overhang jelco sa 250 b6

Zaczęty przez Marczewski1, Marzec 11, 2022, 13:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bacek

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2022, 15:40Pomagajmy ale nie szkodźmy takim radami. Wyjaśniajmy zjawisko, a nie zaciemniamy i robimy z tego czarną magię.
Faktycznie rada użyj fabrycznego overhang a nie takiego z czapy jest szkodliwa.
Skąd wziąłem? W pierwszym screenie z dokumentacji producenta na temat ramion SA-250, Co prawda Marczewski1 ma inne ramię ale dla tego które wziąłem wszyskie te wartości są poprawne. Spoza zakresów to właśnie jest ten overhang.
Wszystko co tam jest wstawione nie jest spoza zakresu funkcji bo pozwala obliczyć czy są jakieś punkty zerowe, ile ich jest i gdzie.

Dla ramienia jego z kolei wziąłem z vinylengine i dla overhangu fabrycznego pokazuje poprawną geometrię.

Piterski

Jego ramie da się ustawić według innych krzywych z innych przesięgiem i będzie wszystko zgodnie ze sztuką.
Skoro mu coś nie gra na tym fabrycznym to najlepiej posłużyć się protraktorem lub wygenerować kilka "typowych" geometrii i pod nie próbować ustawić to ramię i wkładkę.

Kolega jest z Warszawy więc nie będzie z tym problemu mam dwa takie przyrządy (jeden mój drugi pożyczony) i będzie mógł to na spokojnie poustawiać i znaleźć tę optymalna geometrię.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek

Cytat: Piterski w Marzec 11, 2022, 16:01Jego ramie da się ustawić według innych krzywych z innych przesięgiem i będzie wszystko zgodnie ze sztuką.
Oczywiście, nikt nie twierdził inaczej. Ale poprawna geometria to nie tylko overhang ale i offset angle, którego nie da się od niego odseparować.

Ustawianie protraktorem może sprawiać wrażenie że dla każdego ramienia ustawia taki sam kąt ale dla różnych długości ramion jest on  przy ustawianiu protraktorem inny.

vasa

#28
No to se pogadali.
Szkoda tylko że nie na temat.
Przypominam że problemem jest słaby tracking.
Geometrię warto ustawić książkowo (przesięg, offset) a potem szukać.
Zacząłbym od wyłączenia antyskatingu, sprawdzeniu trackingu a potem jeszcze raz z różnymi ustawieniami.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Nie wiemy czy autor tego wątku dobrze wyjustował wkładkę? Nie trudno jest wykonać to z błędem! Stąd  też mogą pojawić się problemy  Po drugie problemy z trackingiem nie muszą oznaczać źle wyjustowanej wkładki . Nie znalazłem na stronie Benz Micro parametru Tracking Ability . Jest nieznany ! Dla przykładu Ortofon spu R N ma żałosną wartość 60um . Ja mogę zapomnieć o przejściu testów z  płyty HI FI World i kończę go na drugim tracku tej testowej płyty  . Mimo starań ,kręcenia wkładką i zabawą z doborem nacisku. Ta wartość  SPU RN nie zapewni tego , co zrobią wkładki z parametrem na wartości 90 czy 100 um -a takie parametry też się zdarzają !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Marczewski1

#30
Zapewniam ,że nie uruchamiam wątku po 5 minutach prób ustawienia :-),miałem tę wkładkę założoną na tym ramieniu wcześniej i nie było tych problemów, w miedzy czasie była wymiana igły no i teraz nie potrafię jej ustawić , nie wygląda żeby odbudowa była źle zrobiona.
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

vasa

Cytat: Marczewski1 w Marzec 11, 2022, 17:43
Zapewniam ,że nie uruchamiam wątku po 5 minutach prób ustawienia :-),miałem tę wkładkę założoną na tym ramieniu wcześniej i nie było tych problemów, w miedzy czasie była wymiana igły no i teraz nie potrafię jej ustawić , nie wygląda żeby odbudowa była źle zrobiona.
Przecież przeszła testy. Ma wysoki tracking. Tylko coś jej przeszkadza.
A przyczyna, wcześniej czy później, się ujawni.
I na koniec się okaże że nacisk się na 0.5g przestawił [emoji1787]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: Bacek w Marzec 11, 2022, 16:13[...]poprawna geometria to nie tylko overhang ale i offset angle, którego nie da się od niego odseparować.

Ustawianie protraktorem może sprawiać wrażenie że dla każdego ramienia ustawia taki sam kąt ale dla różnych długości ramion jest on  przy ustawianiu protraktorem inny.
W pełni się z Tobą zgadzam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.