Heco P 4302

Zaczęty przez Mikut1982, Maj 03, 2020, 13:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Coś mi tu nie gra.  Wydaje mi się że było 5 stron wątku a wyświetla mi 3.  Z tym pytaniem widzę 4 strony.  A u was ile jest?

Alexander

Jak w Trójce - ocenzurowano/nie było...
Mikut tylko nie złóż wypowiedzenia   ::) ;D
Frywolny majstrował, ostrzegał, że popsuje i popsuł  :(

Mikut1982

Same przetworniki też zebrały troszku kurzu.

Mikut1982

....

Mikut1982

Wszystko zostało wyczyszczone.

kefas

A powiedz jak zerwać sztuczną okleinę. Mam fajne głośniki Grundiga i chcę je okleić naturalną i nie wiem czy zerwać ja ,,na żywca'' czy jakimś sposobem?

Mikut1982

#81
To jest okleina taka jak na meblach?   Czy folia?musiałbym to zobaczyć. Zrób fotke i wstaw.

Mikut1982

Malowanko frontów.

kefas

Tak to wygląda

kefas

Czy traktując żelazkiem klej puści i ładnie odejdzie czy trzeba będzie mechanicznie ale w tedy jest możliwe odrywanie się z kawałkami płyty wiórowej

Mikut1982

No tak.  Ciężko powiedzieć.   Jak masz stare żelazko możesz spróbować czy odejdzie.. a jak nie to szlif.  Szlifierka tak zwany czołguś.  Nim nie narobisz dziur.  Albo zanies obudowy do stolarza on to na tasmowce szlifnie.  Niektórzy kleją też fornir na to ale gwarancji nie ma.  Mi znajomy stolarz polecił taki klej kontaktowy.  Podobno mocno trzymie..

Mikut1982

Kleiłem kiedys fornir modyfikowany na taką okleine.  Trzymało i to bardzo mocno że nie mogłem tego oderwać.. ale jak je polakierowałem to żonie smierdział lakier i wyniosłem je na balkon..  miala je zdjac jak bedzie wilgoć lub deszcz.  Niestety zapomniała, leżały caly dzien i jak wróciłem z pracy stała na nich woda.  Troszkę fornir popękał i spuchł ale nie na calosci.  Tylko miejscami. 

Mikut1982

Kratki maskownic wyklepane.

kefas

Raczej będę próbował zerwać niż naklejać na to, ale jeszcze zobaczę. ,,czołg'' mam ;)

Mikut1982

E to super jak szlifierka jest.  Papier o granulacji 36. 

Mikut1982

...

kefas

Cytat: Mikut1982 w Maj 24, 2020, 11:28Papier o granulacji 36.
O, dzięki

A Twoje widzę, że pięknieją

Mikut1982

No powiedzmy, nie jestem zadowolony w 100%   nie udało mi się wszystkiego zrobic.  Żeby bylo dobrze i pieknie musiałbym położyć nowy fornir    a powiem wam że jeszcze ich nie słuchałem.  Wiem ze grają ale jak to nie mam pojęcia.   Teraz jestem zły bo nie moge znaleźć uszczelki.  Gdzieskiedys miałem ale gdzie , niewiem.

Mikut1982

....

Mikut1982

potem możesz poprawić 60 ale zacznij od 36..

kefas


Mikut1982

Zwróćcie uwagę na zwrotnicę.    Te same pojemnosci tylko inne rozmiary kondensatorow.   W tym jeden 100uf a dwa mniejsze 12,5uf.

Mikut1982

#97
Uszczelka za 2zł zawaliła sprawę.. gdzieś taką miałem  ale gdzie? jutro delegacja więc koniec będzie dopiero za tydzień w sobotę.     

Mikut1982

I po tygodniu już jestem.. brakowało tylko takiej uszczelki piankowej by uszczelnić tylną ściankę.

Mikut1982

#99
Powoli ogarniam.   Ale nie są idealne....pare rzeczy bym zmienił , zamiast tej kratki z przodu wolałbym czarny materiał.   Jest też  pare drobnych rys ubytków z ktorymi nie dało sie nic zrobić.   Tutaj fornir był bardzo cienki a szpachel rzucał by się w oczy.  Te kolumny , bo nie wspomniałem, nie są moje.  Podjąłem próbę ratowania ich by choć troszkę lepiej wygladały.  Zrobiłem co mogłem. .. Przed małym remontem wygladały okropnie, wręcz tragicznie.  Poprawiłem zimne luty na zwrotnicy, zrobiłem wstawki forniru. Wkleiłem w otwoty po wkretach zapałki by lepiej trzymały,  była też nowa uszczelka tylnej scianki.  Wyczysciłem przetworniki. Całość wyszlifowałem , pokryłem olejem koloryzującym dwukrotnie i dałem pięć warstw oleju.  A na koniec jeszcze spolerowałem i nałozyłem konserwacje.