"Abbey Road" - The Beatles, ma 50 lat.

Zaczęty przez Pboczek, Wrzesień 29, 2019, 13:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Cytat: Pboczek w Wrzesień 30, 2019, 20:04
Ostatnie płyty to na pewno nie były grzeczne, pojawia się dynamit :D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

gratefullde

George Martin uważał, że płyty z czasów zespołu, były grzeczne. Nie było w pełni oddania brzmienia zespołu. Stąd co jakiś czas podejmowano próby by to oddać i sprawić by brzmienie było bliższe oryginałowi.
To dość kontrowersyjne moim zdaniem twierdzenie ale może wtedy realizator był do du?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Włączyłem.Jest moc! Instrumenty i głosy ładnie osadzone w przestrzeni.Realizator wiedział co robi.

Pboczek

Trudno zaprzeczyć temu, że zaczynali jako grzeczni chłopcy. Pierwszy Boysband i masowa popularność, dotychczas niespotykana, ale dorośli i pokazali swoje.

Ja lubię ich od "Revolver". Ostatni kawałek jest niezłym skokiem, całkowite pionierstwo.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

Zapuściłem bolszewika. Fajnie brzmi. Cieplutko z mocnym basem.


gratefullde

Cytat: Pboczek w Wrzesień 30, 2019, 20:34
Trudno zaprzeczyć temu, że zaczynali jako grzeczni chłopcy. Pierwszy Boysband i masowa popularność, dotychczas niespotykana, ale dorośli i pokazali swoje.

Ja lubię ich od "Revolver". Ostatni kawałek jest niezłym skokiem, całkowite pionierstwo.
Moim zdaniem Rrvolver to już taka lekka progresja, chłopaki były już w innych rejonach. Fajne, bogatsze instrumentarium a przy tym zachowali tę lekkość piosenkowosci. Potem to rozwijali ale tu masz rację, było nowatorstwo.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Pboczek

Cytat: gratefullde w Wrzesień 30, 2019, 20:12Nie było w pełni oddania brzmienia zespołu.
I pojawił się G. Martin.

Skoro fanki dostawały ekstazy na koncertach, to całkiem grzecznienie nie mogło być.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

Cytat: gratefullde w Wrzesień 30, 2019, 20:41Moim zdaniem Rrvolver to już taka lekka progresja, chłopaki były już w innych rejonach. Fajne, bogatsze instrumentarium a przy tym zachowali tę lekkość piosenkowosci. Potem to rozwijali ale tu masz rację, było nowatorstwo.
Dawno tej płyty nie słuchałem, ale ona jest fantastyczna muzycznie. Bardzo dojrzałe granie.

Pboczek

Cytat: Pboczek w Wrzesień 29, 2019, 13:35Znam wydania na CD i winylu, mają inną kolejność utworów. Zestawienie na CD miało na nowo zachęcić do zakupu, nie powiem jest ciekawe ale wolę wersję z czarnej.
Sprawdzam teraz kolejność na winylu i cd ma taką samą. Nieźle pościemniałem :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Myślałeś o płycie Kiss -The Elder :)

Pboczek

 :) Byłem przekonany.

Winyl chodzi u mnie częściej. Teraz mnie korci, żeby posłuchać cd i sprawdzić w którym miejscu mi się to widziało. I będzie okazja do kolejnego odsłuchu. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Old Man Kensey

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 30, 2019, 20:34Zapuściłem bolszewika. Fajnie brzmi. Cieplutko z mocnym basem.

Nie ma to jak porządny gramofon :D

Rudy, a te czarne nakładki na rurce ramienia są po to, aby zwiększyć jego masę, tak? Dla cięższych i mniej podatnych wkładek? Jak to się sprawdza?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Cytat: Old Man Kensey w Październik 01, 2019, 18:19Rudy, a te czarne nakładki na rurce ramienia są po to, aby zwiększyć jego masę, tak? Dla cięższych i mniej podatnych wkładek?
Dokładnie tak.
Cytat: Old Man Kensey w Październik 01, 2019, 18:19Jak to się sprawdza?
Na ucho trudno mi było wyłapać różnice, ale na teście rezonansu wypada teraz poprawnie.

Old Man Kensey

Dzięki za odpowiedź. To chyba jedyny sposób, sceny na lekkim ramieniu AF powiesić jakiegoś "gwoździa"... Może i ja kiedyś spróbuję :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

moon

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 30, 2019, 20:48Dawno tej płyty nie słuchałem, ale ona jest fantastyczna muzycznie. Bardzo dojrzałe granie.

swietny album
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Najnowsze wydanie Abbey Road już leży przede mną.Jeszcze nie słuchałem, ale mam nadzieje,że się nie zawiodę tym mixem :)

paul_67


rudy-102

Moje radzieckie wydanie brzmi tak fajnie, że aż się boję że wznowienie będzie zbyt nowoczesne.

Ale pewnie i tak się skuszę.

Azur

Od wczoraj przesłuchałem kilka razy to nowe wydanie jubileuszowe - mnie się podoba, mam takie wrażenie, że jest więcej Harrisona i więcej przestrzeni. człowiek słyszał tyle razy od dzieciństwa, a ciągle coś odkrywa  :D To jest najlepsze ...

rudy-102

:)
Jak trzy dni temu słuchałem tej płyty po kilkuletniej przerwie to słyszałem przede wszystkim McCartneya i bardzo mi się jego bas podobał.

paul_67

Cytat: Azur w Październik 03, 2019, 19:06więcej przestrzeni
Jeszcze więcej przestrzeni? Nawet nie umiem sobie tego wyobrazić. W wolnej chwili posłucham i przekonam się czy zmiany poszły w dobrą stronę :)

rudy-102

Na mojej specjalnie dobrej przestrzeni nie ma. Jest zdecydowanie prawy i lewy głośnik. Tak jak to wtedy nagrywano :).

paul_67

Masz wydanie na CD z 1987 roku? Jest przestrzeń i głębia.Nie tylko lewy i prawy głośnik, ale też są szumy na I Want You.

paul_67

#48
Na sgt.Pepper's dochodzi jeszcze piękny pogłos studia, co mnie zawsze urzekało...Z tego co pamiętam szczególnie jest to słyszalne  w utworze With a little help... i When i'm sixty-four.

rudy-102

Moje płyty Beatlesów to rosyjskie i bułgarskie wydania :(. Jak widać muszę wszystko odnowić.