Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Lubię go słuchać. Wzbudza emocje. Jednak nie kumam barwy jego gitar. Może dorosnę do tego i odszczekam na forum. W końcu mam w tym doświadczenie ;)

Alexander

Słuchaj emocji, zanurz się w meandry jego myśli muzycznej, idź za nim! Olej barwę  :)

Kangie


Kangie

Wysłucham później w spokoju podlinkowane utwory. A tymczasem wklejam utwór, który rusza mnie potwornie. Jeden z moich najbardziej lubianych Pata:


paul_67

Wróciłem niedawno z Wrocławia,a Ty Łukasz  gdzie byleś bo w Hali stulecia Cię nie widziałem?

Kangie

Byłem u Grega, a potem u siebie ;)

Pisałem o Hali Stulecia w kontekście koncertu w lutym 2010 r. Grał wtedy Pat z projektem Solo & Orchestrion.

paul_67

Pierwszy raz byłem w Hali Stulecia.Bałem się jak zwykle o akustykę bo ostatnio wszystko mi brzmi kiepsko.Tak bardzo, że nie chce mi się chodzić na koncerty.Tutaj do końca nie potrafię tego ocenić bo stałem dość blisko sceny, ale chociaż nie było za głośno i nic nie buczało.Wspaniały efekt pogłosu hali gdy Markowski gadał z publicznością między utworami:)

paul_67

...i co też jest ważne policmajstry mi nie wpierdolili chociaż zerkali podejrzliwie :)

paul_67

Cytat: Kangie w Listopad 16, 2019, 21:32Lubię go słuchać. Wzbudza emocje.
Z tego co widzę nie masz, moim zdaniem, najlepszej jego płyty studyjnej z utworem San Lorenzo? Mi wystarczy właśnie ta jedna, ale w wersji japońskiej.W tym kawałku się zakochałem za sprawą "Wieczoru płytowego"...

GregWatson

A do mnie na wioskę Pink Floydy przyjechały.

Trochę tego i trochę tamtego też.

krzysiek

Cytat: Kangie w Listopad 16, 2019, 21:32
Lubię go słuchać. Wzbudza emocje. Jednak nie kumam barwy jego gitar. Może dorosnę do tego i odszczekam na forum. W końcu mam w tym doświadczenie ;)

Też mam parę płyt Pata :)



Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Kangie

Cytat: paul_67 w Listopad 17, 2019, 11:10Z tego co widzę nie masz, moim zdaniem, najlepszej jego płyty studyjnej z utworem San Lorenzo? Mi wystarczy właśnie ta jedna, ale w wersji japońskiej.W tym kawałku się zakochałem za sprawą "Wieczoru płytowego"...
Fizycznego nośnika nie mam, ale trzeba będzie nadrobić te zaległości.

Kangie

Cytat: Alexander w Listopad 15, 2019, 22:02Chyba warto się zainteresować, bo jeszcze są bilety, ale to pewnie długo nie potrwa...
Kupić czy nie kupić? - oto jest pytanie... Mocno myślę...

Keef98

Deep Purple 😀
A za intro ("Mars the bringer of war") kocham ich jeszcze bardziej.

Alexander

Trębacz Randy Brecker w Blue Note w Poznaniu, jutro o 20.
Facet grał z Sinatrą, Zappą, Taylorem. Legenda.


dino


Kangie

No, no... Night in Calisia z Włodkiem Pawlikiem. Realizacja nagrań: Jacek Gawłowski i nagroda Grammy.

Oj, pojechałbym. W końcu miałem plan zakumplować się z trąbką.

Alexander

#742
Cytat: dino w Grudzień 06, 2019, 16:46Jamesem Taylorem ?
Tym samym.

Cytat: Kangie w Grudzień 06, 2019, 17:06i nagroda Grammy.
Tych Grammy to gość ma więcej na koncie. Pewnie ze 4 albo 5  :)

Kangie

Tak jest. Nie chciałem przesadzić z ilością.

Tomek, będziesz na tym koncercie?

Alexander

Bilet mam od dawna, ale jeszcze nie wiem czy dotrę do BN  :(

jacek-k-wawa

Jak widzę to jest koncert z AMC Trio (albo raczej quartet), czyli w tym samym składzie w którym zagrali w środę i wczoraj w Łomiankach. Byłem, widziałem, słuchałem.

Dość specyficzne doświadczenie. Widziałem pewnie z rok temu AMC Trio z Reginą Carter - także światowej sławy, tym razem skrzypaczką i w środę na koncercie w Łomiankach koncepcja koncertu z Randym się dokładnie powtórzyła. To jest właściwie koncert tria AMC w którym uczestniczą inni, nota bene światowej sławy atryści ale jakby nieco na dokładkę. AMC raczej nie mają zbyt dużo czasu, żeby razem ze swoim gościem pograć przed koncertem i to słychać. Nawet taki szczegół jak konfenansjerka - prowadzi ją wyłącznie lider AMC Trio, przesympatyczny słowak grający na basie ale ani Regina ani Randy nie odezwali się ani słowem do publiczności.

Słowem - przygotujcie się raczej na koncert AMC z gościnnym występem Brekera. Nie jest to zły koncert - chłopaki z AMC zgrani ze sobą świetnie, nawet gitarzysta-młodziak jest już zdecydowanie mniej rockowy w swoich solowkach niż rok temu. Ale raczej nie jest to koncert Breckera.

Bardzo jestem ciekaw waszych opinii po koncercie w Poznaniu.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Czeka mnie takie wydarzenie. Prezent świąteczny od dzieci... Jak ja je wychowałem. [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

W między czasie jeszcze Jean Luc Ponty... A potem ten smętny Metheny [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9