Switch Box

Zaczęty przez LampowY, Styczeń 06, 2019, 15:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Pożałowałem na obudowie bo switch ma jeszcze trzy wolne pozycje  ;D

dino

I tak jesteś Wielki  :np:
Zamiast kupować badziewie zrobiłeś porządny selektor.

rudy-102

Cytat: LampowY w Styczeń 10, 2019, 22:25
Pożałowałem na obudowie bo switch ma jeszcze trzy wolne pozycje  ;D
Da się jeszcze upchać ;) ;D .

cdt

Cytat: dino w Styczeń 10, 2019, 22:27
I tak jesteś Wielki  :np:
Zamiast kupować badziewie zrobiłeś porządny selektor.
+100  nic dodać nic ująć :)

LampowY

Cytat: dino w Styczeń 10, 2019, 22:27Zamiast kupować badziewie
No właśnie kupiłem najpierw badziewie za 80 zł, które jeszcze nawet nie przyjechało  :)
:np:

Może gdzieś zaginął w transporcie (daj Boże) to kasę odzyskam  :)

LampowY

Podłączyłem. Nic nie wybuchło.
Słyszalnej degradacji czegokolwiek nie stwierdzono.
Stwierdzono natomiast kondensację druta za ołtarzem taką, że położony w pobliżu iPhone8 zaczyna się ładować  ;D

Wracamy więc do zabaw z magnetofonem.
:np:

rudy-102

Zapomniałeś o audiofilskim rdzeniu ;) ;D ;D


LampowY

Jakbym mógł?  :o
Zamówiłem z Japonii. Czekam na dostawę ale to potrwa bo dopiero wyruszyła wyprawa z siekierami do Tochigi, Ashikaga Flower Park aby ściąć na ta okazję Wisterię  8)

https://www.boredpanda.com/tochigi-wisteria-festival-japan/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

tomekkk1

Cytat: LampowY w Styczeń 10, 2019, 22:17
Oj tam... Tera cza to zlampizować  >:D

Możesz lampizować przełączniki, ale to co ja teraz lampizuję to głowa mała...  :o ;D

tomekkk1

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 11, 2019, 15:24
Cytat: LampowY w Styczeń 10, 2019, 22:17
Oj tam... Tera cza to zlampizować  >:D

Możesz lampizować przełączniki, ale to co ja teraz lampizuję to głowa mała...  :o ;D

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2468.new#new ;D

TomFon2017

To i ja podepnę się pod selektor.
Również miałem mało wejść - więc kupiłem selektor na przekaźnikach, wybieranie przełącznikiem obrotowym: cena 80 zł + obudowa 90 zł i parę groszy na gniazdko zasilania i cztery ledy ( w oryginale i za krótkie nóżki i kolor nie mój)
Działa perfekt - foto w załączeniu....pozdrawiam
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

tomekkk1

Wygląda fajnie, a jak waga? Dobrze gdy takie ustrojstwo waży, kilka par RCA może już trochę ważyć i przeciągać puszki do siebie ;)

TomFon2017

I tu bywało różnie, ale dałem silikonowe nóżki, które trochę kleją się do podłoża i jak głębiej się nie oddycha - jest OK! :P
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

tomekkk1

Oj, żeby Ci bas tego z półki nie strącał ;D
Nie myślałeś aby przemieścić diody tak, aby były w otworach? Albo zastąpić je płaskimi w pożądanym kolorze?

TomFon2017

Tak są w otworach po wymianie na ledy z dłuższą nóżką, a bas z efektem spadania to już będzie coś.. :np:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

tomekkk1

Cytat: TomFon2017 w Maj 16, 2019, 13:59
Tak są w otworach po wymianie na ledy z dłuższą nóżką, a bas z efektem spadania to już będzie coś.. :np:

O to to  :np:
A jak będziesz miał chęć to zmień na te diody, o których pisałem wyżej - zlicują się z frontem i będzie mega  :alc:

Co to za nóżki? Wyglądają ciekawie :)

TomFon2017

Kupiłem w Bricomanie są naprawdę ekstra - zero poślizgu, sprężyste, a co ważne nie zostawiają śladu na jasnej lakierowanej sklejce jak gumowe czarne.
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

LampowY

Przy okazji Kądo mieliśmy dyskusje na temat przepuszczania sygnału audio przez elektroniczny selektor na przekaźnikach. Wszyscy (przynajmniej ja) odsapnęli z ulgą, że w preampie sygnał audio nie idzie przez te przekaźniki, tym samym nie podlega degradacji.
Ty zdecydowałeś się na właśnie takie rozwiązanie. Nie boisz się, że dźwięk się psuje?
Takie rozwiązanie nawet wygląda na droższe od porządnego przełącznika  :o

tomekkk1

Cytat: LampowY w Maj 16, 2019, 16:25Wszyscy (przynajmniej ja) odsapnęli z ulgą, że w preampie sygnał audio nie idzie przez te przekaźniki, tym samym nie podlega degradacji.

Coś pokręciłeś. Jak Ci nie idzie przez przekaźniki, to po co one tam są? Co rozłącza pierwsze wejście, gdy korzystasz z kolejnego i dalszych?
Chodziło o to, że sygnał nie wędruje przez selektor -  a co za tym idzie została skrócona ścieżka sygnału i wyeliminowane okablowanie z sygnałem, biegnące z tyłu na przód i z powrotem (z korzyścią dla stosunku S/N) :)
Z tym że - właściwy dobór przewodów (ekranowanie) zazwyczaj jest wystarczającym środkiem zaradczym. Często spotyka się urządzenia zbudowane tak, że kable wędrują na spore odległości - i nic niepokojącego się nie dzieje  :D

Podsumowując - w pre masz dokładnie tak, jak kolega w swojej srebrnej puszce - nie tak jak w Twojej czarnej puszce ;)

Marczewski1

Kupiłem switch Beresford tc7240 ,podłączyłem trzy ramiona gramofonu ,przedwzmacniacz tranzystorowy i step-up lampowy+przedwzmacniacz lampowy, żeby mieć szybką możliwość modyfikacji toru ,niestety Beresford wprowadził brum. Każde ramie podłączane bezpośrednio do przedwzmacniaczy nie brumi. Jeżeli podepnę tylko jedno ramię i jeden przedwzmacniacz do switcha też jest brum.Czyli brum wprowadza Beresford. We wnętrzu switcha wszystkie masy są połączone , w jednym z wątków przeczytałem ,że trzeba rozdzielić masy, tutaj jest napisane wręcz przeciwnie, uziemienie nic nie pomaga , w przedwzmacniaczach są przełączniki ground/lift też nic nie zmieniają. Ktoś ma jakiś pomysł czy czekać na osiągnięcie audionirwany i wybrać jedno ramie jedną wkładkę jeden przedwzmacniacz , na razie nie jestem na to gotowy :-) ?
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

moon

mam takiego podlaczonego do dwoch wzmakow na lampach, nic nie brumi
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Marczewski1

To mnie nie pociesza wręcz przeciwnie :-)
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

masza19

Do dwóch ramion mam w planach wykorzystać swojego wystruga, który jest opisany wyżej. Jako selektor źródeł takich jak cd, streamer, magnetofon, tuner spisywał się pierwszorzędnie. Teraz zasiałeś niepokój czy z ramionami będzie też dobrze  :-\