Preamp MC do 10k

Zaczęty przez ferdek70, Październik 13, 2021, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

benpe

Pozostanę przy swoim, pozwalam sobie na określenie, że to wiem a nie zgaduję.
Preamp nie musi mieć wejść XLR (ale oczywiście może) - wystarczą RCA ale nie spięte do masy urządzenia tylko okablowane do wejść symetrycznych.
Mam taki preamp - nazywa się Retro, opracowany przez TwistedPearAudio.

http://twistedpearaudio.com/linestages/retro.aspx

Wiele preampów ma wyjścia XLR - zwykle to tylko symetryzacja sygnału wyjściowego.
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

julius-6

Cytat: audroc w Czerwiec 25, 2022, 14:12
Proszę o podpowiedź- myslę o pełnym podłaczeniu MC-XLR od wkładki do wzmacniacza.
Czy ktoś to ćwiczył, może było cos na forum, bedę wdzięczny za każda podpowiedź.
Pozdrawiam
PS- oczywiście najważniejsza pomoc w doborze pre do takiego rozwiązania, może byćwy lub stary...
ASR Basis Exclusive. Na wtórnym 7-10k w zależnosci od rocznika. Tylko trzeba miec sporo miejsca

audroc

Podaj jakiś model, link, z tego co pamietam Husaria nie ma XLR-ów ale może się myle

audroc

Cytat: nakdragon w Lipiec 20, 2022, 08:26
Ja mam coś takiego. Tolerancja odwzorowania charakterystyki RIAA  0,05dB (!) Ma. wejścia XLR i wiele innych zalet. Mieści się w budżecie.
Właśnie o takie prawdziwe XLR od wejścia do wyjścia chodziło. Może napiszesz jak Ci to gra ? No i w jakiej konfiguracji, rozumiem że wykorzystujesz wejścia zbalansowane ?

sheykk

W temacie Husariia napisz do AHAJA.Wszystko Tobie wyjaśni.

kazan

U mnie jedno z ramion jest tak zestawione , choć nie wnikałem tak szczegółowo w poprawność technicznego połączenia .
MC10 - Jelco + okablowanie XLR Jelco - Husaria - Wzmak .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10