Micro Seiki DD-40

Zaczęty przez kangie, Maj 08, 2015, 12:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

MARIOBROS

Cytat: Bacek w Październik 11, 2020, 22:16
Cały problem jest taki że liczysz i o ile matematycznie może to się i zgadza to dane do tych twoich obliczeń są krzywe. To ramię w tej konfiguracji ma masę efektywną 16g. A jak się postara to zejdzie z nią do 11g

Bacek sympatyczny człowieku, ja z liczenia żyję. :-)
Na skróty, jak przy obecnej masie efektywnej ma rezonans na 8Hz, to aby miał 10Hz, musi odjąć 10 gram, co najmniej 10.
Jeśli tyle wagi zgubi, to ok, ale ja uważam że tego nie zrobi :-)     



Bacek

Cytat: MARIOBROS w Październik 11, 2020, 22:22Na skróty, jak przy obecnej masie efektywnej ma rezonans na 8Hz, to aby miał 10Hz, musi odjąć 10 gram, co najmniej 10.

Powtórzyłeś tylko to co napisałem. A masz coś na poparcie tezy że z tymi "nadmiarowymi" 10g czy tak jak ja pisałem z 5g wkładka będzie działała źle? Czy tylko swoje widzimisię?

virtualfan

Oczywiście, że przed zakupem wszystko policzyłem, trochę zdrowego rozsądku jeszcze mi zostało.

Problemy, z którymi trzeba się zmierzyć:
1. niepewna masa ef. ramienia 16, a może 20 g (kto wie?) sama w sobie wprowadza zmienną,
2. podawanie parametrów wkładek (co zauważył już Bacek) nie jest oczywistością, nawet wśród uznanych producentów.
3. rzetelność tychże parametrów - można o tym poczytać np. na tym forum,
4. dostępność wkładek (w założonym budżecie), istotnie odbiega np. od dostępności gatunków win w Biedronce,
5. możliwość posłuchania wybranej wkładki - trudno wykonalne, na własnym gramofonie - graniczy z cudem.

Moim drugim wyborem była Hana SL, ale tutaj producent w ogóle nie podaje podatności, a w internecie można napotkać dane w rozrzucie 100% (od 10 do 20). Rosyjska ruletka.

W moim przypadku ten headshell to był trochę impuls i nie najlepiej na tym wyszedłem. Ale człowiek cale życie się uczy :)
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

MARIOBROS

#453
Cytat: virtualfan w Październik 11, 2020, 22:34
Oczywiście, że przed zakupem wszystko policzyłem, trochę zdrowego rozsądku jeszcze mi zostało.

Problemy, z którymi trzeba się zmierzyć:
1. niepewna masa ef. ramienia 16, a może 20 g (kto wie?) sama w sobie wprowadza zmienną,
2. podawanie parametrów wkładek (co zauważył już Bacek) nie jest oczywistością, nawet wśród uznanych producentów.
3. rzetelność tychże parametrów - można o tym poczytać np. na tym forum,
4. dostępność wkładek (w założonym budżecie), istotnie odbiega np. od dostępności gatunków win w Biedronce,
5. możliwość posłuchania wybranej wkładki - trudno wykonalne, na własnym gramofonie - graniczy z cudem.

Moim drugim wyborem była Hana SL, ale tutaj producent w ogóle nie podaje podatności, a w internecie można napotkać dane w rozrzucie 100% (od 10 do 20). Rosyjska ruletka.

W moim przypadku ten headshell to był trochę impuls i nie najlepiej na tym wyszedłem. Ale człowiek cale życie się uczy :)

Ja z zasady nie zgadzam się, ale w tym przypadku, nie sposób nie zgodzić się z tym co napisałeś. :-)
Będzie dobrze, nie tym razem, do końca dobrze, ale następnym razem na pewno dobrze.
Cały problem polega na tym że my tutaj chcemy ożenić ciężkie ramię z lat dawno minionych z współcześnie produkowanymi wkładkami, które na ogół nie są produkowane pod takie ramiona, a przynajmniej nie jest ich zbyt wiele 

ps: Frywolny sobie kupił chyba 3 sztuki tego headshella Jelco, ciekawe po co mu takie ciężkie headshelle :-)



vasa

#454
Powyżej mamy przykład dyskusji kogoś kto się zastanawia z kimś kto pojęcia bladego nie ma ale rżnie eksperta.
Efektem dyskusji jest zamęt w głowie i dodatkowe wątpliwości tam gdzie ich być nie powinno.
Z drugiej strony jest jakaś chora satysfakcja tłuka który już wiele razy dowiódł że nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, z lubością myli pojęcia a jak brakuje śliny to wymyśla nowe byty nieobecne w realu.
To dość typowy objaw ery internetu kiedy szukając w sieci odpowiedzi na pytania możemy trafić zarówno na eksperta jak i na foliarza, szura czy innego płaskoziemca. Niestety tych drugich jest znacznie więcej :(

[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MARIOBROS

#455
Cytat: vasa w Październik 11, 2020, 23:01
Ciach ten stek bzdur

Jestem przekonany, że temat na tyle został wyjaśniony pytającemu, że sam podejmie decyzję co z tym fantem zrobić, obecnie, jak i w przyszłości.
Zostawić, bo jak twierdzisz jest dobrze, czy zmienić bo nie jest dobrze.
Ma wybór, gdyby była tylko twoja opinia, nie miałby wyboru.
Jestem przekonany, ze gdyby wiedział, to co teraz wie, nie podjąłby decyzji której podjął.   

virtualfan

Cytat: vasa w Październik 11, 2020, 00:47
To chyba z płyty testowej?
Powinien na niej być biały szum.
Możesz pokazać analizę częstotliwości tegoż szumu?

Dopiero dzisiaj mi się udało to zgrać. Białego nie ma, ale jest różowy - bardziej przydatny. Rezonans bez zmian - 8 Hz.
Dołączam też widmo liniowe, czyli pasmo przenoszenia wkładki.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

vasa

Cytat: virtualfan w Październik 17, 2020, 16:19Białego nie ma, ale jest różowy - bardziej przydatny. Rezonans bez zmian - 8 Hz.
Dołączam też widmo liniowe, czyli pasmo przenoszenia wkładki.
Dziękuję. Ale ja już nic nie rozumiem :o
Prosiłem o biały szum bo on pokazuje wszystko ze stałym natężeniem (różowy silnie opada, jak na obrazku) i chciałem zobaczyć jak wkładka przetwarza całe zakres słyszalny czyli to co pokazałeś na drugim obrazku.
W jaki sposób wobec tego jest tworzone widmo przetwarzania wkładki jeżeli nie na szumie białym?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

virtualfan

Zasadniczo masz rację :)

Ale ja mam płytę testową Hifi News, nie ma tam szumu białego. Nie kojarzę też, czy jest na innych dostępnych płytach, przynajmniej tych w rozsądnych cenach.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

vasa

Cytat: virtualfan w Październik 20, 2020, 18:49
Zasadniczo masz rację :)

Ale ja mam płytę testową Hifi News, nie ma tam szumu białego. Nie kojarzę też, czy jest na innych dostępnych płytach, przynajmniej tych w rozsądnych cenach.
No to skąd widmo przetwarzania wkładki ? [emoji848]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

virtualfan

Cytat: vasa w Październik 20, 2020, 19:07
No to skąd widmo przetwarzania wkładki ?

No jak to: szum to szum  ;)

Jak stwierdziłeś, przepuszczenie obu szumów przez wkładkę zawsze da jakieś "widmo", tylko wynikowo o różnych kształtach. Tak czy siak, szumu białego na płycie nie posiadam  :(.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

Azur

Właśnie mi zwariował mój ukochany DD-7  :censored:
Zaczął się kręcić jak szalona baletnica, nie reaguje na nic, wyłączałem, zmieniałem obroty i nic. Pomóżcie, proszę. Jak sądzicie co się mogło stać ? Wygląda jakby nie działała wcale regulacja obrotów. Da się coś zrobić samemu?  Pomocy  :'(

paul_67

Trudno stwierdzić na odległość co jest przyczyną w Twoim przypadku, ale nie dalej jak dwa tygodnie temu znajomy przyniósł mi gramofon z podobnym problemem.Okazało się, że puścił jeden z kabelków sterownika obrotów prowadzący do silnika.Tak sam się odlutował.Naprawa trwała kilka minut.

Azur

Dzięki, troszkę mnie pocieszyłeś.  Czeka mnie pewnie mała rozbiórka. Prawdę mówiąc nigdy wcześniej tego nie robiłem. Muszę poszukać jakiś filmików. Dotąd wszystko działało perfekcyjnie, trzymał obroty idealnie. Oby to był jakiś drobiazg. A może znacie jakiś porządny serwis w okolicach Katowic gdzie w razie poważniejszej awarii mógłbym go oddać bez strachu?

Piterski

Na pewno nie wysyłaj do esdarka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

To jest napęd DD usterka może być elektroniczna lub mechaniczna jak odlutowany kabel. Każdy elektronik ze schematem serwisowym powinien sobie poradzić.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Azur

Bardzo dziękuję Koledzy.  Szukam schematu i rozbieram, jak utknę to poproszę o pomoc. Ta nagłość awarii mnie przeraziła. Od kilku lato codziennie słucham 2-3 płyty i nagle przy Chopinie TAKA ZDRADA. Myślałem o esdarku, dzięki za ostrzeżenie. Boję się oddać gdziekolwiek. Miałem Adama z czasów dzieciństwa (Kleopatra, Dama Pik i Adam ) oddałem do serwisu i od tego czasu nadaje się tylko na  śmietnik. Powalczę. Lutować umiem, ale o elektronice  mam średnie pojęcie.

Azur

Dzisiaj zauważyłem, że bezpośrednio po włączeniu działa dobrze, po kilku minutach nagle przyspiesza. macie może jakieś sugestie ?

Bacek

#468
Zimne luty na start albo faktycznie traci kontakt, wyschnięte kondy raczej od razu by dawały efekt.


Azur

Dzięki Bacek. W weekend rozbiorę i sprawdzę luty. Niby kupiłem po przeglądzie, ale różnie bywa.

Bacek

#470
Cytat: Azur w Maj 26, 2021, 21:26Hmm, nie wiedziałem że tam tak spartańsko z elektorniką.

Hmm, nie wiedziałem że tam tak spartańsko z elektorniką.
To samo dzieje się i na 33 i na 45?

Azur

Tak, na początku, po włączeniu reaguje na potencjometry regulujące obroty i gra dobrze. Po chwili pędzi jak szalony i nie ma znaczenia czy 33 czy 45.

Bacek

Na początek wyczyścił bym wszystkie potencjometry (ew zmienił) i sprawdził/przelutował wszyskie połaczenia. Jak to nie pomoże to wszyskie kondy, dużo tam tego nie ma w zasilaczu. Ten największy przed tranzystorem może być low esr, reszta lepiej normalne.

Azur

Tak zrobię. Bardzo Ci dziękuję, mam przynajmniej jakiś kierunek. Odezwę się na kolejnym etapie. Bardzo Ci dziękuję za pomoc :np:

Piterski

Gwoli wyjaśnienia, sprawdzałem na wkładce MC czy zbiera zakłócenia z napędu DD-40.
Cisza absolutna :) co świadczy o jakości tego napędu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.