Wzmacniacz nie lampowy. Tytułem zmiany.

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 06, 2017, 17:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Proszę o propozycje wzmacniaczy, które poza brzmieniem, nie muszą mieć nic wspólnego z konstrukcjami lampowymi.

Preferencje: szczegółowość+muzykalność. Ze wskazaniem na to drugie ale nie chce tracić informacji z nagrania.
Budżet: powiedzmy 4-5 tyś, używka. Jak coś taniej to lepiej.
Warunek: musi zgrać się z Cheviot Tannoy'a .
Wsio :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

Cytat: rudy-102 w Sierpień 06, 2017, 17:39
A może jakaś hybryda?
Nie wiem. Mam już 3 wzmacniacze lampowe, może jednak bez lamp bym już chciał ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: gratefullde w Sierpień 06, 2017, 17:25poza brzmieniem, nie muszą mieć nic wspólnego z konstrukcjami lampowymi.
Cytat: gratefullde w Sierpień 06, 2017, 17:25Preferencje: szczegółowość+muzykalność. Ze wskazaniem na to drugie ale nie chce tracić informacji z nagrania

To mogłaby pasować Yamaha A-S 3000, tylko że cena się nie zmieści :(

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Sierpień 06, 2017, 17:45
Cytat: gratefullde w Sierpień 06, 2017, 17:25poza brzmieniem, nie muszą mieć nic wspólnego z konstrukcjami lampowymi.
Cytat: gratefullde w Sierpień 06, 2017, 17:25Preferencje: szczegółowość+muzykalność. Ze wskazaniem na to drugie ale nie chce tracić informacji z nagrania

To mogłaby pasować Yamaha A-S 3000, tylko że cena się nie zmieści :(
No właśnie
Myślałem także o wzm cyfrowym ale chyba na razie nie mój budżet.
Jest jeszcze opcja pro audio, np. Labgruppen. Ale chyba nie umiał bym.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Ja gram na hybrydzie (Vincent SV-236 MKII) i wydaje mi się że gra dokładnie tak jak opisałeś Twoje oczekiwania, ale to jest moja subiektywna ocena. Zmieniłem mu tylko lampy na inne, ale z oryginalnymi też było dobrze. Myślę, że warto go posłuchać.

frywolny trucht

Klasa A? Szczególnie jak zimą chata niedogrzana.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


axolotl

A moze jakis tranzystorek z preampem lampowym ?

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Sierpień 06, 2017, 18:02
Ja gram na hybrydzie (Vincent SV-236 MKII) i wydaje mi się że gra dokładnie tak jak opisałeś Twoje oczekiwania, ale to jest moja subiektywna ocena. Zmieniłem mu tylko lampy na inne, ale z oryginalnymi też było dobrze. Myślę, że warto go posłuchać.
To moze być brzmieniowo dobry kierunek, jak najbardziej.
Chciał bym jednak znaleźć coś z nowych układów, pozbawionych stopnia lampowego.
Troszkę się wytłumaczę. Mój świat lampowy przewalił dac Questyle na kości AK. Jeśli tak potrafi dziś zagrać cyfra to... pa pa lampo.
A jestem przed dylematem. Bo zmieniłem moje El34 na 6ca7 PsVane i mi się nie podoba.
Jest idealnie na wzmacniaczu Andrzeja Analogowego i lampach diabełki plus 6f8g. Cudnie.
Tylko że z tymi lampami jest problem. Zdobycie pary dobrych lamp el34 to w moim przypadku krotność wartości wzmacniacza. I ja już tak zainwestowałem. Po miesiącu Lampy do kosza.
Chińskie lampy nijak się mają do nosow.
Ale to nawet nie o koszta chodzi, brzmienie z nowych kości dac jest niesamowite co w połączeniu z dobrze zrobionym wzmacniaczem powinno dać przyzwoity efekt.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

#10
A co szanowni sądzą o np. Exposure?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Gwoli LabGruppena to może jest ktoś kto ma kontakt z AS i poprosi bieńka o dwdrożenie tematu? CZy to jest takie trudne w aplikacji?
Taka prośba.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

muda44

Cytat: gratefullde w Sierpień 06, 2017, 19:45
A co szanowni sądzą o np. Exposure?


Przeciwieństwo tego czego szukasz .


Jakiś czas temu też zrezygnowałem ze wzmacniaczy lampowych ze względu na ceny bdb lamp NOS .

Do 5000zł NAD C356BEE + MOD + sieciówka Cardas Quadlink + RCA Tara Apollo I .
Rozdzielcze i barwne granie .

Można też rozważyć coś ze starszej A klasy Musical Fidelity albo Xindak PAM lub 6800SE .

Albo lampę z tanimi lampami - Leben CS-300F jak kolumny mają wysoką sprawność .
Lampy NOS tanie , 15W , brak pilota , ładny wygląd , BDB słuchawkowiec !!!
Mnie nie przekonał ponieważ miał za mało mikro detali i powietrza ale z Twoimi kolumnami może to być dobry trop .

Melepeta

Mnie ta Yamaha 3000, to się wcale nie podobała. Co innego Marantz PM94, po modyfikacjach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Słuchajcie, ma być żywiołowo i z barwa, wypełnieniem. Twardy dół i lekko zniewolona góra. Środek Ale beż przesady, bez plaskatosci ;)
Czyli, na pewno mocowo, twardziel.
Najlepiej jak by od siebie już nic ale tak to wiem, że nie ma...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: Melepeta w Sierpień 06, 2017, 20:38
Mnie ta Yamaha 3000, to się wcale nie podobała. Co innego Marantz PM94, po modyfikacjach.
Coś więcej o tym Msrantzu?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: muda44 w Sierpień 06, 2017, 20:26
Cytat: gratefullde w Sierpień 06, 2017, 19:45
A co szanowni sądzą o np. Exposure?


Przeciwieństwo tego czego szukasz .


Jakiś czas temu też zrezygnowałem ze wzmacniaczy lampowych ze względu na ceny bdb lamp NOS .

Do 5000zł NAD C356BEE + MOD + sieciówka Cardas Quadlink + RCA Tara Apollo I .
Rozdzielcze i barwne granie .

Można też rozważyć coś ze starszej A klasy Musical Fidelity albo Xindak PAM lub 6800SE .

Albo lampę z tanimi lampami - Leben CS-300F jak kolumny mają wysoką sprawność .
Lampy NOS tanie , 15W , brak pilota , ładny wygląd , BDB słuchawkowiec !!!
Mnie nie przekonał ponieważ miał za mało mikro detali i powietrza ale z Twoimi kolumnami może to być dobry trop .
Nie Laben, nie nie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Nie mam pojęcia. To nie mój. Grał u gościa, co mi cedeka modyfikował.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

grzecho

Widzę że koniecznie  potrzebujesz dobry wzmacniacz? To oczym piszesz to SUGDEN A21a i pozamiatane. Amen

grzecho

A jak chcesz mieć dobrą lampę to poszukaj Ukraińskiego PHAST'a nie zabraknie Ci detalu a i lampy będą tańsze.

frywolny trucht

Phast w Polsce jest już passe. Duży kłopot z serwisem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Możliwe, że kolega będzie sprzedawał monobloki Phasta a może i pre.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

LabGrupena słuchałem z kolumnami ATC.
Brzmiało to intrygującą. Niektóre nagrania bardzo dobrze, jedno czy dwa średnio.
Z tym, że szło to z plików i ciężko powiedzieć z czego były robione i nie były to płyty, które znam.
Warto się jednak było z tym brzmieniem zapoznać.
Ustawienia były standardowe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.