Thorens td 160mk2

Zaczęty przez amati74, Styczeń 21, 2018, 13:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 05, 2018, 17:25
Cytat: jamówię w Czerwiec 05, 2018, 15:39
Tak bywa,to przesłuch. W analogu rzecz nagminna :)
Tak niestety jest. Może nie nagminnie, ale na pewno często :(
To dobra cześć złej wiadomości, bo już myślałem że mój sprzęt głupieje i już nerwoza się pojawiła.

paul_67

To efekt zupełnie normalny.Nie jest wadą sprzętu, ani płyty, ale dowodem na to, że nie tylko słuchasz, ale również słyszysz. :)

amati74

Cytat: paul_67 w Czerwiec 05, 2018, 17:56
To efekt zupełnie normalny.Nie jest wadą sprzętu, ani płyty, ale dowodem na to, że nie tylko słuchasz, ale również słyszysz. :)
Paweł ale mi dobrze zrobiłeś [emoji3]

paul_67


McGyver

Cytat: paul_67 w Czerwiec 05, 2018, 17:56Nie jest wadą (...) płyty
A ja uważam wręcz przeciwnie, ze to wada płyty. Rowki są zbyt blisko siebie i dlatego słychac to co jest w sąsiednim rowku. Jest to pewna niestaranność przy produkcji. Albo starano się zbyt wiele materiału upchnąć na jednym asfaltowym placku.

paul_67

Na niektórych płytach CD też to słuchać, szczególnie  na słuchawkach.Taśma, analog tak ma.

McGyver

Cytat: paul_67 w Czerwiec 05, 2018, 18:08Taśma, analog tak ma.
Cytat: paul_67 w Czerwiec 05, 2018, 18:08
Na niektórych płytach CD też to słuchać, szczególnie  na słuchawkach.Taśma, analog tak ma.
Owszem, efekt przekopiowania sygnału pomiędzy sąsiednimi zwojami długo przechowywanej bez przewijania taśmy, z którym producenci taśm starali się walczyć. Bo co by nie mówić, to jest to na pewno zjawisko niepożądane i w jakimś tam stopniu uciążliwe.

paul_67

Wg mądrej książki (Iwanicka/Koprowski, str. 76-78) najsilniejsze jest przekopiowanie zaraz po zapisie; po kilku godzinach efekt ten słabnie, ale może znacznie wzrosnąć, jeśli taśma zostanie podgrzana. Każdorazowy, nawet krótkotrwały, skok temperatury (np. z 20 do 40 st. C), powoduje skok przekopiowania o kilka dB.

Efekt przekopiowania jest najsilniejszy, gdy w sąsiednich zwojach zapisane są bardzo silne i bardzo słabe sygnały, np. przy nagraniach mowy, gdzie są przerwy między wypowiedziami - wtedy "echo" w takiej przerwie jest najsilniejsze. To silny sygnał z sąsiedniego zwoju magnesuje sąsiedni odcinek taśmy na którym zapis jest bardzo słaby.

Efekt przekopiowania jest tym słabszy, im większa koercja taśmy, a więc powinien być najsilniejszy w taśmach typu I, słabszy w taśmach typu II, a najsłabszy w taśmach typu IV. Ale z kolei efekt przekopiowania rośnie im mniejsze są cząsteczki magnetyczne - a więc taśmy szczególnie niskoszumowe przekopiowują się bardziej niż taśmy o wysokich szumach.

amati74

Cytat: McGyver w Czerwiec 05, 2018, 18:16
Cytat: paul_67 w Czerwiec 05, 2018, 18:08Taśma, analog tak ma.
Cytat: paul_67 w Czerwiec 05, 2018, 18:08
Na niektórych płytach CD też to słuchać, szczególnie  na słuchawkach.Taśma, analog tak ma.
Owszem, efekt przekopiowania sygnału pomiędzy sąsiednimi zwojami długo przechowywanej bez przewijania taśmy, z którym producenci taśm starali się walczyć. Bo co by nie mówić, to jest to na pewno zjawisko niepożądane i w jakimś tam stopniu uciążliwe.
No kiepskie to jest w odsluchu

amati74

No panowie szacun za posiadaną wiedzę i jasny przekaż dla młodzieży [emoji3]

amati74

#785
Czy u was między utworami na winylu słuchać taki pulsujacy szum? Czy to coś u mnie źle ustawione, czyżby silnik było słuchać albo pasek? Dziwne i niepokojące. Co zrobić z takim problemem?

amati74

Kurcze to chyba problem na płycie  Chet'a baker'a, bo na płycie Coltrane'a już tego  szumu nie słychać.

amati74

To się człowiek może pomylić myślałem że niemieckie wydanie Chet'a  lepsze a tu zonk i gorzej wyglądające europejskie wydanie Coltrane'a lepiej gra

cdt

Możliwe że każdy Chet tak brzmi bo taki jest materiał źródłowy . 

gratefullde

Słuchałem ostatnio płyty Freddiego Hubbarda, wydanej przez BN i szumiało oj szumiało... co absolutnie nie przekreślało doskonałego brzmienia. Po prostu zdecydowano się nie czyścić nagrania z oryginalnego tła.
Ale to było w plikach hi res.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Cytat: gratefullde w Czerwiec 23, 2018, 16:42
Słuchałem ostatnio płyty Freddiego Hubbarda, wydanej przez BN i szumiało oj szumiało... co absolutnie nie przekreślało doskonałego brzmienia. Po prostu zdecydowano się nie czyścić nagrania z oryginalnego tła.
Ale to było w plikach hi res.
Ja i tak będę słuchał Chet'a uwielbiam go. Moje płyty Chet'a CD mono też szumią

amati74

Koledzy znów potrzebna wasza fachowa porada, ostatnio chciałem  ustawiać prawidłowe  VTA dla rurki thorens   TP 63 z wkładka jak wiecie philips 401 mk2. Problem wystąpił następujący, kiedy ustawiłem prawidłowe (powiedzmy) VTA, okazało się że reszta rzeczy współpracujacych z ramieniem jest za wysoko, okazało się że muszę nienaturalnie wysoko podnieść podpórke na której się opiera rurka ramienia tak samo za wysoko jest teraz caly mechanizm z łożyskami ramienia, dosłownie dotyka pokrywy kiedy ta jest zamknięta. Pytanie brzmi czy można i czy będzie to prawidłowo gdy zamontuje uchwyty wkładki w środku, we wnece headshela, co obniży pozycje wkładki względem talerza?.
Teraz wkładka jest zamontowana w sposób który widać na fotce ale takie zamontowanie skutkuje właśnie problemem z ustawieniem VTA.
Jeśli się mylę i są jakies inne problemy to proszę o pomoc.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Co to?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To mi wygląda jedynie na podkładkę. Myślę, że możesz wyciepać. Uchwyt headshella ma nagwintowane otwory i to on trzyma śrubki. Tyle, że może zajść potrzeba zamontowania krótszych śrubek. Lub ich przycięcia.

Zdjęcia stąd: http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=t584976046
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 19, 2018, 17:04
To mi wygląda jedynie na podkładkę. Myślę, że możesz wyciepać. Uchwyt headshella ma nagwintowane otwory i to on trzyma śrubki. Tyle, że może zajść potrzeba zamontowania krótszych śrubek. Lub ich przycięcia.

Zdjęcia stąd: http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=t584976046
Ok sprawdzę taka możliwość

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


McGyver

Cytat: frywolny trucht w Październik 19, 2018, 17:04Myślę, że możesz wyciepać.
Nie! Nie "wyciepać" tylko pieczołowicie przechować. Bo Philips to bardzo wysoka wkładka. Ten dystans może się przydać gdy Amati założy jakąś niższą.

amati74

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 17:54
Cytat: frywolny trucht w Październik 19, 2018, 17:04Myślę, że możesz wyciepać.
Nie! Nie "wyciepać" tylko pieczołowicie przechować. Bo Philips to bardzo wysoka wkładka. Ten dystans może się przydać gdy Amati założy jakąś niższą.
Tą podkładkę włożyłem we wnęke w headshelu bo się bezproblemowo mieściła i jest skręcone razem z uchwytem a wkładka jest przykrecona bezpośrednio do headshela i jest ok.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


amati74

Była jeszcze jedna cieniutka plastikowa podkładka, tą schowalem w razie była by potrzebna.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Cytat: amati74 w Październik 19, 2018, 20:07Tą podkładkę włożyłem we wnęke w headshelu bo się bezproblemowo mieściła i jest skręcone razem z uchwytem a wkładka jest przykrecona bezpośrednio

Brawo ty! :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bat73

Napis 2.0 na "podkładce" na zdjęciach sugeruje że może ona mieć na celu również dociążenie wkładki w celu korekcji częstotliwości rezonansu. Takie usuwalne obciążniki były dołączane do wkładek Ortofona serii OM. Można je również kupić do ramion SME