujesz przy grze z plików? Może coś takiego wstawię do sypialni, ale musi streamować Spotify :).

Istotna informacja do wszystkich, a o której wcześniej nie wspomniałem, za co przepraszam: gramofon musi być koloru białego. Jest to warunek podstawowy. Rozumiecie, kobiety, ale jak kobieta chce, to taki będzie miała, trzeba tylko doradzić. Dlatego porszuam się przy Rega, PJ, no i może jeszcze Thornes, a Teac coś teraz wypuścił w tym kolorze. Nie ma co zabraniać :).



Jest jeszcze Thorens TD 203, ale sporo droższy.


SVART

No i jest jeszcze podstawowe, dodatkowe pytanie. Jaka wkładka? DL103r, Goldring 1042, czy wystarczy coś tańszego, może Black Pearl? Cena pewnie w granicach 600-1200 za wkładkę, ale wiadomo, że w tę trzeba zainwestować i tego jest świadoma :). Pre póki co pewnie będzie wbudowane w integrę. 

kangie

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:34Po pierwsze primo, to nie jest moja dziewczyna .
W takim razie przepraszam. W tym wypadku nie musisz się starać ;)

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:34Po trzecie primo, odrywając się od zestawu z gramofonem. Co konkretnie proponujesz przy grze z plików? Może coś takiego wstawię do sypialni, ale musi streamować Spotify .
Nie streamuje spotify, poza tym i tak nie zdecydujesz się na ten set i nie kupisz ;)

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:34gramofon musi być koloru białego.
Zamówić AdFontesa w kolorze PianoWhite.

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:43Jaka wkładka? DL103r
A masz belkę, żeby tego gwoździa podwiesić? Jeśli nie to, nie pchaj się w nią, bo nie zagra.

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:43Goldring 1042
Tę wkłądkę bardziej dopasujesz do dzisiejszych ramion. Gada całkiem poprawnie.

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:43Cena pewnie w granicach 600-1200 za wkładkę
AT 440MLa.

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:43Pre póki co pewnie będzie wbudowane w integrę. 
Czyli ograniczy tor, zatem drogich wkładek nie ma co kupować.

SVART

#10
Pre będzie pewnie kupione póżniej. Lepiej poczekać i kupić coś lepszego, a nie od razu byle kupić. Z pre do 2000 PLN co polecacie?

Cytat: kangie w Marzec 12, 2015, 12:53AT 440MLa.

Dobry pomysł. Na AT się nie znam, ale ta jest widzę warta uwagi i cena sensowna. Coś jeszcze może z Ortofona?

Cytat: neomammut w Marzec 12, 2015, 11:06Co do gramiaka, rozumiem, że musi być nowy?

Tak, nowy i niezbyt skomplikowany w obsłusze. Jak bym się nie znał, to bym wolał też nie kupować pierwszego gramofonu używanego. A nie chcę komuś doradzić czegoś, z czym potem będą problemy. No i koleżanka przestanie być koleżanką :). AS-2000 to jednak kusząca integra, jeśli kupiłby ją za ok. 3000 PLN i jeśli jest w stanie mint. Granie na lata, no i ta budowa. Sam kiedyś chciałem ją kupić, ale grała trochę ciut za analitycznie.

kangie

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:56Z pre do 2000 PLN co polecacie?
LAR LPS-1

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:56Coś jeszcze może z Ortofona?
Jak wejść w Ortofony, to Cadenza Black. Niżej nie ma co schodzić ;)

SVART

Cytat: kangie w Marzec 12, 2015, 13:01Cadenza Black. Niżej nie ma co schodzić

Tak, jaaasne, wkładka w cenie powyżej ceny całego zestawu :). I tak się kończą porady internetowe. Pisze delikwent, że cena np. wkładki to max. 1200 PLN, a zaczynają latać propozycje po 10k PLN :). Naturalnie żartuję, bo wiem co Kangie ma na myśli, ale przypomniało mi się od razu AS :).

vasa

Cytat: kangie w Marzec 12, 2015, 13:01Cytat: SVART w Dzisiaj o 12:56
Z pre do 2000 PLN co polecacie?
LAR LPS-1
I przynajmniej tu jest consensus  :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

#14
Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 13:07Pisze delikwent, że cena np. wkładki to max. 1200 PLN,
W tej cenie znalazłbyś kilka ciekawych MMek lub MC HO, np. Denon DL-160 ewentualnie DL-110.

Cytat: vasa w Marzec 12, 2015, 13:13I przynajmniej tu jest consensus 
Consensus jest zapewne dużo szerszy, bo chyba przyznasz że obaj lubimy dobre brzmienie oparte na pięknym detalu i analogowym "planktonie" wypełniającym pomieszczenie odsłuchowe :) Warto podkreslić, że obaj mamy świetny słuch  8)

elem

Cytat: SVART w Marzec 12, 2015, 12:43Jaka wkładka?

ta mnie ostatnio zadziwiła wśród MM, wisiała na starym JVC DD z wysokiej półki z firmowym ramieniem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

No, seria 2000 jest robiona w Japonii, kto komu robi dobrze? :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

#18
A co z kolumnami? Póki co Vasa tylko coś rzekł merytorycznie w tej kwestii :). Zapytałem i AdFontes nie przypadł go gustu. Skupić się więc trzeba na innych pozycjach.

Mamy póki co:
LAR LPS-1 - w roli pre phono,
AudioTechnica AT 440MLa - w roli wkładki.
Rega RP1 lub Pro-Ject Carbon - w roli plinty.


kangie

#19
Cytat: SVART w Marzec 13, 2015, 12:46A co z kolumnami?
Ja, gdybym miał wolne środki, pojechałbym, ponegocjował i kupił te. Kolumny na całe życie - wg mnie. Masz rasowe brzmienie. Kolumny wręcz "nie istnieją", niczego od siebie nie dodają, są przezroczyste. Nie mam żadnego powiązania z tym sprzedawcą. Piszę jako entuzjasta/hobbysta.

http://allegro.pl/yamaha-ns-1000-m-beryl-studio-monitor-hi-end-i5167705234.html

SVART

Tylko, jak wspomniałem wyżej, to nie dla mnie kolumny i cały set. ...wizualnie odpadają w przedbiegu :-P.

kangie


SVART

Już swój ważny wkład masz :). Dzięki! ...coś mało osób doradza, chyba przeniosę wątek na AS :).

Keef98

Po prostu zapytaj się excela, sly30 i Elba, oni twierdzą, że wiedzą wszystko i mają (c)huj-enda ;)

Dlaczego jest tak ważny wygląd i to, że sprzęt ma być nowy? Tak można wybrzydzać jak się ma 7 baniek, a nie patoli ;) Taka trzeźwa uwaga kobiety ;) :P

SVART

Nie ja wybieram i dyktuję warunki, więc wiesz Keef. Tutaj więc nie żartujemy, tylko konkrety podajemy... Swoją drogą, dla mnie też sprzęt musi cieszyć moje oko, szczególnie jak mam na coś wydać sporą kwotę - no może poza wkładką i kablami, bo te mało widać :).