Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Jak nic czytają polskie fora  ;)

rudy-102

K..a mać. Miałem to kiedyś i sprzedałem za grosze w 1988 roku. Już raczej nie odkupię :(
https://www.discogs.com/de/sell/release/1494419?ev=rb

rudy-102

Czy ma ktoś pojęcie dlaczego greckie tłoczenie Dire Straits "Alchemy" jest drożej wyceniane niż angielskie?

elem

Pewnie dlatego, że mniej naklepali.  Po co komu peruwiański albo wenezuelski krążek The Beatles? Paskudnie wydany, słaby papier,  a  potrafi kosztować  100+ euro.  Rynek kolekcjonerski rządzi się swoimi prawami.
Normalny słuchacz (albo nie całkiem normalny, czyli audiofil :) )  nie kupi picture disca, bo drogi i gra słabo.
A jednak jest mnóstwo chętnych na takie obrazki :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Zapytałem bo zamówiłem sobie przez discogs. Miało być wydanie brytyjskie, a przyszło greckie. Zdziwiłem się i trochę zdenerwowałem, ale umyłem płyty i puściłem. Brzmi to na prawdę dobrze. Sprawdziłem ile kosztują greckie i wyszło, że są droższe.

Peruwiańskie the Beatles mówisz za stówę? Hm, mam tylko radzieckie :)

elem

Parę lat temu był wypust pirata peruwiańskiego na fioletowym winylu. Pełno tego na discogs, choć zdjęcia w opisie pochodzą z oryginału.

https://www.discogs.com/Los-Beatles-Yeah-Yeah-Yeah-Paul-John-George-Y-Ringo/release/1729703

Wenezuelskich jeszcze nie podrabiali, więc nikt nie ma na sprzedaż. Mam to:

https://www.discogs.com/Beatles-A-Hard-Days-Night/release/5131359
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 28, 2016, 23:15
Zapytałem bo zamówiłem sobie przez discogs. Miało być wydanie brytyjskie, a przyszło greckie. Zdziwiłem się i trochę zdenerwowałem, ale umyłem płyty i puściłem. Brzmi to na prawdę dobrze. Sprawdziłem ile kosztują greckie i wyszło, że są droższe.

Peruwiańskie the Beatles mówisz za stówę? Hm, mam tylko radzieckie :)




Bo greckie tłoki grają całkiem dobrze,ja miałe BiA Dire Straits i grało to lepiej niż europejskie reissiu.


miniabyr

Ta ,teraz wiem skąd sie biorą krzywe winyle. ;D Jeszcze do niedawna jeden z tych panów(mój kumpel) wystepujących na filmie nie wierzył w brzmienie kabli. Ale u mnie usłyszał i stwierdził że To słyszy. No a teraz płyta winylowa!? No co za postęp. ;D ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: miniabyr w Maj 07, 2016, 06:49teraz wiem skąd sie biorą krzywe winyle. ;D
Szokujące ujęcie nieprawdaż?

kawosz

Cytat: miniabyr w Maj 07, 2016, 06:49Ta ,teraz wiem skąd sie biorą krzywe winyle.  Jeszcze do niedawna jeden z tych panów(mój kumpel) wystepujących na filmie nie wierzył w brzmienie kabli. Ale u mnie usłyszał i stwierdził że To słyszy. No a teraz płyta winylowa!? No co za postęp. 
Krzewisz wiedzę . Piterski chodzi jak w transie ;D . Zresztą ja po wizycie u Ondreja też czułem się jak naćpany ;D
Muszę w końcu i ja zawitać w Twoje progi .

miniabyr

Cytat: kawosz w Maj 08, 2016, 00:09
Cytat: miniabyr w Maj 07, 2016, 06:49Ta ,teraz wiem skąd sie biorą krzywe winyle.  Jeszcze do niedawna jeden z tych panów(mój kumpel) wystepujących na filmie nie wierzył w brzmienie kabli. Ale u mnie usłyszał i stwierdził że To słyszy. No a teraz płyta winylowa!? No co za postęp. 
Krzewisz wiedzę . Piterski chodzi jak w transie ;D . Zresztą ja po wizycie u Ondreja też czułem się jak naćpany ;D
Muszę w końcu i ja zawitać w Twoje progi .
No to wpadaj i już!!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Drugie urodziny audiomaniaków u miniabyra?
;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2016, 10:06
Drugie urodziny audiomaniaków u miniabyra?
;D
O matko i córko  to przeklinaliby mnie wszyscy sąsiedzi.....nawet ci głusi 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

To fakt, że doznałem bardzo silnego wstrząsu :-X, nawet nie zdołałem się jeszcze pozbierać na tyle by Pawłowi podziękować co niniejszym czynię na łamach naszego forum.
Dzięki tej wizycie myślę, że się ukierunkowałem we właściwą stronę. Jeszcze się będę odzywał w sprawie konsultacji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#90
Cytat: Piterski w Maj 08, 2016, 16:57
To fakt, że doznałem bardzo silnego wstrząsu :-X , nawet nie zdołałem się jeszcze pozbierać na tyle by Pawłowi podziękować co niniejszym czynię na łamach naszego forum.
Dzięki tej wizycie myślę, że się ukierunkowałem we właściwą stronę. Jeszcze się będę odzywał w sprawie konsultacji.
Dzieki za ciepłe słowo ale najlepszym konsultantem jest własne ucho. Tego nie da się oszukać............wracając do czarnej płyty i tłoczenia winyli przez GM records to tam podobno siedzi syndyk upadłościowy (co nie jest tajemnicą ) więc zanim dajdą jak robic proste winyle to może już ich nie będzie .Pożyjemy.Zobaczymy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Japońska firma Ulvec ogłosiła, że opatentowała chemiczną technologię zabezpieczającą płyty przez zadrapaniami, osiadaniem kurzu i ładunkami elektrostatycznymi. Ponoć nawet jakość dźwięku ma być lepsza. W technologii tej płyty mają być powlekane nanowarstwą molibdenu. Patent został zarejestrowany w Japonii, USA i w Chinach. Badania kosztowały 4,5 miliona dolarów.

rudy-102

Mam takie pytanko. Pewnie Elem będzie potrafił odpowiedzieć.
Chodzi mi o wznowienia wychodzące pod marką "Legacy". Z tego co znalazłem to jest to firma córka koncernu Sony Music wydające płyty z katalogu CBS. Prawda to? Płyty tej firmy wychodzą o połowę taniej niż ten sam materiał na MOV. Jak to wygląda z ich brzmieniem?

krzysiek

Pozwolę sobie też odpowiedzieć. Mam wznowienia Hendrixa z Sony Legacy, w stereo. Axis i Electric Ladyland. Bardzo dobrze wydane, zarówno fizycznie, jak i pod kątem jakości dźwięku. Kupowałem na amerykańskim amazonie, wychodziło taniej, niż u nas.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

rudy-102

Zastanawiam się nad " Pearl Jam - Vitalogy" 2LP
Legacy - 19 euro
Music On Vinyl - 32 euro

elem

Sony mocno współpracuje z MoV. Nie wiem jaki jest kontrakt licencyjny (zwykła sprzedaż licencji czy udział w obrocie) ale sporo płyt z katalogu Sony wydawane jest przez MoV. Gdy Sony przejęła Mute od EMI (ponoć już odsprzedali) , to wszystkie LP Depeche Mode ukazały się jako wydawnictwa MoV. Wytłoczone z tego samego mastera, co wznowienia Mute z czasów dystrybucji przez EMI. Trudno odróżnić brzmienie, wznowienia Mute są odrobine lepiej zrobione poligraficznie. Wznowienia Mute kosztowały ok 80 zł, MoV grubo ponad stówę.
Kind of Blue MoV brzmi za to słyszalnie brudniej, mniej rozdzielczo niż wznowienie Legacy, nie mówiąc już o świetnym wydaniu Classic Records (full analog).
Pearl Jam - mając do wyboru Legacay vs MoV wybrałbym Legacy, ale zawsze może sie zdarzyć wyjątek potwierdzający regułę i byc może MoV tym razem zagra lepiej :).
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102


Jakub

Ja mam Sketches of Spain z Legacy i w porównaniu z edycją z wczesnych lat 80. dżwięk jest troszkę skompresowany, ale ogólne brzmienie jest bardzo dobre. Słucham z przyjemnością.

rudy-102

Właśnie spojrzałem skąd jest moja Billie Holiday - no właśnie Legacy. Brzmi bardzo dobrze. Jeśli to standart to nie ma co się zastanawiać MoV, czy Legacy. Mam conamniej kilka płyt MoV, których brzmienie pozostawia wiele do życzenia.

rudy-102

Chyba doszliśmy do pewnego nasycenia rynku płytami winylowymi. W Saturnie pojawiły się kosze do grzebania z przecenionymi płytami.