Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Morgan

Okazja, czy raczej unikać? Dziwna sprawa z tą usterką, rzeczywiście to może być wina antyscatingu?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7154666977

GregWatson

Antyskating jest na ostatniej fotce (obciążenie ciężarkiem jak w ProJectach) natomiast na pierwszych fotkach ich nie ma - nie wiem czy gość już ciężarek spakował czy też ostatnia fotka pochodzi z innej bajki. Mogą też być źle ułożone przewody w ramieniu. Może na maila uda się więcej wyjaśnić bo ten opis jest trochę enigmatyczny.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Morgan

Może, rzeczywiście problem z przewodami. Na pierwszych zdjęciach jest też bez paska. Chyba jednak okazja, bo już poszedł.

MAC

Albo całe ramie obrócił w prawo i o tym nie wie.
To jest manual, tam nie ma prawa nic się zepsuć żeby ramie nie dochodziło do końca. Tylko regulacja.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tomasz_pianista

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 26, 2018, 20:22
https://www.ebay.pl/itm/Technics-SB-M2-Technics-Monitor-2-Honeycomp/183030138654?hash=item2a9d72471e:g:9pwAAOSwZoZaZPWE

Może ktoś chce dołączyć do elitarnego klubu posiadaczy SB-M2?:D Ciekawe za ile pójdą.

Potworki poszły prawie za 10 tys. zł, z wysyłką ponad 10k:) Myślę, że przy lepszych zdjęciach i opisie w różnych językach przebiłoby 3000 ojro.

To niewielka cena za gwarantowany rozwód, kolumny te mają bowiem najniższy "współczynnik akceptacji żony":)

A tak na serio to trudno jest oszacować wartość tak rzadkich kolumn, natomiast ewidentnie stary sprzęt Technicsa ma coraz bardziej astronomiczne ceny na aukcjach (oczywiście wyższe modele z dobrych lat).



Grupa ratowania poziomu.


tomekkk1

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 28, 2018, 21:40
Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 26, 2018, 20:22
https://www.ebay.pl/itm/Technics-SB-M2-Technics-Monitor-2-Honeycomp/183030138654?hash=item2a9d72471e:g:9pwAAOSwZoZaZPWE

Może ktoś chce dołączyć do elitarnego klubu posiadaczy SB-M2? :D Ciekawe za ile pójdą.

Potworki poszły prawie za 10 tys. zł, z wysyłką ponad 10k:) Myślę, że przy lepszych zdjęciach i opisie w różnych językach przebiłoby 3000 ojro.

To niewielka cena za gwarantowany rozwód, kolumny te mają bowiem najniższy "współczynnik akceptacji żony" :)

A tak na serio to trudno jest oszacować wartość tak rzadkich kolumn, natomiast ewidentnie stary sprzęt Technicsa ma coraz bardziej astronomiczne ceny na aukcjach (oczywiście wyższe modele z dobrych lat).




Przy lepszych zdjęciach poszły by chyba za mniej - ich stan nawet pomimo wieku woła o pomstę do nieba. Gąbki też co najwyżej pierwszy porządny rozruch wytrzymają - już ich kolor zdradza ich kondycję, o miejscowych perforacjach widocznych na foto nie wspomnę. A jeśli one to i ten ważniejszy, dolny resor skruszał już na pewno - a to nie prosta sprawa wymienić oba resory bez wpływu na ich sygnaturę brzmienia... Ot, nie miała baba kłopotu kupiła stare, rzadkie głośniki  ;D

tomasz_pianista

Trudno ocenić takie rzeczy ze zdjęć, na pewno kolumny są skatowane wizualnie. Nie mój problem:) Natomiast takie rzeczy trzeba odbierać osobiście i tyle.

Wrzuciłem jako ciekawostka, bo sam gram na tych Technicsach.
Grupa ratowania poziomu.

tomekkk1

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 28, 2018, 22:18
Trudno ocenić takie rzeczy ze zdjęć, na pewno kolumny są skatowane wizualnie. Nie mój problem:) Natomiast takie rzeczy trzeba odbierać osobiście i tyle.

Wrzuciłem jako ciekawostka, bo sam gram na tych Technicsach.
Fakt, przeważnie kupujemy oczami i to nie w kontekście zdjęć ;)
Odbiór osobisty konieczny - ja po swoje paczki pofatygowałem się ponad 300km bez wahania - za to z opcją rezygnacji jeśli na żywo mi nie podejdą :)

Bardzo dobra ciekawostka - bardzo rzadka - tylko że nie wszystko co rzadkie od razu, z urzędu się nadaje niestety... Ale to jak mówisz, problem jedynie tego kto to kupił ;)

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomekkk1

#2586

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tomekkk1

Cytat: Melepeta w Styczeń 29, 2018, 21:51
Nie słuchałem, to nie powiem.
Nie zapeszając - może będę miał okazję posłuchać, ale o tym ciii ;)

MAC

ARC PH6

Zaprawdę, powiadam Wam - mocny zawodnik za rozsądne pieniędze.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/281211.php

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC


McGyver

Cytat: masza w Styczeń 30, 2018, 17:17
ARC PH6

Zaprawdę, powiadam Wam - mocny zawodnik za rozsądne pieniędze.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/281211.php
Koleś nie podał ceny, a to przecież nie licytacja na allegro. W związku z tym już jest u mnie przegrany i nawet nie zapytam.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: McGyver w Styczeń 30, 2018, 18:43Koleś nie podał ceny, a to przecież nie licytacja na allegro. W związku z tym już jest u mnie przegrany i nawet nie zapytam.

Ja spytałem bo pomyliłem modele. Myślałem o PH8.
Swoją drogą socjologiczna zagadka z tymi ogłoszeniami bez ceny. Przecież i tak trzeba tą cenę podać a tak tylko zawracanie tyłka z setką pytaków i cwaniaków spod znaku "dam stófe i za godzinę przyjeżdżam"...

moon

moze samotny i lubi odpowiadac na telefony i maila
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: GregWatson w Listopad 13, 2017, 16:51MICRO SEIKI DD-20

Greg, podobno jestes fachowcem od MS, jak duza roznica w stosunku do dd20 do dd40? da sie powiesic na nim to ramie z MA505 czy jako ono sie zwie, do tego dd20?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Jak się domyślam to chodzi o ten
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

akurat taki jest na aukcji w tym momencie, tylko sie przygladam, bo funduszy nie mam poki co:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Też mu się przyglądałem, ale się zniechęciłem. Wygląda na amatorsko oklejony winylową folią drewnopodobną.