Kolumny do lampy 845 - 10-15 tyś zł

Zaczęty przez JANUSZ003, Lipiec 28, 2019, 15:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

JANUSZ003

Cześć

Cześć
Jestem w trakcie przebudowy systemu i  poszukiwania kolumn do lampy . Obecnie posiadam Unisona Reserch  Preludio ale chce iść w kierunku lamp 845 . Miałem Klipsch Heresy ale nie do końca sie przekonałem  do nich ze wzgędu na problem z basem w nie których realizacjach . Poszukuje kolumn o  podobny charakterz brzmienia co w Heresy . Lubię ciepłe brzmieni z dobrą średnicą , sceną , przestrzenią i z odpowiednią iloscia basu . Naturalnym kierunkiem moich poszukiwań stały sie wyższe modele z serii Heritage niestety mój pokuj to 18 m2 i nie jestem pewien czy u mnie np. Cornwalle ,, zmieszczą sie ze swoim graniem " . Biorę tez pod uwagę kolumny JBL 4429 ale nie chce sie ograniczać tylko do tych modeli więc prosze Was o jakieś sugestie . Słucham głównie z CD ewentualnie Tidal . Muzyka jakiej słucham to  smooth jazz , jazz , rock w mniejszym stopniu , lubie też wokale. Jednym z warunków jaki jest dla mnie bardzo ważny to możliwość odsłuchu tych kolumn w domu lub choćby w podobnych warunkach mieszkaniowych . Nie jestem majsterkowiczem więc EV odpadaja  :)  Dodam że nie ograniczam sie tylko do nowych kolumn używane również biorę pod uwagę .

tomekkk1

Gdybyśmy obaj mieszkali w tym samym kraju, to podrzucił bym Ci swoje kolumny do posłuchania, które świetnie grają nawet z lampami o mniejszej mocy niż 845. Może z czasem zawita jedna para do Polski i będzie możliwość ich posłuchania ;)

JANUSZ003

Też o tym myślałem :) szkoda fajnie by było posłuchać .

tomekkk1

Cena również by Ci się spodobała, na polskie wyszłoby mniej niż Twój planowany budżet :)

JANUSZ003

Było by miło :) musisz pomysleć o jednej parze w Polsce .

tomekkk1

To już nie zależy ode mnie, czas pokaże :)

Moriarty

Cytat: AudioAddicted w Lipiec 28, 2019, 17:14To już nie zależy ode mnie, czas pokaże :)

Ja już się gubię. Jeśli nadążam, to dwóch kolegów z Polski zamówiło u Ciebie kolumny, a potem zamilkli, czy coś pokręciłem? Czy to były tylko takie niezobowiązujące rozmowy?

Na jakim etapie jest podbój dzikich nadwiślańskich rubieży Europy przez szkocką manufakturę Audio Addicted? :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Nie ukrywam, że ja też chętnie bym ich posłuchał...
Przymierzam się do wymiany kolumn. Już od dłuższego czasu.
Ładne są (żona akceptuje wygląd), cena jak czytam mogłaby być.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY


tomekkk1

#9
Cytat: Moriarty w Lipiec 28, 2019, 18:03
Cytat: AudioAddicted w Lipiec 28, 2019, 17:14To już nie zależy ode mnie, czas pokaże :)

Ja już się gubię. Jeśli nadążam, to dwóch kolegów z Polski zamówiło u Ciebie kolumny, a potem zamilkli, czy coś pokręciłem? Czy to były tylko takie niezobowiązujące rozmowy?

Na jakim etapie jest podbój dzikich nadwiślańskich rubieży Europy przez szkocką manufakturę Audio Addicted? :)

Troszkę się pogubiłeś, ale wciąż jesteś blisko. Jedna osoba wyraziła zainteresowane, ale do rozmów wrócimy po wakacjach. Druga osoba - niezobowiązująca rozmowa.
Nie wiem jak tam szkockie manufaktury w ogóle (chyba, że wytwórnie whisky), ja to angielska manufaktura jestem  :P

Etap poza granicami UK to jeszcze pieśń przyszłości, w tej chwili koncentrujeę się na rozpoznawalności i reputacji marki na rynku krajowym czyki UK. Jakby nie patrzeć dla osoby zainteresowanej poza granicami Wielkiej Brytanii to spore ryzyko kupić w ciemno, mniejsze gdy ktoś miał do czynienia z pełnopasmowcami, zwłaszcza z AN - słyszałem kilka różnych paczek z tymi głośnikami i daleko im było do tych. Inne grały podobnie z czymkolwiek do nich podłączonym. Do moich im lepszy sprzęt podłączam tym lepiej grają i więcej pokazują...

Założyciel wątku zaraz mnie pogoni za OT ;D

tomekkk1

Cytat: LampowY w Lipiec 28, 2019, 18:31
Dwóch?  :o

Sklerotyk. Sam rozpocząłeś niezobowiązujące rozmowy ;D

LampowY



GB

Ja chętnie bym je podłączył pod swojego Lebena 300F. Jakby działało fajnie to może również bym się zdecydował.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomekkk1

 :o
Ale Was naszło chłopy ;D

Co Wy chcecie bym za konkurencję dka S16Hz robił  :o

wiki

Spoko, spoko, jesteśmy ciekawi dźwięku po prostu...😀
Dobrze opisujesz to i zainteresowanie jest...
16Hz odpada dla mnie, oni robią bas refleks, ja przyzwyczajony do obudowy zamkniętej... 😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

No to moje odpadają, choć z typowym BR tylko z wyglądu "z dziurą" mają coś wspólnego...

wiki

Cytat: AudioAddicted w Lipiec 28, 2019, 18:56
No to moje odpadają, choć z typowym BR tylko z wyglądu "z dziurą" mają coś wspólnego...
Dopytywalem juz tu (na forum) wcześniej... o tę Twoją dziurę w kolumnach... Rozumiem.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

#18
Tak, pisałem już  o tym. Otwór nie posiada typowego strojenia ze szpicem, pasmo jest rozciągnięte, a efektywność obniżona względem przetwornika.
W skrócie otwór nie jest taki natarczywy jak typowy Bass Reflex, pozbawiony wszelkich rezonansów (niższe ciśnienie) i nie spowalnia basu. Jego odpowiedź impulsowa jest dużo lepsza niż klasycznego portu :) 

Moriarty

Cytat: AudioAddicted w Lipiec 28, 2019, 18:35Nie wiem jak tam szkockie manufaktury w ogóle (chyba, że wytwórnie whisky), ja to angielska manufaktura jestem  :P

A, no widzisz... Pozajączkowało mi się. To pewnie przez tych amatorów whisky na forum :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

tomekkk1

I tylko dlatego było Ci natychmiast wybaczone  :np:

Hubertrs

Ja juz sluchalem,  chcialbym jeszcze posluchac u siebie ale Tomek jakos unika stilicy 😶

tomekkk1

Powiedziałeś 3 tygodnie, ja czekam i czekam. Mogę Ci je nawet jutro podrzucić... ;D

Hubertrs

Trzy tygodnie minelo tydzien temu, umawiamy sie na nadchodzacy weekend??

tomekkk1

Sobota mi nie pasuje :( Spróbuję niedzielę dopasować.