Wzmacniacz nie lampowy. Tytułem zmiany.

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 06, 2017, 17:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Jest do posłuchania i sprzedania Pionek SA-810.
Lampy mocy wymienione na nowe plus regulacja przez Eugeniusza Czyzewskiego.
Dodatkowo 4 szt nowych lamp mocy.
Mogę wypożyczyć do odsłuchów - odbiór we Wrocku.
Dźwięk - trzeba posłuchać. Przez ostatni rok mógł się trochę zepsuć bo jeden z kolegów katował go codziennie duszeniem kota (barokowe wokale żeńskie)  ;).

vasa



Cytat: dino w Sierpień 06, 2017, 22:46
Dźwięk - trzeba posłuchać. Przez ostatni rok mógł się trochę zepsuć bo jeden z kolegów katował go codziennie duszeniem kota (barokowe wokale żeńskie)  ;).

To było nie do wytrzymania[emoji33]
Musiałem coś zmienić.
Teraz słucham romantyzmu [emoji41]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino


vasa

Cytat: dino w Sierpień 06, 2017, 23:03
Cytat: vasa w Sierpień 06, 2017, 22:55Teraz słucham romantyzmu

Mickiewicza znaczy się ?
Tia [emoji23] razem ze Słowackim XIII księgę intonują.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: grzecho w Sierpień 06, 2017, 21:29
Widzę że koniecznie  potrzebujesz dobry wzmacniacz? To oczym piszesz to SUGDEN A21a i pozamiatane. Amen

Sugden to jest myśl! Tylko te ceny... Na ebay jest jeden ale budżet przekracza niestety.



Cytat: grzecho w Sierpień 06, 2017, 21:41
A jak chcesz mieć dobrą lampę to poszukaj Ukraińskiego PHAST'a nie zabraknie Ci detalu a i lampy będą tańsze.

Jak pisałem, mam już 3 fajne wzmacniacze lampowe, chcę czegoś bez lamp.

Cytat: Piterski w Sierpień 06, 2017, 22:21
LabGrupena słuchałem z kolumnami ATC.
Brzmiało to intrygującą. Niektóre nagrania bardzo dobrze, jedno czy dwa średnio.
Z tym, że szło to z plików i ciężko powiedzieć z czego były robione i nie były to płyty, które znam.
Warto się jednak było z tym brzmieniem zapoznać.
Ustawienia były standardowe.

Tylko jest problem z odsłuchem u nas, mało popularne urządzenie. Problemem sa także wejścia. Zdaje się, że jest brak standardowych RCA.
Ciekawe może być natomiast połączenie Raspberry Pi z digi plus pro. Cyfra bez konwersji do analogu. I to może być właśnie do plików świetne rozwiązanie.

Do gramofonu zostawił bym sobie tor lampowy :D a do plików całkiem cyfrowy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Sierpień 07, 2017, 11:44Jak pisałem, mam już 3 fajne wzmacniacze lampowe, chcę czegoś bez lamp.
Sorrki - koledzy proponowali lampiaki to i ja się podłączyłem.
Jeżeli chodzi o wybór wzmaka to moim zdaniem nie ma innej rady jak pożyczać i słuchać na własnym zestawie.
Zacząłbym od NAd-a po modyfikacjach ewentualnie NAD cyfrowy - miałbyś czysty tor cyfrowy do plików.
Słuchałem go 2 lata temu i jak pamiętam wypadł nieźle. Niestety cena przekracza Twój budżet. Może warto "dozbierać" :)

gratefullde

Cytat: dino w Sierpień 07, 2017, 21:14
Cytat: gratefullde w Sierpień 07, 2017, 11:44Jak pisałem, mam już 3 fajne wzmacniacze lampowe, chcę czegoś bez lamp.
Sorrki - koledzy proponowali lampiaki to i ja się podłączyłem.
Jeżeli chodzi o wybór wzmaka to moim zdaniem nie ma innej rady jak pożyczać i słuchać na własnym zestawie.
Zacząłbym od NAd-a po modyfikacjach ewentualnie NAD cyfrowy - miałbyś czysty tor cyfrowy do plików.
Słuchałem go 2 lata temu i jak pamiętam wypadł nieźle. Niestety cena przekracza Twój budżet. Może warto "dozbierać" :)
Nad cyfrowy jest opcją, może faktycznie warto się nie śpieszyć i rozbierać.

Z drugiej strony kusi ten LabGruppen, to co prawda rynek pro ale czysta cyfra beż audiofilli, sygnał co wejdzie to wyjdzie. Tego chciał bym w sumie spróbować.
Zobaczymy, pośpiechu nie ma będę badal możliwości.

:)

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino