OPPO PM 2

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 14, 2015, 21:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Oto przybył, cały zimny, a ja drżę z podniecenia. Ostatni zakup w wolnej Polsce  ;) Dokładnie miesiąc temu w niedzielę złożyłem zamówienie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 26, 2015, 12:53Oto przybył, cały zimny, a ja drżę z podniecenia.
No to mamy Frywolnego z głowy na miesiąc :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: vasa w Listopad 26, 2015, 12:54
Cytat: frywolny trucht w Listopad 26, 2015, 12:53Oto przybył, cały zimny, a ja drżę z podniecenia.
No to mamy Frywolnego z głowy na miesiąc :)
Ale za to potem czytania na cały wieczór. ;)

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 26, 2015, 12:53Oto przybył
I specjalnie dla niego zmieniłeś plintę w AF.
Ładne to wszystko. Gratulacje. W piatek pijemy za wzmacniacze i ich słuchawki ;).

vasa



Cytat: rudy-102 w Listopad 26, 2015, 13:08
Cytat: vasa w Listopad 26, 2015, 12:54
Cytat: frywolny trucht w Listopad 26, 2015, 12:53Oto przybył, cały zimny, a ja drżę z podniecenia.
No to mamy Frywolnego z głowy na miesiąc :)
Ale za to potem czytania na cały wieczór. ;)

I zazdrości na pół roku [emoji14]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

No dobra, ale na razie gra tak sobie  ;D Niech sobie, a muzom pobrzęczy...

Cytat: rudy-102 w Listopad 26, 2015, 13:10Ładne to wszystko. Gratulacje.

Dziękować  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#31
Stoi w instrukcji obsługi Oppo Ha 1 funkcja High i Normal. Domyślnie jest High. High jest dla słuchawek o wysokich poziomach ohmowych i  małej skuteczności. Słuchawki PM 2 mają wysoką skuteczność 102 dB, ale impedancję 32 Ohm. Ciekaw jestem, który z testerów/ recenzentów- przeskoczył z ustawienia High na Normal. Bo to jakby zmienia postać rzeczy :) :) :)

Z instrukcji HA-1:

For optimal sound quality, you can select the Headphone Gain setting between High and Normal in order to properly
match the sensitivity and impedance of the headphones in use. The following selections are available:
 High (default) – The headphone amplification circuit of the HA-1 applies the high gain level, which is about
18dB higher than Normal. This setting is recommended for headphones with low sensitivity or high
impedance.
 Normal – The headphone amplification circuit of the HA-1 applies the normal gain level. This setting is
recommended for headphones with high sensitivity or low impedance.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 29, 2015, 23:34zmienia postać rzeczy
Zmienia postać rzeczy z takiej  :) na taką  ;D ;D ;D ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Tak wprost i konkretnie- jakby zupełnie inny zestaw się nabyło. Dźwięk staje się mniej techniczny, średnica zaczyna grać pierwszoplanową rolę, czaruje, mami i próbuje udusić, ale to by była piękna śmierć :) Bardzo mnie interesuje ten aspekt w związku z recenzjami, bo jakoś nie pamiętam, by któryś pisał, że przeskoczył z domyślnego HIGH. To z kolei oznaczałoby, że testowali inny zestaw, choć nazwa niby ta sama  ;D
Ja nie twierdzę, że ustawienie HIGH degraduje tak, że do wyrzucenia. Żona posłuchała Vivaldiego, Ninę Simon i się wzruszyła. Znowu nie chciała oddać słuchawek :) Natomiast ją wczoraj, podczas słuchania "Heligoland" Massive Attack, odkryłem ową zakładkę w menu i akurat tak tę płytę wykręciło, że oszalałem. Ja ją pamiętam jak taką trochę w dużej dyskotece puszczaną. Dużo łup, łup i smaczków techno. Teraz ktoś im to wszystko wyrzucił, ukazały się inne smaczki, bardziej ludzkie, a chłopaki zagrali w knajpie dla kilkunastu osób.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Listopad 30, 2015, 15:12chłopaki zagrali w knajpie dla kilkunastu osób.

czyli ok, na oppo'ak ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Nie zauważyłem tego wcześniej, a się wkurzałem nieczytelnością oznaczenia kanałów, ale da się w ciemnościach zlokalizować lewą słuchawkę na dotyk. Po pipku na konstrukcji nausznika. Prawy nausznik go nie ma, więc ewidentnie służy do namacania. Co ciekawe HD 598, pomimo wyraźnie niesymetrycznej konstrukcji, kablowi wychodzącemu tylko z lewego nausznika- co już jest wystarczające- także posiada takie oznaczenie. Trzy pipki na lewym uchwycie nausznika.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93