Tania i skuteczna platforma DIY

Zaczęty przez muda44, Sierpień 02, 2017, 16:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Pozwolicie że pominę wstęp co , gdzie , z czym i na czym było testowane , dobierane . Platforma jest tak tania że każdy może sam sobie sprawdzić w swoim systemie . Dodam tylko że była testowana na źródłach cyfrowych ( CD , DAC ) od około tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy ale zakres i sens zmian niech każdy zainteresowany sobie sam oceni .

Platforma składa się z płyt - sklejki grubości 18mm . Płyty takie kupowałem w Castoramie i na miejscu je docinałem . Warto za jednym cięciem dobrać ilość warstw żeby wymiary były w miarę idealne .
Jako optymalny wymiar można przyjąć 44cm szerokości i 40 głębokości ( dobrać tak żeby nóżki urządzeń na niej stojących nie były na skraju ani też żeby nie była zbyt duża w stosunku do wymiarów urządzenia ) . Optymalna ilość warstw 2-3 .
Ilość warstw wpływa na zakres zmian .
Warstwy mają luźno na sobie leżeć . Nie należy ich kleić czy malować ( między warstwami ).
Drogą eksperymentów można pomiędzy warstwy wkładać kulki , korek czy inne wynalazki .

Koszt 3 warstw 44/40 to około 56zł .

Miłej zabawy i eksperymentów życzę  :)

monisia27

Muda44 czy nie rozważasz sprzedaży takich platform przypadkiem, na zamówienie? :)

frywolny trucht

Ale wiesz, że chodzi tylko o te sklejeczki pod odtwarzaczami?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: monisia27 w Sierpień 03, 2017, 07:08
Muda44 czy nie rozważasz sprzedaży takich platform przypadkiem, na zamówienie? :)

Nie .
Oczywiście mógłbym je ładnie pomalować , dodać znaczek i marżę x10 ale nie po to ten temat zakładałem ;)
Poszukaj w pobliżu Castoramy , zmierz i dotnij .
Nic prostszego .

muda44

Minęło trochę czasu .
Przyznawać się kto próbował ?
:)

Ja mam 5 takich " desek " a w tym czasie zmieniło się u mnie kilkanaście źródeł i wzmacniaczy .
Potwierdza się że im cięższy sprzęt tym zmiany niekoniecznie korzystne albo wcale ich nie ma ale w drugą stronę efekt jest wart zabawy :)

kazan

A co pomiędzy deskami ? Mam na myśli nóżki :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

muda44

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem .
Między deskami nic nie ma ale można próbować kulki stalowe lub inne twarde czy miękkie materiały .


paul_67

Cytat: McGyver w Grudzień 25, 2018, 21:34Jak podłożysz kulki stalowe to się toto przecież stoczy  :-\
A nie! Gramofon u mnie na kulkach stoi i nie ma szans, aby się stoczył.W nóżkach one są, Panie drogi :)

McGyver

Cytat: paul_67 w Grudzień 25, 2018, 21:48A nie! Gramofon u mnie na kulkach stoi i nie ma szans, aby się stoczył.W nóżkach one są, Panie drogi
Ale on pisał że tosą dwie lub trzy płaskie dechy. Jak dasz kulki poiędzy, to nie ma siły, pojedzie jak dmuchniesz  :D

paul_67

Jak kulki będą w odpowiednich wgłębieniach to nie ...


muda44

Cytat: McGyver w Grudzień 25, 2018, 21:34
Jak podłożysz kulki stalowe to się toto przecież stoczy  :-\

Wystarczy podłożyć tam gdzie mają być i  z odpowiednią siłą ścisnąć . Zrobią się dołki i będzie stabilnie .

Próbowałem kulek , korek , miękkie piłeczki , pumeks itd .
Każdy niech sam sobie oceni co dla niego będzie lepsze . Koszty groszowe a zabawa przednia .

Wczoraj z żoną porównywaliśmy dwa źródła o różnych masach . Jedno nieco ponad 15kg a drugie coś około 8kg.
To cięższe lepiej grało stojąc wprost na blacie . Deski powodowały że brzmienie robiło się zbyt zamglone .

Przy lżejszym źródle każda dodatkowa deska dawała wzrost dynamiki , separacji i wzrost 3D a to przy wzroście analogowości przekazu .

elem

Cytat: muda44 w Grudzień 26, 2018, 12:20Wystarczy podłożyć tam gdzie mają być i  z odpowiednią siłą ścisnąć . Zrobią się dołki i będzie stabilnie .

Żeby tylko w trakcie ściskania kulki oczu nie wybiły :)  Bezpieczniej będzie podfrezować z obu stron.  Tylko po co te kulki?
Tylko zaburzą sztywność.  Kanapki z neoprenem, pumeksem czy innym dżemem łatwiejsze do eksperymentowania :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

muda44

Jak ktoś lubi troszeczkę adrenaliny niech i ściska ;)

Melepeta

A próbowaliście dociążać sprzęt. Na moim CD960 leży płyta granitowa ważąca ok. 12 kg. Poprawa znaczna.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

muda44

Nie wyobrażam sobie czegoś takiego ;)
Chodzi o aspekt wizualny ;)

Tu też nie chodzi o dociążenie i przesunięcie rezonansu a tłumienie drgań poprzez ich wygaszanie z zewnątrz i z urządzenia .

MalcolmX

Ja mam 2 warstwy po 3 cm ze sklejki suchotrwałej z brzozy. Człowiek z któregoś forum testował różną i podobno taka jest najlepsza. Efekt pozytywnie kosmiczny. Zaskakuje niejednego.
Pioneer PLX 1000, LAR LPS-1, Ortofon 2m Bronze | CD Pioneer PD-50 | Yaqin 100b + mod muda44 | Alize - Norte |


MalcolmX

testowałem "nagrobki" i u mnie nie działają
Pioneer PLX 1000, LAR LPS-1, Ortofon 2m Bronze | CD Pioneer PD-50 | Yaqin 100b + mod muda44 | Alize - Norte |

tomekkk1

Cytat: MalcolmX w Czerwiec 23, 2019, 22:44
testowałem "nagrobki" i u mnie nie działają

Czyli spróbuj coś z drugiej strony barykady - bambus. Nawet na allegro znajdziesz np. "kloc masarski", który owszem ma swoje gabaryty ale potrafi zaskoczyć w audio - a wiem to z potwierdzonego źródła. ;)

cdt

Cytat: MalcolmX w Czerwiec 23, 2019, 22:44testowałem "nagrobki" i u mnie nie działają
Mi chodzi o rezonans . Na zmianę w dźwięku nie liczę . Mam ucho nietoperza do wszelkich drgani . Takie moje zboczenie .

Oxygen

Cytat: cdt w Czerwiec 14, 2019, 20:07Ja sobie zamówiłem nagrobek pod preamp . Ciekawe czy z Chin . 21 dni na dostawę   . Za to tanio

Mój pierwszy wpis na tym forum, sorry, że padło na Ciebie... ale dorzeczy
Nagrobka raczej nie będziesz miał bo :
1. To zwykła płyta wiórowa oklejona na kolor Marmur Roma
2. Za takie pieniądze nie będziesz miał prawdziwego marmuru, nawet z Chin
3. Chyba, że się mylę i właśnie chciałeś mieć pod sprzętem płytę wiórową, a nie marmur to ok, zwracam honor

pozdrawiam Piotrek

Piterski

Był taki sprzedawca o niku chyba "owca". Sprzedawał płyty pod zamówienie, właśnie takie nasze audiofilskie wydumki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Cytat: Oxygen w Czerwiec 25, 2019, 17:47Nagrobka raczej nie będziesz miał bo
Jak to będzie płyta wiórowa tą ją wywalę do śmietnika .
Za te pieniądze nie szkoda zaryzykować .
Na stronie sprzedawcy nic nie pisze że jest to płyt wiórowa .
Cytat: Oxygen w Czerwiec 25, 2019, 17:47zwracam honor
Za co chcesz mi zwracać honor ? straciłem go przy tm zamówieniu ?