kabel Belden 9497

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 29, 2016, 19:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

9497 ma o wiele lepszy, bardziej kontrolowany bas i delikatniejszą górę od WE.
WE jest bardziej trójwymiarowy od Beldena.
I weź tu bądź mundry....  :o
Jak żyć?

gratefullde

Cytat: masza w Październik 30, 2016, 17:26WE jest bardziej trójwymiarowy od Beldena.

I dlatego WE (Twój nota bene) u mnie gra. Zawsze trza iść na jakieś kompromisy, niestety
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Dzisiaj to mnie już ręce i nogi bolą od przepinania. Mniej więcej raz na godzinę je wymieniam. W życiu tak kablom się nie przysłuchiwałem.
Ale chyba dłużej sobie posłucham kolorowego warkoczyka. Jakoś chętniej do nich wracam niż do WE.
Na punkty chyba delikatna przewaga Beledena.

gratefullde

Zostaw je na kilka dni a potem wróć do WE. Wtedy dopiero będziesz wiedział. Te chwilowe przepinania nie potrafią dać odpowiedzi, moim zdaniem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Od piątku grałem tylko na Beldenach. Dzisiaj ok 12 dopiero wpiąłem WE.
Oczywiście WE nie zamierzam się pozbywać.

Kilka osób pisało o odchudzonej średnicy w 9497.
Ja z tym się zgodzić nie mogę, jest bardzo dosycona i bardzo konturowa. Czyżby podwójny przebieg az takie zmiany wprowadzał?

pmcomp

Nie. W każdej konfiguracji i w każdym systemie te kable będą grały inaczej.
Tacy duzi, że juz powinni wiedzieć :) .

MAC


gratefullde

U mnie pozbawił blasku i spłaszczył scenę. Ale pmcomp ma rację, co system to będzie inaczej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

#208
Co do sceny to wg mnie jeż węższa niż z WE ale za to idzie głębiej.
Masz rację co do blasku ale za to instrumenty maja większy kontur, łatwiej pokazać gdzie dany instrument jest zlokalizowany na scenie i wszystko jest bardziej poukładane. Jest kulturalniej. Kulturalniej ale z drugiej strony brakuje mu trochę tej... chuliganerii WE ;)

No kuśwa, przetopić oba na raz i pociągnąć z tej papki nowego druta - WELDENA  ;D ;D ;D

Coś mi zaczyna się układać, że 9497 uzupełnia się doskonale z 8402. Jeden spokojny i poukładany a drugi szybki i wściekły  :D Je chyba trzeba ze sobą łączyć...

Jakub

Jak dajecie dwa kable na jedną kolumnę, to łączycie ze sobą dwie żyły w przewodzie, czy łączycie ten sam kolor żyły z dwóch przewodów?


Melepeta

Moje kable. I parkiet też :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

No wiem, że Twoje  :)
Ja na swoje od jednej strony założyłem bananowca a z drugiej widlaki. No bo tak miałem akurat końcówek.

jarojaw

Proszę powiedzcie mi , macie podwójnie prowadzone kable czy pojedynczo?  2 x skrętka czy jeden raz?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

frywolny trucht

Na zdjęciu Melepety jest podwójna skrętka. Pojedyncza nie gra  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

No właśnie widzę. Pojedyncza gra i to bardzo fajnie tak jak @masza opisał w poście #208. Żaden problem skręcić drugą wiązkę , ale na razie czekam na wtyki RCA do Beldena 8402 i jak już zrobię IC wtedy zdecyduję czy dołożyć drugą wiązkę. A może... już dołożyć ? :) Będzie Bi-Wire.
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

MAC

Cytat: jarojaw w Listopad 03, 2016, 09:27Pojedyncza gra i to bardzo fajnie tak jak @masza opisał w poście #208.

Ale mój wpis odnosił się do podwójnego kabla.
Od Melepety miałem podwójny i sam też zrobiłem podwójny.

jarojaw

Wiem, wiem. U mnie podobnie gra pojedynczy więc jest szansa , że podwójny zagra jeszcze fajniej :)
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

szczemirek

...aż starch pomyśleć jak może zagrać potrójny!  ::)

Melepeta

A ja szczekam na WE od skośnookich :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

jarojaw

Panowie, co robicie kiedy kabelek z jednej strony pomiędzy wzmakiem a kolumną jest za długi?
Tzn wzmacniacz nie jest symetrycznie między kolumnami , z jednej strony mam 4,5 m ,a z drugiej wystarczy mi 2m. Oczywiście mam 2 x 4,5 m ale denerwuje mnie ta nadwyżka. Co zrobić?

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

vasa

Jak utniesz to będzie dyskomfort, jak zwiniesz w kłębek i wsadzisz za szafkę to zaczniesz słyszeć igd kablowe.
Chyba jednak trzeba wzmacniacz wycentrować 😀😁😁
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jarojaw

Jakby się dało to byłby centralnie. Musiałbym go do kominka wsadzić. 😆😆😉

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

vasa

Cytat: jarojaw w Marzec 30, 2017, 18:25
Jakby się dało to byłby centralnie. Musiałbym go do kominka wsadzić. 😆😆😉

Wysłane z tapciocha
To ten za długi puść górą.
Będzie smętnie zwisał i białogłowę  irytował ale będzie wg zasad 😊😋😎
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jarojaw

Nie ma takiej opcji 😆. Spokojnie mógłbym do garażu i z powrotem.
Musi być jakiś sposób 😉
Nikt nie miał takiej konfiguracji?

Sorry za bałagan ale testuje kabel Percon sk2140 i wszystko rozwalone [emoji13]

Wysłane z tapciocha
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F