Rekabling ramienia Lenco l 75

Zaczęty przez Ganjor86, Wrzesień 02, 2016, 19:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ganjor86

Teraz już mogę powiedzieć że teraz dźwięk nabrał lekkości i przestrzeni oraz szczegółowości co szczególnie słychać przy spokojniejszych utworach. Bas jest  i i zwięzły nie rozlewający się ale dynamiczny. Co do wysokich tonów to talerze w perkusji słychać tak że zamykając oczy praktycznie widać jak drgają. Wokale są szczegółowe i bardzo naturalne słychać szum powierza w krtani wokalisty. Scena wyraźna i chociaż to jeszcze nie to bo instrumenty nie są umiejscowione konkretnie w jednym punkcie ale nie wiem czy do końca odpowiedzialny jest za to kabel od ramienia. Zamykając oczy ciężko powiedzieć gdzie konkretnie stoją kolumny bo często dźwięki wydobywają się jakby z przodu lub tyłu kolumny (bałbym się oglądać horror z takim dźwiękiem). Kabel ten jest bardzo dobrym wyborem jak za 3,40£ za 5 metrów przewodu. Niechce powiedzieć że to jakiś najlepszy kabel ale jak za tą cenę to prawdopodobnie jeden z ciekawszych kabli. Napisze coś więcej za kilka tygodni kiedy kable dobrze się wygrzeją albo nie napiszę jeśli nic się nie zmieni.

malg

Może jakieś foto koncowe wlep, moze całego gramiaka

Ganjor86

Chtrnie ale jutro kiedy światło będzie lepsze bo niestety mam do dyspozycji tylko aparat w tablecie.

Ganjor86

Zrobiłem kilka kiepskich zdjęć.

Ganjor86

I jeszcze dwa.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Możesz napisać w punktach co zmieniles w tym Lenco.
Okablowanie, widzę nózki, coś jeszcze ?

malg

Widzę że plinty nie odnawiałeś. Będziesz to robił ?
Nie chodzi o zmianę tylko renowację.

Bardzo ładny ale po renowacji forniru byłby super. Klasyk !!


malg

A Kable zasilający i sygnałowe - znieniłes czy zostały ?

Ganjor86

#34
Długa historia :) wymiana silnika bo mi się popsuł przy smarowaniu i kupiłem nowy za 23£ plinta była pomalowana na biały kolor jakąś farbą do ścian chyba to usunąłem tą farbę papierem ściernym i przykleiłem okleinę winylową za 3,5£. Kable od audio wymienione całkowicie, od wkładki do kabli van dame silver jak w postach powyżej a same kable vd są wprowadzone do plinty i kabelki litza są do niego bezpośrednio przylutowane a na drugim końcu są wtyki neutric profi. Rand tależa próbowałem doczyścić druciakiem ale tylko trochę pomogło a w planie mam kupno końcówki polerującej do wiertarki i jakiejś pasty polerskiej i wtedy będzie się błyszczeć jak lustro. Ramie musiałem sobie poskładać bo dostałem dwa niekompletne i na zdjęciach widać co mi się udało poskładać, mam jeszcze antyskating ale bez ciężarka który może w ten weekend dorobie. Nasmarowałem silnik, oczyściłem dla pewności ider na randzie chociaż wyglądał w miarę czysto. Ustawiłem przy pomocy laserowego tachometru obroty bo były za szybkie. Ramie było bez v-bloków więc zrobiłem nowe z dwóch gwoździ chyba calowych które przyciąłem na długość około 6mm i wygiąłem w kształt litery v a po ustawieniu ich odpowiednio delikatnie przykleiłem końce ramion tanim klejem super glue bo łatwo będzie to usunąć w razie potrzeby a trzyma wystarczająco mocno co zapobiega przesuwaniu się gwoździ i ich wibrowaniu. W planie mam budowe albo kupienie plinty ze sklejki pod ramie 12" jelco sa 750l. Możliwe że znajomy w ten weekend przyniesie mi nowe lepsze łożysko i to okrągłe pod łożysko oraz jakiś hiper dobry smar do tego. Na głośnikach nie słyszę buczenia z sieci ale na słuchawkach już tak i to dość wyrażnie więc z tym powalcze. Słychać trochę pracę silnika chociarz wisi na trzech spreżynach a dwie mocujące śruby wykręciłem całkowicie. Opcji ulepszania jest mnustwo i będę je sobie powoli realizować. Uchwyt przu headshelu nie jest oryginalny bo dostałem gramofon z jakąś cienką blaszką jakby wyciętą z puszki po piwie to wyrwałem skówkę od długopisu i przykleiłem super glue i może to nie najlepszy klej do tego ale nikt za to szarpać nie będzie... mam nadzieję ;) Kabel zasilający był cienki i z europejską wtyczką to obciąlem kabel z angielską wtyczką z pralki i jest ok.

frywolny trucht

Cytat: Ganjor86 w Wrzesień 09, 2016, 18:07popsuł przy smarowaniu

Co zrobiłeś?


Cytat: Ganjor86 w Wrzesień 09, 2016, 18:07bez v-bloków więc zrobiłem nowe z dwóch gwoździ chyba calowych które przyciąłem

Ojojoj  :o


Cytat: Ganjor86 w Wrzesień 09, 2016, 18:07Uchwyt przu headshelu nie jest oryginalny bo dostałem gramofon z jakąś cienką blaszką jakby wyciętą z puszki po piwie to wyrwałem skówkę od długopisu i przykleiłem super glue i może to nie najlepszy klej do tego ale nikt za to szarpać nie będzie

Jak rozumiem to ramię i tak przeznaczasz na straty.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Ganjor86

Silnik zostal zajechany przez poprzedniego właściciela. Ramie na straty bo jest w kiepskim stanie a w v-bloki za 25£ nie chce mi się inwestować. Silnik opiera się na trzech sprężynach a trzy górne wymontowałem i tak jest najlepiej chociaż nie idealnie. Kupując gramofon zależało mi na sprawnym napędzie i to nawet bez ramienia. Przepraszam miłośników oryginalnego brzmienia za moje poczynania z tym kultowym gramofonem.

Ganjor86

Wypolerowałem rand talerza.

frywolny trucht

W jaki sposób? Jaki ty niewylewny :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

tez mnie to interesuje, bo muszę wypolerować mojego philipsa

Ganjor86

I znów wzbudzę panikę ;) nalpierw umyłem póżniej pianka do czyszczenia piekarników od środka mr. Muscle http://www.mrmuscleclean.com/en-gb/products/kitchen/mr-muscle-oven-cleaner zostawiłem na pół godziny i ściereczka z mleczkiem do czyszczenia. Pianka zostawia pewne naloty ale da się to wyczyścić druciakiem delikatnym i efekt jest spoko. Za tą piankę wolałbym nie gwarantować bo jest to dość ostro działający środek.

malg

mojego sie tak chyba nie da, bo mój nie jest taki świecący tylko matowy (taki trochę inox), ja próbowałem takie proste metody , ale moze za mało cierpliwości do tego tarcia, tarcia i ... tarcia.

Ganjor86


malg

tego nie spróbuję, frywolny  polecił mi kolesia na alle, który robi renowację tylko nie mogę się do niego dodzwonić. Ale tez dużo zależy ile zaśpiewa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 10:09
... Niestety nie bawiłem się w obróbkę aluminium dalej niż lekka polerka. Być może w grę wchodzi anodowanie. Tutaj bym Cię skierował do blackholesun, który zlecał takie rzeczy funkcjonującemu na alegru esdarkowi ( esdarek@interia.pl lub telefon 663947165). Nawet jeśli sam nie wie co dokładnie zostało wykonane, aby jego talerz ( w ogóle cały gramofon) wyglądał jak ze sklepu, to może telefon do esdarka coś wyjaśni. Także ahaja lubił dłubnąć, może on będzie znał metodę przywracania blasku aluminium?
...

Ganjor86

A może polerka (taka końcówka do wiertarki) i pasta polerska do metalu? Najlepsze są takie z kilku warstw materiału zszytych razem.

rudy-102

Cytat: malg w Wrzesień 11, 2016, 16:15ja próbowałem takie proste metody , ale moze za mało cierpliwości do tego tarcia, tarcia i ... tarcia.
A próbowałeś wełny stalowej 0000 ?

Jakub

Ja polerowałem na kole filcowym z pastą polerską. Jakieś 3-4 minuty to trwało.

Ganjor86

Cytat: Jakub w Wrzesień 11, 2016, 17:23
Ja polerowałem na kole filcowym z pastą polerską. Jakieś 3-4 minuty to trwało.
I to jest chyba najlepszy i najszybszy sposób a zarazem bez obawy że jakaś chemia przegryzie talerz na wylot ;)

frywolny trucht

A zabezpieczenie na przyszłość?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Ganjor86

Jak sie za trzydzieści lat zrobi matowe to znów dwie minuty z polerką ;)