Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

No, proszę. Epitafium Pamięci Piotra. Kawał historii.

wiki

Cytat: filipdm w Listopad 16, 2019, 22:01
Dzisiejsze zdobycze z archiwum rodziców ;D.
Filipdm,
Fun jest?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

filipdm

Cytat: wiki w Listopad 16, 2019, 22:33
Cytat: filipdm w Listopad 16, 2019, 22:01
Dzisiejsze zdobycze z archiwum rodziców ;D.
Filipdm,
Fun jest?
Będzie się działo jak to odpalę
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

filipdm

Marek Grechuta - Szalona Lokomotywa
Dzisiaj słuchałem tej kasety pierwszy raz a jest w moim wieku. Okładkę pamiętam.
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2

paul_67

Remastery Yes są skaszanione,więc stąd te kiepskie brzmienie.

wiki

Powtórka z rozrywki....

Dziś w systemie głównym....
Piękne Requiem....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Zajrzałem na stronę acousticsounds, czy może przypadkiem zdecydowali się wydać obiecany 4-płytowy Amused to Death. I nadal nic. Ponieważ przy poprzedniej wizycie na pocieszenie ściągnąłem wersję DSD (kopię "pliku matki"  ;D )
to dzisiaj na kolejne pocieszenie posłucham tegoż w formie zanalogowanej. Z taśmy  8)

merlin1973

Ładny magnetofon, te szpule to są 18stki?
Pozdrawiam S.CH.

paul_67


Alexander

Cytat: merlin1973 w Listopad 17, 2019, 21:00Ładny magnetofon
Przekazałem magnetofonowi, podziękował za komplement - próżny z niego staruszek  :)
Szpulki 26 - Paul_67 ma wprawne oko. 

vasa



Cytat: Alexander w Listopad 17, 2019, 20:49Z taśmy  8)
O!
Czy Ty tego Revoxa zawsze miałeś czy Ci się zmaterializował ostatnio?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#7336
Revoxa miałem zawsze. Tylko stoi pod "plandeką" żeby się nie kurzył  :)
A skoro go już wyciągnąłem, to trochę dzisiaj poużywam. Teraz kopia winyla, żeby pozostać przy wykonawcy
Ciemna Strona Księżyca.

merlin1973

https://www.youtube.com/watch?v=TfXWPikkMc8
Kiedyś to była muzyka  :o ale kto to dziś pamięta  :o 40 lat temu to było !!!
Pozdrawiam S.CH.

paul_67

Pamiętam.Mieli potencjał.Co znaczy 40 lat? Dla mnie to było wczoraj.

Alexander

Cytat: merlin1973 w Listopad 17, 2019, 22:32Kiedyś to była muzyka  :o ale kto to dziś pamięta  :o 40 lat temu to było !!!
Narobiłeś mi apetytu, mam na półce "Ten najpiękniejszy dzień" i "Supernova" - wyciągnę wieczorem. Pamiętam ich koncert
w Arenie, rewelacja. Występował też Mech i jakaś taka początkująca kapela na "M", której gitarzysta pokrzykiwał do mikrofonu, że "śpiewa Kora i jeszcze o niej usłyszycie", bo jakoś tak zbytniego entuzjazmu nie wzbudzili - wszyscy czekali na Exodus    :)
A odbywało się to wszystko pod hasłem MMG. Ktoś pamięta co to było ?  ::)

ziko369

To ja polecę na poprawę humoru i dodanie energii...znakomite granie i jakość nagrania 😉

Kangie

Od kwietnia jestem posiadaczem trąbki. Od tego czasu zupełnie inaczej patrzę na grę zespołów / muzyków którzy używają tego instrumentu. Przed kwietniem moje pojęcie było takie, że ktoś sobie dmuchnie, chuchnie... Niedawno widziałem wpis na forum dla trębaczy - ktoś chciał sobie kupić trąbeczkę i pytal co warto kupić do 300zł żeby przy wódeczce, przy ognisku wyjąć i pograć ze szwagrem. Wybili mu to z głowy, że nic z tego nie będzie, bo bez codziennych ćwiczeń nie zagra zupełnie nic. Albo ktoś pisał dla jaj albo pomylił instrumenty.

Kangie

Cytat: Kangie w Listopad 16, 2019, 19:41Leci Rainbow.
Leci znowu ten Rainbow. Nie miałem płyt tego zespołu. Znałem go dość pobieżnie, wiedziałem czego można się spodziewać. W końcu dziadek "Ryczy BlekMur" znany jest gitarzystom. Powiem tak - jest melodia i harmonia, której często brakuje w muzyce. Współczesne gwiazdy śpiewają i grają w kółko na cztery akordy, co potrafi mdlić, mdlić, mdlić i mdlić. A tutaj klasyka rocka. Też może się przejeść, przepić, jednak dla samej melodii lubię posłuchać i nucić pod nosem przez drugą połowę dnia.

sheykk

Metodą chybił trafił wyciągnąłem winyla Diana Krall -Live in Paris,wysłuchałem pierwszą całą płytę ,fajne zapuściłem drugą i przejrzałem okładkę winyla i wydanie 2016 ale myślę to nie możliwe ,doczytam ja ci dalej(winyl poza duszyczką)ma JESZCZE literki dla okularników .Koncert december 2001 ,jeden kawałek z 2002 i  ...jak ten czas zap...!!!

Kangie

O kurka wodna! Już teraz wiem dlaczego Kenrick Sound puszcza takie nagrania w świat. Realizacja na najwyższym poziomie! I muzycznie mi bliskie.

wiki

Cytat: Kangie w Listopad 22, 2019, 16:35O kurka wodna! Już teraz wiem dlaczego Kenrick Sound puszcza takie nagrania w świat. Realizacja na najwyższym poziomie! I muzycznie mi bliskie.
On tam gra solo?
Zupełnie nie znam artysty, ale zacheciles mnie wpisem...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Ja zasiadam przed kozą iiiiii ponownie wysluchuję płyty...
Klimat ma...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I part 2....
Się słucha....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Nawet próbuję posiedzieć na werandzie.... To świeże leśne powietrze...
Trzy polary, czapka....
Nie wiem czy wytrzymam do końca part 2 na zewnątrz...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dalej w klimatach....
Zaczynamy "7" od jedynki, czyli "Środa" ....

Się słucha...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka