Tani zestaw wzmacniacz+głosniki+gramofon < 1000zł

Zaczęty przez THRaKeD, Grudzień 11, 2017, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

THRaKeD

#75
Dziękuję za życzenia. Jest szansa, że pozostanę w gronie znajomych koleżanki :)
Kolumny to Loewe Opta 15. Przyznam, że tu się trochę niepokoję bo wyglądem nie powalają, ale zobaczymy jak brzmienie. Gotowe będą pod koniec roku i przyjadą razem z Dualem, także relacja nie będzie prędko, ale obiecuję, że będzie :)

Muda, mam niezłego DACa ale obcowanie z fizycznym nośnikiem mnie bardziej cieszy. Nawet z CD. Ostatnio, po zakupie japońskiego tłoczenia za 150zł pomyślałem sobie, cholera, przecież za te pieniądze to możnaby teraz 5-8 CD kupić. Spojrzałem na moje półki z CD i stwierdziłem, że żadne kupienie żadnych 10 nie sprawiło mi takiej dzikiej radochy jak ten jeden winyl.
Wiem, że z Tidala może brzmieć fantastycznie. Słucham cyfry. Ba, ja nawet sobie zdaję sprawę, że jeżeli chodzi o cyfrę to cyfra jest przyszłością dobrego brzmienia. Tylko co z tego kiedy analog cieszy mnie bardziej?
Podobnie ma ta koleżanka ze sprzętum. Jej niepodobają się nowoczesne gramofony, ona banana na twarzy miała patrząc najpierw na Superscope, a potem na tego Duala. Mówię jej o tych Loewe, że staroświecko wyglądają, a ona na to "To świetnie!".
I co zrobisz? Nic nie zrobisz. :D

Edycja: literówka

cdt

Cytat: THRaKeD w Grudzień 14, 2017, 23:24. Mówię jej o tych Loewe, że staroświecko wyglądają, a ona na to "To świetnie!".
Bo to mądra kobieta jest :)

frywolny trucht

Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 22:15W kwocie 1000zł o audiofiliźmie nie może być mowy

Ciągle uzależniasz kwotę zakupu od jakości dźwięku. A ty wiesz, że wdowy z reguły wyprzedają majątek męża audiofila za grosze?
A bo powiedział, że kosztowało tysiaka, to ja za połowę sprzedam :)
O tym jak się rozjechały ceny vintage i są zupełnie oderwane od jakości już pisałem, nie będę się powtarzał.

Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 20:57Ok , te stare są super tylko jak padnie igła , wkładka to ile taka do tego Duala kosztuje ?

Idziesz na miejscowy portal aukcyjny i kupujesz w Wamacie zamiennik. Sfera ok. 40 zł, eliptyk 70 zł. Zero filozofii. Większość starych wkładek MM da się dziś ładnie obsłużyć. Są firmy, które produkują tanio, są takie co się cenią ( japońskie JICO). W niektórych przypadkach wybór jest tak duży, że nie wiadomo co wybrać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 15, 2017, 09:13A ty wiesz, że wdowy z reguły wyprzedają majątek męża audiofila za grosze?
A bo powiedział, że kosztowało tysiaka, to ja za połowę sprzedam :)
;D ;D ;D ;D ;D

THRaKeD

Cześć,
akcja zakończona absolutnym sukcesem.
Wczoraj sprzęt przyjechał, zapakowany tak, że przetrwałby nawet gdyby z samolotu wypadł ;)
Pan Jacek załączył instrukcję montażu, kalibracji ramienia i wkładki, protraktor, ksero oryginalnej instrukcji włącznie ze schematem! Kable do kolumn zakończone wtyczkami o długości ustalonej z nami. Igła to zamiennik Stylus Japan. Od razu pytanie: jest sens szukać lepszej wkładki? Subkoszyczek umożliwia montaż każdej wkładki na śrubki.
Stan wizualny perfekcyjny. Stan techniczny również.
Ponieważ wzmacniacz jest przystosowany do kolumn 4 omowych, kupiliśmy też odrestaurowane przez pana Jacka kolumny podstawkowe (ówcześnie chyba napółkowe) Bang & Olufsen Beovox S35 z czasów kiedy brzmienie, a nie wzornictwo stanowiło większość ceny. Inne kolumny niż napisałem wcześniej, ponieważ przy rozłożeniu do renowacji poprzednich, okazało się, że zawieszenie pozostawia wiele do życzenia.

Zmontowałem, ustawiłem kolumienki na podstawkach i... Zagrało! Jak ładnie! To, o czym napisałeś Frywolny, kultura i muzykalność. Na początek dwa single Edith Piaf z lat 60 (francuskie tłoczenia), potem Duke Ellington z koncertu w Kongresowej, potem Grechuta, potem... tylko kolejnych płyt się chciało słuchać :D

Jeszcze raz ogromne dzięki za pomoc w znalezieniu takiego cuda :D
Gorące pozdrowienia i podziękowania od koleżanki :D

frywolny trucht

Cytat: THRaKeD w Styczeń 04, 2018, 14:51Igła to zamiennik Stylus Japan

Pytanie czy to sferyk, czy eliptyk? Jeśli to pierwsze- warto wymienić. Jeśli to drugie- lepiej na płyty wydać.
Cieszę się, że jesteście zadowoleni.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

THRaKeD

Sferyk. N71D. Jaką wkładkę byś polecił do 200? Jeszcze jakieś podstawki pod kolumienki muszę znaleźć. Na szczęście usłyszała różnicę pomiędzy stołem a podstawkami   :D