Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: masza w Luty 14, 2015, 19:08
Swoją drogą to zaczynam się oswajać z myślą o drugim ramieniu właśnie od Pawła.
Nie wiem tylko czy to będzie ramię pod Dynavectora czy bardziej ukierunkowaną wkładkę.
a to niegłupi pomysł.Warto pomysleć o wkładce o małej podatności Ortofon spu ,mijayima.lub co tam jest. To zupełnie inne granie niż miękkie wkładki. Generalnie ja wolę. Wkładki do "szyn kolejowej"mają taką jakąś fajną cechę ,trudną do jednoznacznego określenia,ale niezwykle wyczuwalną. Muzykalność.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

O rany, chyba coś przegapiłem?
No dobra jak znajdę chwilkę to zapoznam się z treścią.
Pozdrowienia dla wszystkich.

masza

Tylko czy one równie muzykalnie zagrają jazz, klasykę i rocka?
Czy istnieje wkładka uniwersalna?

miniabyr

One są do tego stworzone. Maciek pisze to serio.Będziesz mieć drugie ramię to w czym problem . tam założysz miękką wakładkę i po sprawia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: masza w Luty 14, 2015, 19:22Czy istnieje wkładka uniwersalna?

pewnie jedne są mniej, drugie bardziej ale po to chcesz drugie ramię chyba, żeby móc sie od tej uniwersalności uwolnic, tak?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: masza w Luty 14, 2015, 19:22
Tylko czy one równie muzykalnie zagrają jazz, klasykę i rocka?
Czy istnieje wkładka uniwersalna?


Nie,ale SPU grają magicznie :)

masza

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 19:25One są do tego stworzone. Maciek pisze to serio.Będziesz mieć drugie ramię to w czym problem . tam założysz miękką wakładkę i po sprawia.


Cytat: elem w Luty 14, 2015, 19:26pewnie jedne mniej, drugie bardziej ale po to chcesz drugie ramię chyba, żeby móc sie od tej uniwersalności uwolnic, tak?

Na SME ma wisieć Cadenza Mono.
Drugie ramię ma być pod wszystko oprócz płytek mono.

O SPU długo myślę.
Jak taki klasyk radzi sobie z nowymi tłoczeniami?

miniabyr

Umówimy się kiedyś ,to zataszczymy do ciebie mojego Zontka i sobie sprawdzisz na spu.git?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Radzi sobie dobrze,pomyśl tylko o odpowiedniej szynie ;)

masza

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 19:33Umówimy się kiedyś ,to zataszczymy do ciebie mojego Zontka i sobie sprawdzisz na spu.git?
Ja bardziej myślałem o SPU Classic.
A Ty jaką masz?

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 19:51
Spu Royal N
Leciutka w porównaniu z Classic.
Może to i dobra myśl? Grała bardzo OK.
I nery nie trzeba rwać :)

miniabyr

Widzsz ludzie mówią ,że wersje wkładek  N brzmią inaczej od wersji zalanej w "ebonicie" Wersja zalana jest przeznaczona do ramion lekkich ale przystosowanych do założenia tej wkładki.Sama wkładka waży w zależności od modelu średnio ze 35 gram-więc z lekką belką dają odpowiednią masę. Wersja "goła" jest przeznaczona do ramion w krórych możesz zwiekszyć masę efektywną po prostu dociążając ję. Bo obie wersje mają te same podatności.Ja swoje ramię dociążyłem 22 gramy ,a teraz  mam cit za wysoki rezonans .Mam 12Hz a powinno być 11Hz.I zawsze mogę założyć bardziej podatną wkładkę wyciągając dociążenie. Taki kompromis
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Właśnie sprawdziłem, że 12Hz to ja bym z nią miał na swojej 309ce.

miniabyr

Maciek uwierz mi na słowo ,to tylko teoria. Tylko realny pomiar powie ci jaka jest częstotliwość rezonansowa. Są jeszcze inne smaczki ,ale o tym mogę ci powiedzieć jak sie kiedyś spotkamy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 20:14Maciek uwierz mi na słowo ,to tylko teoria

A to tego nie musisz mi mówić.
Pomiary też nie są wiarygodne (w sensie, że nawet jak pomiar jest OK to nie znaczy, że zagra). Miałem tego przykład.

peezeet

Maciek jak byś chciał jakiegokolwiek Ortofona to służę pomocą.

masza

Wiem Paweł.
Pamiętam rozmowę, dzięki :)

gratefullde

Cytat: peezeet w Luty 14, 2015, 20:53Maciek jak byś chciał jakiegokolwiek Ortofona to służę pomocą.

Cześć Paweł, myślę, że teraz na gorąco bedziemy rozwiązywac dylematy odnośnie Zontka.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

peezeet

#119
Cześć. :)
Jestem do dyspozycji i chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości.
Jednakże ze względu na honorowe układy z moimi partnerami zagranicznymi, kwestii cen wolał bym nie poruszać publicznie za bardzo. Ceny za granicami są sporo wyższe niż podana tu wcześniej. Nie będę robił kreciej roboty ludziom, którzy poświęcają swój czas i pieniądze na promocję u siebie. Dlatego też zarejestrowałem się powtórnie na tym forum pod nickiem z Audio Stereo a nie pod nazwiskiem jak wcześniej.

Czy ktoś z Was, chociaż w przybliżeniu orientuje się ile wynosi średnio na świecie marża dystrybutora sprzętu audio? Odp. Kto to wie to się nie dziwuje  :)

Tak czy siak jest mi niezmiernie miło że mój produkt wzbudza nadal tyle emocji. Mogę jedynie przeprosić że poszedłem od samego początku po tzw. ostrej bandzie, co do zawartych tam pomysłów i materiałów i poziomu wykonania. Niestety w efekcie to nie ułatwia mi dotarcia do szerszej rzeszy odbiorców, jednak niektórym to tym bardziej pasuje.
Z tym poziomem wykonania to mam po prostu gehennę - przeklinają mnie podwykonawcy (niektórzy koledzy forumowi doskonale wiedzą o czym mówię i z jakimi problemami  się borykam) dlatego poświęciłem ostatnio wszystko, by uniezależnić się od obcych. Wchodzę we własne technologie cyfrowe. Dla człeka w moim wieku to jakby studia inżynierskie i doktorat w kwartał ogarnąć. Ale trudno, zrobiłem krok to wykonam też następny.

Bardzo proszę odcyndolcie się od moich PRZYJACIÓŁ którzy posiadają gramofon a mają chęć coś czasami bezinteresownie wspomnieć o nim na jakimkolwiek forum. Zapewniam że przez ponad trzy lata i wielu set zpytań z AS i podobnych nie znalazłem ani jednego klienta. Co oznacza że to niestety nie ten target. Więc oznacza to również że cokolwiek dobrego lub same superlatywy czy wręcz same syfy i brednie i inne gówno na jakichkolwiek forach powstanie to nie będzie miało najmniejszego wpływu na dalsze losy gramofonu.
Co do samego Miniabyra to od razu rozwieje jakiekolwiek wątpliwości, On będzie miał u mnie zawsze szczególne względy o jakich nikt nawet śnić nie może! Nie dlatego że dobrze pisze o gramofonie co niektórzy odczytują  he... jako układ specjalny, ale dlatego że kupując kiedyś od obcej spłukanej osoby jakiś tam gramofon zmotywował mnie do ciężkiej harówy i obrania wiadomego kierunku. Cenie sobie Jego opinię co do samej konstrukcji do której nie jest bezkrytyczny. Ma skurczybyk  ;) zajebiste ucho i nie jeną nockę na modyfikacjach przez Niego nie przespałem. DZIEKUJĘ PAWEŁKU!
Wydaje mi się że On wie więcej o gramofonie niż ja.

Co do rzekomych animozji ze Starym Audiofilem to może właśnie nadszedł czas ( pozwolisz Piotrze) żeby to w zasadzie zdementować, fakt że nasze kontakty były kiedyś na poziomie serdeczno- koleżeńskim,  przynajmniej z mojej strony i nawet otrzymałeś jako pierwszy propozycję współudziału w projekcie gramofonu, z której nie skorzystałeś, czego żałuję do dziś. Pewnie by poszło bardziej gładko, przynajmniej od strony finansowej. Obserwowałeś później losy gramofonu i czasami pochlebnie się o nim wypowiadałeś, za co jestem wdzięczny. Zawsze mnie uczyli, w dzieciństwie o tym czytałem w różnych fajnych książkach i opowiadaniach, że kolegów to się zawsze wspiera w doli czy niedoli. Natomiast zupełnie niezrozumiałym było, twoje obranie wobec mnie i gramofonu nieuzasadnionego, wrogiego frontu.  Zresztą chyba wisi to w wątku na AS, z którego zresztą ze złości cię usunąłem. Piotrze mam wiele uznania dla twojej  wiedzy, informacji, znajomości aspektów sprzętów audio, hiend et cetera, ale czy ty nie możesz tak jak wielu ludzi, których czyta i słucha się z uznaniem? Czy zawsze z chęci chwilowego najjaśniejszego zabłyśnięcia musisz coś zawsze rozpie...dalać?  W naszym przypadku to były niesprawdzone plotki Malewicza, którego pogoniłem już dawno a on i tak na ostatnim Show przyczłapał skruszony na zwiady, sam zresztą chyba widziałeś. Nie wiem czy na stare lata ego pozwoli ci na zmiany, im dalej w to brniesz tym trudniej będzie cokolwiek zmienić, przez to wiele fajnego cię omija, zauważyłeś? Amen.

Z nowości.. to  tak jak wcześniej wspomniałem, wchodzę dużymi krokami w SAMODZIELNĄ produkcję cyfrową, nie żeby tak wszystko od razu ale o wiele więcej elementów będę wykonywał sam, bo to zapewnia jakość na moim poziomie. Jak się wdrożę to pojawi się szansa na gramofon bardziej dostosowany do naszego rynku, ale zobaczymy. Niestety na przekór wszystkiemu kołaczą mi się po łepetynie, częściej pomysły jeszcze bardziej wypasione niż dotychczasowy..... przekleństwo jakieś? >:(
Paweł Miniabyr wspomniał że niebawem przy mojej pracowni powstanie salka odsłuchowa i to mogę potwierdzić. Nawet wczoraj położona została krwisto czerwona wykładzina.... bo jak by komuś krew z uszu trysła... to plam nie będzie widać.  :D  Kanapa już jest więc zakrapiane otwarcie niebawem. Gorzej że nie mam gramofonu bo wszystko mi zabrali, ostatni pojechał kilka dni temu do Nowej Zelandii.
No to trochę się rozpisałem ale to tylko z powodu nocnej nasiadówki w poczekalni szpitalnej- pociecha mi lekko zaniemogła.
Nie wiem jak tu zaznaczyć żeby powiadomienia na maila przychodziły, to bym częściej zaglądał a tak to ostatnio forum CNC tylko.
Pozdrawiam. Paweł.



stary audiofil

#120
Teraz napisze tak-nigdy nie słyszałem gramofonu Zontek w optymalnych warunkach zarówno
sprzętowych jak i lokalowych,nie krytykowałem go ani nie komentowałem ceny.
Więc po co ten cały cyrk?
Ano po to,że pewien Pan chciał mi drapakiem peezeta wydrapać oczy,ale z tego widać zrezygnował.
Czy mój wpis znowu wyląduje na śmietniku?Mało piszecie rzeczowo,za duzo jest bajeranctwa w tym.
pozdrawiam.

ps.
Czy można gdzieś nawet za kaucja wypożyczyć Zonteka do przetestowania w swoim systemie.
Mam ku temu warunki lokalowe i możliwości wielorakiej konfiguracji sprzętu oraz także płytotekę,
wystarczającą do testów.Proszę o ew. wiadomości na pw.Zapewniam i obiecuję brak clippingu.

CZUWAJCIE.


[usunięto personalne zaczepki]








peezeet

Nie ma problemu, nigdy nie było, kaucja zbędna, jedynie poczekać trzeba bo nie mam ani sztuki na stanie. Dam znać.

peezeet

Wracając do bardziej merytorycznych spraw to załączam foto ślimaka, który powstał dzisiaj w nowej technologii - pierwsze podejście na czwartej osi i od razu sukces!  ;D

Starej wersji nie będę pokazywał bo sie wstydzę.  :)
To jest ślimak przekładni w ramieniu (wałek mosiądz fi 6mm)

stary audiofil

Nie ma co sie wstydzić,bo dążenie do lepszego jest wskazane i normalne.
Gdzie drwa rąbią to wióry lecą.........tak powinno być.
Jak jest progres do przodu to jest przyszłość zapewniona.

benpe

Wspomniany przez Pawła salonik odsłuchowy widziałem, grały CD'ki bo obecnie gramofony się Pawłowi wysprzedały.
Będzie można gramofon usłyszeć, dokładnie sobie opatrzeć w lepszych warunkach niż na AudioShow. Jak będzie sztuka.

Moim zdaniem najlepsze warunki posłuchania gramofonu Zontka są .....
...
...
...
u Miniabyra.
8)
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana