Menu główne

Thorens Concrete

Zaczęty przez AdamNL, Lipiec 27, 2016, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

AdamNL

Witam wszystkich forumowiczów !

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem wyjątkowego Thorensa...
Model Concrete, nr 217 z limitowanej serii 300 egzemplarzy wyprodukowanych pomiędzy 1988-92. Gramofon kupiłem z ramieniem Audio Technica 1130 i wkładką Benz Micro Gold.

Poszukiwałem w sieci informacji na temat tego modelu, ale niewiele można znaleźć i często dane są sprzeczne. Chciałbym namierzyć gdzieś manual serwisowy z katalogiem części.
Gramofon pracuje bez zarzutu, jedynie rolka na silniku ma minimalne ślady zużycia i chciałbym ją wymienić na nową. Niestety brakuje jednoznacznych informacji co do wymienności części z innymi modelami Thorensa.

Interesują mnie wszelkie informacje, schematy itd...
Z góry dziękuję!











rudy-102

Wyślij mi na pw Twój adres mailowy to wyślę Ci manuala w pdf.

frywolny trucht

Gratulacje, rzadka rzecz. Fajnie, że łatwo można wymieniać ramiona.
Co czyni to wielkie pokrętło? Z betonu?

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Ale cudo! Gratuluję. Lubimy tu takie wynalazki :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 27, 2016, 18:12Co czyni to wielkie pokrętło?
33 i 1/3 rpm / STOP / 45 rpm
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

miniabyr

No ,no , no! Nie wiedziałem że stateczny Thorens miał takie "skoki w bok" Pod tym linkiem jest trochę informacj.http://www.vinylengine.com/library/thorens/concrete.shtml
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

AdamNL

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 27, 2016, 18:12
Gratulacje, rzadka rzecz. Z betonu?



Dziękuję ! :)

Tak, z betonu !
Rzeczywiście ciekawostka. Podoba mi się taki surowy minimalistyczny design.
Kupiony w sumie przypadkiem, planowałem coś zupełnie innego, ale lubię takie unikaty zbudowane w małych seriach...

tomasz_pianista

Rolka na moje oko wygląda bliźniaczo z modelami 3xx i 5xx ale sprawdź. Trochę za małe zdjęcia, żeby coś zobaczyć:)

Gratuluję rzadkiego modelu ze schyłku wielkiej firmy:)
Grupa ratowania poziomu.

AdamNL

Cytat: miniabyr w Lipiec 27, 2016, 18:49
No ,no , no! Nie wiedziałem że stateczny Thorens miał takie "skoki w bok" Pod tym linkiem jest trochę informacj.http://www.vinylengine.com/library/thorens/concrete.shtml

Dokładnie !
Ja też do niedawna słysząc Thorens myślałem automatycznie o Prestige a tutaj coś takiego !


AdamNL

Wygląda identycznie, dziękuję !

tomasz_pianista

Jeszcze zmierz i spytaj kogoś, kto użytkuje 3xx.
Grupa ratowania poziomu.

paul_67

Gramofon dla Boba Budowniczego :)