Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Polecam sympatyczny film w klimacie Ameryki, współczesnych kowbojów itd. Całość okraszona fajną muzyką. https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+1+polski-40084
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Ostatnio oglądamy w domu ten serial.

[/url]

frywolny trucht

Ale film! Ale film! "Król". Netflix. Nie będę się tu mądrował z opisami, ale jeśli ktoś sądzi, że to taki zwykły film historyczny, to nie. Sądzę nawet, że jest istotnie przewrotny w sposobie realizacji poszczególnych scen. To czym normalnie się epatuje w tego rodzaju realizacjach historyczno- rycersko- bitewnych-tutaj jest często wycofane, a wypchnięty nieco inny aspekt zajścia. Duży telewizor z dobrą rozdzielczością- jednak konieczne :)

https://www.filmweb.pl/film/Król-2019-817462

https://www.youtube.com/watch?v=uooJ8TD903I
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dla smaczku dodajmy, że jednym z producentów jest Brad Pitt, a jedną z ról gra Lily Rose Depp, córka Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis.  No wypisz, wymaluj mamcia :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Ej, no chyba deczko ładniejsza jest od mamusi...

Ale to i ja coś polecę - film "Hell Or High Water" (głupawy trochę polski tytuł "Aż do piekła"). Świetna historia, piękne zdjęcia, napady na bank, pościgi... jednym słowem to, co tygrysy lubią najbardziej. Lecz najlepsza jest muzyka, ach, jest świetna! Gillian Welch "I'm Not Afraid To Die" (!!), Chris Stapleton, Ray Wylie Hubbard. Polecam na dużych głośnikach  ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Keef98

"La Casa de Papel" - niedawno wreszcie skończyłam to oglądać. Świetny serial, bardzo równy, oczywiście mało prawdopodobny, ale to żaden problem.

moon

#1256
tez skonczylem jakis czas temu, bardzo dobrze sie oglada, dobra bajka, ale swietnie poskladana.
za to poszedlem tropem hiszpanskiego kina, troche przez przypadek, bo lubie, i obejrzalem kryminal "Smak Stokrotek", o ile sama tresc ma momenty, no to niestety realizacja i aktorstwo to juz slabo.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kefas

Poznaniacy a co polecacie oglądnąć w tę niedziele w kinie. Wybieram się do córki i może byśmy odwiedzili jakieś kino, a może inne atrakcje, jakieś małe kluby  z muzyką na żywo?

Keef98

Sprawdź czy coś jest w Blue Note, ale nie pij tam ginu z toniciem (coś im źle wyszedł, chyba nie te proporcje), z kin to Rialto, Muza i Apollo.

kefas

#1261
Dzięki,  sprawdzimy co tam jest grane.
Do córki mówię, że poszedłbym na Kosza a ona, że w liceum była rozgrywającą  ;D No więc musiałem dopowiedzieć, że chodziło mi o Mietka Kosza.

wiki

Właśnie obejrzałem....
"Rashomon"
Reż. Akira Kurosawa

Świetny film.... polecam.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Film obejrzany na starym dobrym VHS-ie....
Uczynniłem go niedawno...  :)

PS. W tle filmu motyw bolero kilka razy powracający.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Ja się wybrałem do kina na film "Bliźniak" i pomimo fatalnych recenzji jakie ma na Filmweb bardzo miło mi się go oglądało.
Dla mnie fajne kino sensacyjne takie jak przed laty tylko znacznie lepsze wizualnie. Bez przeładowania fajerwerkami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Właśnie siadam do oglądania....
Film z serii Gorąco Polecam....
Film muzyczny...
Zaczyna się na korytarzu hotelowym...
Się ogląda...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

A my wsiąkli w "The Crown" Taki trochę gorszy od "Korony Królów"  ;D ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Film świetny...
To zasługa reżysera... Alan Parker...
Obsadził w roli głównej Boba Geldofa... Który też wykonuje partie wokalne...

Film wstrząsający, tak jak to potrafi zrobić Parker....
Kto nie oglądał.... Cóż można napisać... jego strata...

Film "The Wall" w reżyserii Alana Parkera, stworzony na podstawie muzyki z płyty "The Wall" Pink Floyd....

Czy to dobry film, nie to wyśmienity film...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I dwa wyśmienite kadry z filmu...


Odtworzone ze starego VHS-su....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Alexander, namówiłeś mnie...

Dziś można powiedzieć wieczór filmowy....

Nawet nie wiedziałem, że tu Gabriel tworzył muzykę do filmu....

Się ogląda....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 29, 2019, 20:03
A my wsiąkli w "The Crown" Taki trochę gorszy od "Korony Królów"  ;D ;D
Obejrzałem ostatnią serię i mam dwa wnioski; świetny film i jak ich [emoji73][emoji1780][emoji63] nie lubiłem tak nie lubię jeszcze bardziej [emoji20]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#1271
Nie wiem kogo nie lubisz, czego nie lubisz, bo mi emotikony przesłoniły przekaz, ale serial cieszy się chyba sporym zainteresowaniem w UK i jest komentowany szeroko. Ostatnio, jak tam byliśmy ( w tym całym hrabstwie Kent), próbowaliśmy kminić czy Karol jest następcą i co dalej. Szwagierka, która mieszka w UK z 10 lat- jak nie więcej, nie była w stanie zakontaktować o co nam kaman? Jaki Karol? :) 15 minut rozterki i wszystko jasne.
Charles. Po prostu Charles :) Trzeba powiedzieć, że ma przerąbane ten kandydat. Mamcia wyjątkowo żywotna. 94 lata, tak? A mamy pewne zachwianie w długości życia, tendencja jakby się załamuje. Ale co tam skażenie środowiska.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Listopad 30, 2019, 16:41
Nie wiem kogo nie lubisz, czego nie lubisz,
No to bez ikon. Nie lubię hodowania feudalnych instytucji w XXI w.
To jak gwiazdka, choinka i Mikołaj w sierpniu.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Teraz słyszę  ;D Ogólnie trudno mi mieć za złe co tam u kogoś. To trochę tak, jakbym miał za złe, że sąsiad ma 5 lodówek. Jego sprawa. Jedno jest jednak nadal pewne. Ciągle jesteśmy tam jak te dziki w żołędziach. [wulgaryzm] co za wykład dostałem jak parkować, ta nonszalancja ekspedientów w sklepach, jak czuć, żeś chopek roztropek, a oni się uśmiechają życzliwie, a widać, że myślą- ty idioto. Nie mam kompleksów ale, żeby burczeć na ich ustrój odwagi też mi brak :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Listopad 30, 2019, 18:53
Teraz słyszę  ;D Ogólnie trudno mi mieć za złe co tam u kogoś.
Ale jeżeli narodową potrawą Brytoli jest pudding to przecież wolno mi puddingu nie lubić [emoji57]
A oni niech go jedzą ze smakiem 3x dziennie [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.