Korg Nutube - "lampa" nietypowa

Zaczęty przez Alexander, Listopad 11, 2018, 22:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander

Jak wspomniałem na wstępie lampka ma tendencje do mikrofonowania, więc trzeba ją było skutecznie odizolować od świata. Całą płytkę zawiesiłem na gumowych "linach" dzięki czemu nawet solidne pukanie w stalowe pokrywy obudowy nie powoduje żadnych słyszalnych efektów. Nie szumi, nie brumi, ładnie gra  8)

vasa

Solidna obudowa, zawieszenie elastyczne żeby uniknąć, lampy na pokładzie.
Hajend wg wszystkich definicji.

Tylko co ów hajend tak naprawdę robi ? [emoji15]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Sprawił frajdę w pospawaniu czegoś nowego  :)
A teraz wprowadza troszkę zniekształceń, które uprzyjemniają słuchanie, oraz dodają kilka decybeli wzmocnienia w torze - mogę korzystać z Pearl Phono bez prepre, lub step-up'a. Jest pre liniowym.

dino


Alexander

Tak właśnie. Tyle, że te decybele dodaje za pre phono, czyli nie zupełnie "head", raczej ....

vasa

Cytat: Alexander w Listopad 20, 2018, 22:48
Tak właśnie. Tyle, że te decybele dodaje za pre phono, czyli nie zupełnie "head", raczej ....
...zadamp?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

z angielska miało być...assamp

vasa

Cytat: Alexander w Listopad 20, 2018, 23:00
z angielska miało być...assamp
Też mi to przyszło Ale skoro Polacy nie [emoji1658][emoji1658] to doszedłem do wniosku że należy wnieść wkład językowy do światowej audiofilii.

Dlaczego się nie ruszyłeś do Wawy na AS?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: Alexander w Listopad 20, 2018, 22:48Tak właśnie. Tyle, że te decybele dodaje za pre phono, czyli nie zupełnie "head", raczej ....
Nie kumam układ jest: Wkładka-Ntube-Phono ?

Alexander

Nie, tak nie może być. Nie mogę hajenda wsadzić przez phono, bo wzmocni te hajendowe śmiecie. Wkładka - phono - nutube.

Alexander

Cytat: vasa w Listopad 20, 2018, 23:12Dlaczego się nie ruszyłeś do Wawy na AS?
Siła wyższa. Bardzo wyższa  :(

dino


elem

Coś jakby do mineralnej dolać odrobinę soku własnej roboty  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Listopad 20, 2018, 23:25Coś jakby do mineralnej dolać odrobinę soku własnej roboty  ;)
Tam jest prawie wszystko własnej roboty. Nawet nowa słomka się ostatnio pojawiła :)

elem

errata:  do krystalicznie czystej wody z własnej studni ...    ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: Alexander w Listopad 20, 2018, 23:20
Nie, tak nie może być. Nie mogę hajenda wsadzić przez phono, bo wzmocni te hajendowe śmiecie. Wkładka - phono - nutube.
A tam to niby nie wzmocni?

Alexander

#41
Coś w tym jest, woda z własnej studni, sok też własnej produkcji...czas pędzić bimberek?!??  ::)

Alexander


McGyver

Nie muszę zgadywać, bo wiem. Piję do tego, że Twój post można interpretować dwojako, bo napisałeś niejednoznacznie.