Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

andrzej analogowy

SILIKON SZKLARSKI BEZBARWNY.

czerni

Cytat: rudy-102 w Listopad 16, 2018, 15:22
Wygrałem. Czyli płyta, która leży na talerzu jest moja ;) ;D ;D
Z tą płytą to ciekawa sprawa, ściśle związana z forum. Kiedyś Pan Andrzej wspomniał o płytach braci Oleś. Wrzuciłem do Spotify i poprzez powiązanych wykonawców dotarłem do grupy Niechęć, której widoczną na zdjęciu płytę zanabylem. Oba wydawnictwa to dzieło krakowskiego Audiocave. Forum poszerza horyzonty :)

Co do forniru to dodam jeszcze moją obserwację. Ten modyfikowany jest w dużych arkuszach, bez dziur, pęknięć ale też jest bardziej powtarzalny co nie każdemu może odpowiadać.

paul_67

Cytat: czerni w Listopad 18, 2018, 18:29Ten modyfikowany jest w dużych arkuszach, bez dziur, pęknięć ale też jest bardziej powtarzalny co nie każdemu może odpowiadać.
Przez co wygląda nienaturalnie i bywa, że na pierwszy rzut oka odnosimy często wrażenie, że mamy do czynienia ze sztuczną okleiną.Niewątpliwą zaletą są szerokie arkusze, które się sprawdzają przy fornirowaniu dużych płaszczyzn.

Michał Trójmiasto

O gustach się nie dyskutuje, ale w życiu bym nie użył do tak wyjątkowego gramofonu modyfikowanego forniru.
To tak, jakby w salonie domu zamiast dębowego parkietu dać panele za 19 zł/m2. Bez urazy oczywiście, ale prawdziwy fornir jest nie do pobicia - naturalnością i niepowtarzalnością usłojenia. A tego szuka się w wyjątkowych produktach. Unikalności!

Michał Trójmiasto

Jaką moc ma silnik dołączony do Ad Fontesa w latach 2015-2018 (czarny)?

Old Man Kensey

Sprawa z odklejaniem forniru załatwiona - dzięki najlepszemu na świecie serwisowi, mam nową plintę.

Panie Andrzeju, raz jeszcze serdecznie dziękuję i pozdrawiam! 😁
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

paul_67

Cytat: rudy-102 w Październik 21, 2018, 23:18Biały grał niecały rok i zrobił się szary. Jak chciałem go przytrzeć szmatką zwilżoną w benzynie to puściło miejsce klejenia.
Z moimi nic takiego się nie dzieje.Są cały czas białe, elastyczne i całe.Kolor uległ zmianie po kontakcie z aluminium? To jest możliwe.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Styczeń 12, 2019, 13:24Kolor uległ zmianie po kontakcie z aluminium?
Dokładnie. Aluminium jest delikatnie ścierane przez pasek. Pasek miał po wewnętrznej stronie srebrny ślad.

marekw 76

Fajny kolor Łukasz. A jak teraz całość się prezentuje? Dawaj foty :) Sam wszystko składałeś w całość? Czy u Andrzeja byłeś?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

rudy-102

Czy to jest fornir półmatowy, czy tylko tak wyszło na zdjęciu?

Przy matowym ma się mniej stresu z kurzem ;).

Old Man Kensey

Hej Marek, najlepiej obejrzeć na żywo, i do tego posłuchać 😁 ciemno, śnieg pada i zdjęcia mi nie wychodzą... Samodzielnie poskładałem, jak umiałem, oczywiście na podstawie dokładnych wskazówek naszego El Constructore 😊

Lakier - to jest taki półmat, zwany też satyną. Bardzo fajnie to wyszło.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Bardzo ładnie.

Mój się niestety satynuje samodzielnie :).

Jakub

Bardzo ładny kolor. Dosyć nietypowy i nieoczywisty. Fajny.  :np:

Old Man Kensey

Dzięki serdeczne za dobre słowo, Panowie. To coś jakby z filmu "Kler": złoty,  a skromny 😁

Pozdrawiam wszystkich miłośników AF  :np:
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

kefas

Czy wie ktoś ile dziś kosztuje talerz kanapkowy alu-akryl-alu? Ja mam z tego czarnego tworzywa którego nazwy nie pamiętam plus 1cm alu. i myślę o wymianie.

TomFon2017

sam materiał około 450zł - robocizna drugie tyle - oraz tokarz, który zechce i potrafi.... lepiej dosłownie szczyptę dołożyć i pogadać z twórcą AdFontes'a :'(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

rudy-102

Leniwy jestem i nie chce mi się całego wątku przerzucać. Ktoś już wymieniał okablowanie ramienia?.

malg

ja wymieniałem, a o co chodzi
zresztą nie tylko okablowanie ale też rurkę i kardan i główkę

rudy-102

Czy kabelki położone są luzem, czy jakoś wklejone?
No i na co je wymieniłeś?

malg

kabelki luzem
a wymienaiłem na Andrzejowe
ja po prostu składałem Andrzejowe ramię od początku,
miałem węglowe z pierwszej serii - takie z klejoną główką, bez regulacji azymutu
a chciałem mieć mosięzne (cięzkie), łącznie z kardanem
zakupiłem elementy u AA (główkę, rurkę, kardan, windę , kableki) i złożyłem sobie

gdzies w tym wątku jest, jak to robiłem ze zdjęciami - ale tez jesetm leniwy i nie chce mi się szukać ;D

Bartolo

Nowy docisk.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

McGyver

Fajna tabliczka tam w tle. Czy byłbyś tak uprzejmy by podesłać mi jej skan lub dobrej jakości fotkę?

Bartolo

Cytat: McGyver w Marzec 20, 2019, 16:18Fajna tabliczka tam w tle.
Prezent od kolegów... ;) Oryginał...
Daj maila. Raz w życiu mogę być uprzejmy... :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

krzysiek

Cytat: McGyver w Marzec 20, 2019, 16:18
Fajna tabliczka tam w tle. Czy byłbyś tak uprzejmy by podesłać mi jej skan lub dobrej jakości fotkę?

https://www.olx.pl/oferta/tablice-bhp-ze-spodzielni-mieszkaniowej-CID767-IDyvxVO.html

wprawdzie sprzed 2 tygodni, ale może jeszcze ma :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

wiki

Tabliczki...
Aleś mnie na wspominki wziął...
Też miałem parę.... W młodości... sam odrywalem z ogrodzeń tudzież budynków...
Najlepszym powodzeniem cieszyły się "czachy z piorunem"....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka