Sodastream

Zaczęty przez christo, Kwiecień 14, 2019, 16:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Gość jakiś mi tłumaczył, że z tymi filtrami z odwrócona osmozą jest mały problem... Mianowicie robia z wody wodę destylowaną a na tym organizm długo nie pociągnie.
Oczywiście mogła być to gadka marketingowa bo ja tam się na tym nie znam. Tylko smakiem paczam.

frywolny trucht

Wróciłem z dużej impry i:

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 06, 2019, 14:38
Naszła mnie i żonę dziś taka konstatacja, że to nasze życie jest takie nudne. Rówieśnicy, albo trochę starsi obracają już trzecią żonę, dzieci starsze od tej najnowszej, jakieś lesbijki... ale dwóch miziających się po brodach drwali- to już trochę dużo jak na moje nieultraktolickie podejście do życia  :smok:

Postanowiłem zrobić coś szalonego. Nie nie zmienię orientacji seksualnej. Ba! Żony nie zmienię bo ją w sumie trochę lubię. Zrobie sobie prosecco z użyciem sodastream  ;D ;D ;D

Składniki:



Trochę zabrakło do linii, dolałem niegazowanego Żywca:



Chyba przegazowałem, nie doszło do pierwszej ikonki, a wygląda na wsciekłe:




ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

Ale co ten syfon dokładnie robi: gazuje, filtruje, doprawia smakowo czy truje? czy wszystkiego po trochu  :o
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

LampowY


frywolny trucht

I jeb! Prawie mi wyrwało butelkę w momencie zwolnienia zaczepów. Pół kuchni w winie. Tyle zostało w butelce :) Smaczne, ale niewiele  ;D



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

Cytat: LampowY w Kwiecień 14, 2019, 18:59
Tylko gazuje.

Ehhhh... u mnie cała rodzina niegazowaną wodę trąbi.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

christo

Cytat: LampowY w Kwiecień 14, 2019, 18:22
Qrfa, christo... wywołałeś frywolnego z lasu.
Jest w swoim żywiole. Zajebie nas teraz tym syfonem  ;D
Pamiętam jak szczenięciem będąc w akademiku zagazowalim w syfonie (takim na naboje) pół litra czystej żytniej. Dziwnie było...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Ale nie poddawajcie się. Nabój musi się mieć ku końcowi, gazujemy drobnymi skokami i za każdym razem otwieramy, żeby nadmiar uszedł. Trzy, cztery, krótkie strzały i wyśmienite prosecco made by Janusz gotowe :) Przy czym porto nie będę próbował gazować  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: christo w Kwiecień 14, 2019, 19:02
Cytat: LampowY w Kwiecień 14, 2019, 18:22
Qrfa, christo... wywołałeś frywolnego z lasu.
Jest w swoim żywiole. Zajebie nas teraz tym syfonem  ;D
Pamiętam jak szczenięciem będąc w akademiku zagazowalim w syfonie (takim na naboje) pół litra czystej żytniej. Dziwnie było...
Teoretycznie powinno szybciej i bardziej sponiewierać z pominięciem The Day After...

frywolny trucht

Cytat: christo w Kwiecień 14, 2019, 19:02Pamiętam jak szczenięciem będąc w akademiku zagazowalim w syfonie (takim na naboje) pół litra czystej żytniej. Dziwnie było...

Wyprzedziłeś czas :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: LampowY w Kwiecień 14, 2019, 18:50Mianowicie robia z wody wodę destylowaną
Masz mineralizatory . Czyszczą syf mineralizują tym co dobre .

gratefullde

Hm.... Jak tak patrzę to... O co kaman?
Ja piję tylko niegazowana, rodzina też. Żona Pepsi, ona zdrowie ma w pompie. Czyli to nie jest dla mnie urządzenie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Ja lubię lekko gazowaną. Niegazowana nie potrafię sie napić.

cdt

Można bimber zbąbelkować  ;D

LampowY

Cytat: cdt w Kwiecień 14, 2019, 19:07Masz mineralizatory . Czyszczą syf mineralizują tym co dobre .
Darek, wtedy robią sie gigantyczne koszty. To juz taniej z biedronki ze spawkami popierdalać  ;D

drizzt

Cytat: gratefullde w Kwiecień 14, 2019, 19:07
Hm.... Jak tak patrzę to... O co kaman?
Ja piję tylko niegazowana, rodzina też. Żona Pepsi, ona zdrowie ma w pompie. Czyli to nie jest dla mnie urządzenie?

No właśnie.. u nas też schodzi tylko niegazowana. Nawet jak kupię lekko zmineralizowaną to widzę kwaśne miny i sam to muszę potem pić  :o
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

cdt

No właśnie nie . Kiedyś kosztowało to ponad 4 koła a teraz poniżej tysiaka . Kiedyś miałem epizod z tymi filtrami . A teraz jak patrze jakie to grosz to sobie kupie bo mnie kręgosłup od noszenia boli . Plus ten bąbelkowiec i lato mi nie straszne

christo



Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 14, 2019, 19:04

Wyprzedziłeś czas :)
Też mi się tak wtedy wydawało! :)


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

cdt

Az się wierzyć nie chce  ::) . W poniedziałek zadzwonie czy nie ma haczyka

frywolny trucht

#44
Cytat: gratefullde w Kwiecień 14, 2019, 19:07na Pepsi, ona zdrowie ma w pompie

Dla ciebie chyba nie. Być może dla żony. Pepsi nie widziałem, ale Coca Colę możesz podrobić. Do tego dochodzą różne warianty smakowe, a to z pomarańczą, a to retro. Jakiś tam wybór jest. Tyle, że w internecie. To co dostajesz w McDonaldzie czy KFC to są właśnie napoje rozrabiane z syropów. Zresztą spodziewam się, że do rozlewni też w beczkach docierają kondensaty smaku, które są rozcieńczane wodą, gazowane na miejscu, butelkowane i rozwożone po okolicy. Czyli w ten sposób możesz sobie w domu podrobić takie smaki jak Cola/Pepsi, Mirinda/Fanta, 7Up/Sprite. Oni się chwalą, że smakuje tak samo, a ma dużo mniej cukru. Czyli sam zysk. Do tego jak dolejesz mniej koncentratu to dostaniesz smak polskich podróbek typu Zbyszko, Polo Cocta itp. Ale to nie wszystko, tych smaków jest dużo i niektóre wyrywają z kapci. Czerwony grapefruit, Tonic, Granat itp. Ale do tego dojdziemy. Muszę coś na konkurs forumowy wymyślić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: cdt w Kwiecień 14, 2019, 19:15
Az się wierzyć nie chce  ::) . W poniedziałek zadzwonie czy nie ma haczyka
Ja tak tylko nieśmiało... jałowej wody chyba nie powinno się pić...
Ona może być fajna gdy zachodzi ryzyko zatrucia bakteriologicznego...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

To nie jest do końca woda destylowana . Filtry mają swoje przekroje i cześć minerałów przez nie przechodzi . To co ważne to to że po filtracji woda jest wolna od niepożądanych związków + mineralizator .

frywolny trucht

Przerywnik obrazkowy. Wczoraj vasa coś pisał, że to forum motoryzacyjne? Czy mi się przewidziało :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Przedwzmacniacz się tam wjebał [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Sorki, że tak ale zrealizowałem marzenia 90% użytkowników tego forum, którzy chcieli to napisać ale stwierdzili że nie wypada.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9