Menu główne

YAMAHA

Zaczęty przez Kangie, Lipiec 16, 2020, 21:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Trochę historii i sprzętu firmy YAMAHA. Jest kilka niedociągnięć, ale RS i tak bardzo się przy tym napracował.


GregWatson

Tak. To znakomity sprzęt.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


GregWatson

Wracając do głównego wątku to przyznam szczerze że japońska myśl techniczna w dziedzinie audio to jedna z najwyższych półek na świecie. Jak taki kraj kwitnącej wiśni stał się potęgą na świecie.
Akurat nic nie posiadam ze sprzętu tej firmy ale ich gramofony to mi się podobają. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Kto mógł wpaść na taki pomysł? Tylko Japończycy! ;)


Kangie


Kangie

Cytat: GregWatson w Lipiec 16, 2020, 21:50(...)ale ich gramofony to mi się podobają. 😀
Proszę bardzo:



tomasz_pianista

Cytat: Kangie w Lipiec 16, 2020, 21:03Jest kilka niedociągnięć,

Ja uważam, że jest sporo niedociągnięć i dość dziwnych opinii - natomiast trudno opisać historię takiej firmy w godzinę. Zauważ, że wg.autora NS-1000 nie nadają się do słuchania w domu i użytkownicy przerabiają je, żeby dało się słuchać.

Moim zdaniem jak każda firma miała lepsze i gorsze momenty. Lata 90' to kryzys chyba każdej firmy pamiętającej "złoty okres audio".

Cena/jakość to zawsze była mocna strona Yamahy, ale jeśli ktoś już szuka dźwięku na długie lata nie patrząc na kieszeń, to Yamaha miała tylko kilka urządzeń hi-end.

Cieszę się, że po latach z powrotem wrócili na ścieżkę hi-fi, a nawet hi-end (jak zwał, tak zwał). Nowa seria 5000 wygląda cacy:)


Grupa ratowania poziomu.

Alexander

Cytat: tomasz_pianista w Lipiec 16, 2020, 23:07Nowa seria 5000 wygląda cacy:)
W przypadku gramofonu słowo "wygląda" ma chyba kluczowe znaczenie. Technicznie GT-5000 do starych GT-2000, GT-1000, czy nawet 750 się nie umywa.
I jeszcze zaskakujący (jak dla mnie, bo pewnie czegoś nie wiem) fragment folderu reklamowego 

Piterski

Cytat: Alexander w Lipiec 16, 2020, 23:47I jeszcze zaskakujący (jak dla mnie, bo pewnie czegoś nie wiem) fragment folderu reklamowego
To pewnie na wypadek gdyby użytkownik zauważył falowanie obrotów. To zostało celowo tak zaprojektowane ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Cytat: Alexander w Lipiec 16, 2020, 23:47"wygląda" ma chyba kluczowe znaczenie

Wiadomo, ale to jest przypadek prawie całej współczesnej branży w stosunku do sprzętów z epoki. Jasne, że współcześnie robi się też świetny sprzęt, ale niestety ceny i marketing rozwinęły się najbardziej przez te lata.

Co nie zmienia faktu, że dobrze widzieć, że Yamaha czy ostatnio też Technics zaczęły robić pełnowartościowe audio.
Grupa ratowania poziomu.

Alexander

Cytat: Piterski w Lipiec 17, 2020, 08:17
Cytat: Alexander w Lipiec 16, 2020, 23:47I jeszcze zaskakujący (jak dla mnie, bo pewnie czegoś nie wiem) fragment folderu reklamowego
To pewnie na wypadek gdyby użytkownik zauważył falowanie obrotów. To zostało celowo tak zaprojektowane ;)
Dobra, dobra, to to jest w końcu silnik, czy generator  :-\
Jasne, że są silniki z generatorem tachometrycznym, ale ta lichota ze zdjęcia raczej nim nie jest  ::)
Cytat: tomasz_pianista w Lipiec 17, 2020, 08:58

Co nie zmienia faktu, że dobrze widzieć, że Yamaha czy ostatnio też Technics zaczęły robić pełnowartościowe audio.
Masz rację, lecz o ile u Technicsa w gramofonach widać krok w przód, to u Yamahy to nawet nie krok w bok, to zaledwie wizualne nawiązanie, z prostymi, tanimi i zastanawiającymi rozwiązaniami (ramię) pod historyczną kołderką  :(

GP412

Silnik o żenującej jakości w sumie w dość drogim gramofonie i jeszcze się tym chwalą..Mają potencjalnego klienta za technicznego neofitę.W tańszych nowych wzmacniaczach ta firma stosuje transformatory zasilajace nawijane drutem aluminiowym..taka nowoczesność.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Kangie

#13
W latach 70-tych jako pierwsi na świecie sięgnęli po beryl do produkcji uktralekkich kopułek do przetworników zespołów głośnikowych. Bawili się tytanem, carbonem i innymi wypasami w tamtym czasie.
Yamaha niczego nie musi udowadniać. Finansowo na swoje wychodzi i uczciwa cenowo wg mnie.

Jestem ciekaw jak grają kolumny NS-5000 z zylonowymi przetwornikami. Nie miałem okazji posłuchać. Pytałem kiedyś (6-7 lat temu) redaktora Frantza jak grały, bo ponoć jako pierwszy słuchał na ich premierze we Włoszech. Nie chciał zdradzić jak grały. CH mu w słój!!! I tak wolałbym sam posłuchać co umi ten cały ZYLON, bo moje uszy to nie uszy kolegi redaktora.


;)

Kangie

 :alc:  :censored:  8)

wiki

Cytat: Kangie w Lipiec 20, 2020, 19:32
:alc:  :censored:  8)
Trzy kamertony..... i robi się gwiazda...... 🍾🍾🍾
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

YAMAHA...... w skrócie....
YApońska MAfia HArmoniczna.....  ;)

Coś w tym jest....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

I produkuje dobre skutery!  :np:

wiki

Cytat: Kangie w Lipiec 20, 2020, 19:43
I produkuje dobre skutery!  :np:
Dobre skutery to produkuje Aprilia włoska....
Nie umniejszając Yamasze....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

No dobra, no to motocykle dobre robi. Podobnie jak włoska Aprilia ;)


wiki

Cytat: Kangie w Lipiec 20, 2020, 19:54
No dobra, no to motocykle dobre robi. Podobnie jak włoska Aprilia ;)
OK, motocykle robi super..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kangie, zapomniałeś o fortepianach..... O gitarach nie wspomnę.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

No ba. Choć są tacy, którzy wolą Steinway'a.