DACydujące starcie! RME czy Soekris? (a może coś innego?)

Zaczęty przez Moriarty, Maj 17, 2019, 20:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Dziewczęta, taka sytuacja. Otóż mam ochotę kupić DAC. Mam fajny lampowy wzmacniacz, fajne kolumny, natomiast źródło - CD player - odstaje trochę od towarzystwa. To Marantz CD6006. Nie tak stara konstrukcja, kupiony w sklepie półtora roku temu, i nie taki tragiczny w brzmieniu bynajmniej. Powiedzmy, że akceptowalny, ale coraz częściej słabe strony tego grania rzucają mi się na uszy. Dźwięk jest trochę jakby szczupły, góra nadmiernie akcentowana i z lekka trącąca plastikiem, przestrzeń klaustrofobiczna, a barwy mało zróżnicowane (pewnie trochę hiperbolizuję teraz dla większego efektu >:D). W środku siedzi kość Cirrus Logic CS4398, zdaje się dość już leciwa pod względem architektury. Czyli żaden cymes. Ot, Delta/Sigma ze średniej półki.

Pomyślałem, że nie będę kupował nowego CD grajka, tylko wykorzystam Marantza jako transport, a dźwięk obrobi jakiś zacny DAC. Dzięki temu będę mógł w przyszłości pomyśleć o jakimś transporcie gęstych plików i Tidalu. Przede wszystkim jednak będę grał z CD, bo mam dużą kolekcję.

Nie żongluję klockami. To ma być zakup na lata. Dlatego jestem w stanie nawet wydać ciut więcej niż powinienem - gdy będzie jakaś superokazja - ale bez szaleństw. DAC ma pięknie grać i uspokoić me sumienie świetną relacją jakości do ceny.

Mam na razie dwa typy na oku. Jeden DAC Delta/Sigma i jeden R-2R. Jestem jednak otwarty na dobre rady i nowe sugestie, dlatego serdecznie proszę Was o pomoc w ocenie i wyborze.

Po długich tygodniach czytania najróżniejszych forów dla nerdów cyfrowego grania, od Audio Science Review, przez Super Best Audio Friends, po jakieś nawet bardziej niszowe zaułki audiofilskiego internetu, uznałem, że najlepiej rokuje RME ADI-2 DAC. W dość powszechnej opinii, bodaj najlepszy DAC na kości Asahi Kasei Microdevices AK4490EQ (słynna seria "Velvet sound").

Ciekawa sprawa, że RME to nie jest firma audiofilska - działają w pro audio - i jest to ich pierwszy typowo audiofilski DAC. Ale może właśnie dlatego solidne inżynieryjne podejście zaowocowało tak udanym urządzeniem. Nie tylko świetnie grającym, ale i oferującym funkcje użytkowe, jakimi nie może się pochwalić chyba żaden inny DAC (na przykład wzmacnianie przy cichym słuchaniu tych zakresów, na które nasze ucho jest mniej czułe w takich warunkach).

Notabene RME ADI-2 DAC to urządzenie na bazie świetnie ocenianego RME ADI-2 PRO - z sekcją nie tylko CA, ale i AC, czyli pozwalającego na przykład zapisywać w formie cyfrowych plików dźwięk z czarnych płyt. O czym wspominam, bo podobno robi to znakomicie - gdyby ktoś z Was planował archiwizację swojej kolekcji placków.

Poza tym, że RME ADI-2 DAC jest okrojony z AC, ma także mocno okrojoną cenę (o circa połowę). Niestety, mimo to, wciąż kosztuje niemało. W dystrybucji w Polsce, ok. 4300 zł. No, znacznie więcej, niż planowałem wydać, ale skoro gra jakoby bosko i wszyscy mówią, że jak na takie granie to "bargain"... A niech tam :). Konstrukcyjnie jest podobno top class, bardzo dobrze wypada w pomiarach. Szybki zegar ograniczył jitter do ok. czterystu femtosekund :o. To zdaje się 0,4 pikosekundy. Biorąc pod uwagę, że światło potrzebuje aż 3,3 pikosekundy, by przebyć dystans jednego milimetra, z pewną taką nieśmiałością stawiam tezę, że moje uszy nie wychwycą zakłóceń jitterowych na takim poziomie :D

RME ADI-2 DAC to nie tylko DAC, ale i wzmacniacz słuchawkowy. Też niezły jakoby. To mnie jednak nie za bardzo interesuje, bo nie mam dobrych słuchawek, planuję słuchanie wyłącznie przez głośniki. W związku z tym najchętniej kupiłbym DAC bez wzmacniacza, by nie przepłacać. I taką szansę dałby mi inny DAC, na którego trop właśnie wpadłem: Soekris dac1321 - autorska konstrukcja R-2R duńskiego konstruktora Sorena Kristensena. To "entry level" tej firmy, najtańszy kompletny DAC w ofercie. Co nie znaczy, że gorszy. Dwa wyższe modele mają bowiem wzmacniacz słuchawkowy, dodatkowo ten topowy jest zbalansowany. Według konstruktora dac1321 niemal nie odbiega od niego klasą brzmienia. Zresztą mój wzmacniacz i tak by nie skorzystał ze zbalansowanych wyjść topowego modelu.

Soekris też podobno gra świetnie i też ma, w powszechnej opinii, znakomity stosunek jakości do ceny. Jako że firma oferuje też w OEM-ie same gołe układy, cieszą się one popularnością na scenie DIY, także w Polsce. Bardzo chętnie bym spróbował takiego Soekrisa zlampizowanego, ale nie mam kwalifikacji, a na gotowego DAC-a Lampizator Atlantic, z Soekrisem właśnie, totalnie mnie nie stać. Pozostaje mi zatem brać pod uwagę tylko gotowca dac1321 - brzydkiego jak noc, ale podobno z pięknym wnętrzem ;). W promocji - jak teraz, z 10-procentowym upustem do końca maja (w USA dostali 15 proc. rabatu >:(), z cłem i przesyłką wychodzi ok. 2,5 tys. zł - czyli znacznie taniej niż RME ADI-2 DAC. Ale cholera wie, jak to porównanie wypada brzmieniowo ???.

Macie może jakieś doświadczenie z tymi DAC-ami? Możecie coś doradzić? A może nie RME, nie Soekris, ale coś innego?...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Nie spieszy mi się, na razie zbieram dukaty. Myślałem, że gdybym się wyrobił, zapolowałbym na promocje w okolicach Czarnego Piątku.

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Też myślę o jakimś dać-u... Ale... co przebije mój staruteńki Sony na Cx20017?

Szukaj, szukaj, może coś wynajdziesz. Choć myślę, że cokolwiek kupisz to i tak będziesz zachwycony po swoim obecnym odtwarzaczu...
Pamiętaj, że może niekoniecznie się sprawdzić jako transport...

Może coś wynajdziesztez dla mnie...
Życzę powodzenia... 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cortes

Jest jeszcze Denafrips Ares który kosztuje trochę ponad 3 tyś. zł. Można go ściagnąć z Chin lub np. z Francji gdzie występuje pod nazwą Armature.
Tu masz linki możesz sobie sprawdzić:

https://www.vinshineaudio.com/product-page/denafrips-ares-r2r-dac

https://www.audiophonics.fr/fr/dac-sans-volume/armature-cronos-dac-r2r-symetrique-xlr-24bit384khz-xmos-xu208-p-11831.html

Podobno w tej kasie bardzo dobre granie.



McGyver

Cytat: wiki w Maj 17, 2019, 21:33co przebije mój staruteńki Sony na Cx20017?
DAC na równie staruteńkim TDA1541 z lampową analogówką który będziemy lutować już wkrótce w małpiarni McGyvera.
Przy okazji mogę zachęcić do wypożyczania i testowania mojego Protagonista Mk2.

Moriarty

Cytat: cortes w Maj 17, 2019, 22:54Jest jeszcze Denafrips Ares który kosztuje trochę ponad 3 tyś. zł. Można go ściagnąć z Chin lub np. z Francji gdzie występuje pod nazwą Armature.

Nie słyszałem dotąd o tych DAC-ach, dzięki za cynk! Spróbuję znaleźć jakieś wiarygodne info, jak grają.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: wiki w Maj 17, 2019, 21:33Pamiętaj, że może niekoniecznie się sprawdzić jako transport...

No tak, wiem, że dobry transport może wiele zmienić, ale... Ostatnio słyszałem, że ta reguła nie dotyczy nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie DAC-ów. Podobno wystarczy byle jakie tanie źródło, byle dostarczało nieuszkodzony sygnał. Całą niezbędną obróbkę (zegary itd.) bierze na siebie DAC.

Taką przynajmniej opinię podzielają użytkownicy forum RME, gdzie ostatnio rozmawiałem m.in. właśnie na temat napędu. Podobną sugestię można znaleźć nawet w instrukcji obsługi RME ADI-2 DAC. Nie ukrywam, że chciałbym, aby mieli rację :).

Zresztą to dla mnie dylemat czysto akademicki. Po spłukaniu się na DAC długo jeszcze nie będę miał okazji wydać istotnej kasy na sprzęt audio. A spodziewam się takiego skoku jakości, który sprawi, że nawet nie będę  miał powodu zastanawiać się, czy inny napęd coś by zmienił na lepsze  :P.

Cytat: wiki w Maj 17, 2019, 21:33Życzę powodzenia... 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Dzięki! :D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

muda44

Cytat: Moriarty w Maj 18, 2019, 10:42
Cytat: wiki w Maj 17, 2019, 21:33Pamiętaj, że może niekoniecznie się sprawdzić jako transport...

No tak, wiem, że dobry transport może wiele zmienić, ale... Ostatnio słyszałem, że ta reguła nie dotyczy nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie DAC-ów. Podobno wystarczy byle jakie tanie źródło, byle dostarczało nieuszkodzony sygnał. Całą niezbędną obróbkę (zegary itd.) bierze na siebie DAC.

Taką przynajmniej opinię podzielają użytkownicy forum RME, gdzie ostatnio rozmawiałem m.in. właśnie na temat napędu. Podobną sugestię można znaleźć nawet w instrukcji obsługi RME ADI-2 DAC. Nie ukrywam, że chciałbym, aby mieli rację :).

Zresztą to dla mnie dylemat czysto akademicki. Po spłukaniu się na DAC długo jeszcze nie będę miał okazji wydać istotnej kasy na sprzęt audio. A spodziewam się takiego skoku jakości, który sprawi, że nawet nie będę  miał powodu zastanawiać się, czy inny napęd coś by zmienił na lepsze  :P.

Cytat: wiki w Maj 17, 2019, 21:33Życzę powodzenia... 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Dzięki! :D

Chcąc się bawić w DAC i transport należy zacząć od transportu . Niestety Twój odtwarzacz jako transport CD jest beznadziejny jak 99% innych odtwarzaczy tego typu .
Przerabiam to od 19 lat przerzucając dziesiątki odtwarzaczy w roli transportów CD a w ostatnim czasie czystych , uznawanych za wysokiej klasy transporty CD.
Sam od lat szukałem jak najlepszego odtwarzacza CD a skończyło się na bardzo drogim DACu i starym bardzo dobrym transporcie CD.

vasa

Mój wzmacniacz to taki dac na sterydach. Karmiłem go danymi z kilku CD, zarówno elektrycznie jak i optycznie, podłączyłem również dwa różne kompy jako transporty i jakichś specjalnych różnic nie wychwytuję.

P.s. Tylko bierz poprawkę na fakt że kabli też raczej nie słyszę [emoji1]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Cytat: muda44 w Maj 18, 2019, 11:43Sam od lat szukałem jak najlepszego odtwarzacza CD a skończyło się na bardzo drogim DACu i starym bardzo dobrym transporcie CD.

Z ciekawości, na czym stanęło?

A co się tyczy wypasionego transportu CD, chętnie bym poszerzył swą wiedzę o jakieś przekonujące argumenty za. Dlaczego właściwie jest ważny? Jeżeli zera i jedynki nie pogubią się po drodze - a to chyba powinien zapewnić każdy sprawny, nawet tani napęd - to przecież później pełną obróbkę tego sygnału, łącznie z timingiem, powinien zapewnić DAC. Mówimy w końcu o sygnale cyfrowym. Czego zatem nie wiem? :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: vasa w Maj 18, 2019, 16:16P.s. Tylko bierz poprawkę na fakt że kabli też raczej nie słyszę

Biorę, biorę! ;D
Ale jako że co jakiś czas wpadam na parę dni do rodziny we Wrocławiu, mogę Ci kiedyś przywieźć jakieś kable, byś mógł utwierdzić się w swoim niesłyszeniu :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

muda44

Cytat: Moriarty w Maj 18, 2019, 20:35
Cytat: muda44 w Maj 18, 2019, 11:43Sam od lat szukałem jak najlepszego odtwarzacza CD a skończyło się na bardzo drogim DACu i starym bardzo dobrym transporcie CD.

Z ciekawości, na czym stanęło?

A co się tyczy wypasionego transportu CD, chętnie bym poszerzył swą wiedzę o jakieś przekonujące argumenty za. Dlaczego właściwie jest ważny? Jeżeli zera i jedynki nie pogubią się po drodze - a to chyba powinien zapewnić każdy sprawny, nawet tani napęd - to przecież później pełną obróbkę tego sygnału, łącznie z timingiem, powinien zapewnić DAC. Mówimy w końcu o sygnale cyfrowym. Czego zatem nie wiem? :)


Jak chcesz poszerzać wiedzę to postaraj się o coś co ma dobrze zrobione wyjście cyfrowe , wiedza będzie bezcenna ;)
Na start może to być Marantz CD52 , lepiej 72 a dalej 72SE . Można też je modyfikować i to już fajnie gra za grosze .
To nie będzie Theta Data Basic , Tag McLaren CDT20R czy AVM ale też inna cena a i je dostać w dobrym stanie graniczy z cudem .


Modyfikowany transport AVM CD1 Plus z Reimyo DAP 999EX

Moriarty

Cytat: muda44 w Maj 18, 2019, 20:57Modyfikowany transport AVM CD1 Plus

No ale właśnie ten transport sprzedajesz, jak widzę w ogłoszeniu na hifi.pl. To nie brzmi jak rekomendacja! :P

A już serio, dlaczego się pozbywasz transportu, który uznajesz za świetny? ("Jeden z najwyżej ocenianych transportów CD jakie powstały. Transport po pełnym przeglądzie od strony mechanicznej i elektronicznej przygotowany na wiele lat eksploatacji."). Rezygnujesz z CD na rzecz plików?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Ciekawe że jeszcze niedawno dwa takie transporty wisiały na allegro poniżej 2kpln i pies z kulawa nogą przez dłuższy czas się nimi nie interesował mimo że już parę lat temu pisałem żeto dobry transport. Naród dziwny jest.

vasa

Cytat: Moriarty w Maj 18, 2019, 20:37Biorę, biorę!
Ale jako że co jakiś czas wpadam na parę dni do rodziny we Wrocławiu, mogę Ci kiedyś przywieźć jakieś kable, byś mógł utwierdzić się w swoim niesłyszeniu .
Można by przy tej okazji posłuchać również muzyki serwowanej przez CD lub komputer na DAC'a.
Można by się zastanowić czy wydać 5zł więcej na DAC lub transport czy lepiej na muzykę na gęstych plikach.
Bo tak jak z kablami i transportami mam ewidentny problem to z muzyką w standardzie CD vs tą gęstą takiego problemu nie mam i zdecydowanie słyszę różnicę w jakości :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: Moriarty w Maj 18, 2019, 21:25
Cytat: muda44 w Maj 18, 2019, 20:57Modyfikowany transport AVM CD1 Plus

No ale właśnie ten transport sprzedajesz, jak widzę w ogłoszeniu na hifi.pl. To nie brzmi jak rekomendacja! :P

A już serio, dlaczego się pozbywasz transportu, który uznajesz za świetny? ("Jeden z najwyżej ocenianych transportów CD jakie powstały. Transport po pełnym przeglądzie od strony mechanicznej i elektronicznej przygotowany na wiele lat eksploatacji."). Rezygnujesz z CD na rzecz plików?

Rozważałem różne opcje ale chciałem wskoczyć na taki poziom na jakim warto już się zatrzymać .
Miałem coś do plików albo kupić CD Audio Research CD8 . Trafił się ten DAC a tu mam 4 wejścia więc oprócz CD kupię jakiś transport plikowy i mam 2W1 albo i więcej W1 :)
Ogłoszenie jest nieaktualne .

muda44

Cytat: McGyver w Maj 18, 2019, 21:34
Ciekawe że jeszcze niedawno dwa takie transporty wisiały na allegro poniżej 2kpln i pies z kulawa nogą przez dłuższy czas się nimi nie interesował mimo że już parę lat temu pisałem żeto dobry transport. Naród dziwny jest.

A Ty wiesz że jak tego AVM wystawiłem na giełdzie to miałem jedno zapytanie i od razu dlaczego tak drogo ?
:)
AVM CD1 wychodził w kilku wersjach , ja mam w najlepszej wersji PLUS ( z zewnątrz a właściwie od spodu ma mosiężną grubą płytę  ) z gniazdem na sieciówkę i kompletem wyjść .
Ten pojawił się raz i zaraz był mój .

McGyver

Istnieje reż wersja na płycie granitowej, ciężka jak los galernika.  Pod tym samym symbolem występował też cedek zintegrowany. Było to połączenie transportu z płytką z DACa AVM EVOLUTION DAC1.2. Jako cedek grał nędznie, jako transport bardzo dobrze.

Moriarty

Cytat: vasa w Maj 18, 2019, 22:00Można by przy tej okazji posłuchać również muzyki serwowanej przez CD lub komputer na DAC'a.

I'm in! :) Notabene, być może miałbym już swojego DAC-a do porównań. Coraz bardziej mnie bowiem kusi ten Soekris, im więcej o nim czytam. Poza tym właśnie zauważyłem, że jest tańszy niż myślałem, bo dopiero teraz Duńczycy odpisali na swojej stronie od ceny wyjściowej te 10 procent w wiosennej promocji, ogłoszonej przecież wcześniej (mistrzowie marketingu, psiakrew! facepalm). Czyli finalnie, z podatkiem i wysyłką, wyszłoby jakieś 2240 zł, a nie 2500 zł. Za mniej więcej tyle lub niewiele mniej to zwykle chodzą używki :o.

Promocja trwa do 24 maja, więc jest tylko kilka dni na decyzję. Myślałem o spokojnym zbieraniu forsy i dalszych poszukiwaniach optymalnego DAC-a do czasu promocji w Czarny Piątek (plus Cyber Monday), ale zauważyłem w jakimś starym wpisie Sorena na którymś nerdowskim forum, że ubiegłoroczna promocja czarnopiątkowa nie obejmowała najtańszego modelu >:(.

Ludzie na forach czasami porównują RME ADI-2 DAC z Soekrisem i generalnie wniosek jest taki, że brzmieniowo to mniej więcej zbliżona liga. A skoro "duńczyk" jest prawie dwukrotnie tańszy od "germańca", a ja nie potrzebuję wzmacniacza słuchawkowego ani zbalansowanych wyjść... Kurczę, kuszące! >:D

Dam tu znać, czym się to wszystko skończyło. Tak czy owak w ciągu tygodnia wszystko się musi rozstrzygnąć.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: muda44 w Maj 18, 2019, 22:36oprócz CD kupię jakiś transport plikowy i mam 2W1 albo i więcej W1 :)

Daj znać, gdy już kupisz. Po kupnie DAC-a kolejnym etapem będzie u mnie transport gęstych plików. Myślałem o malince, bo tania jak barszcz, ale chętnie poznam inne opcje :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

muda44

Cytat: Moriarty w Maj 19, 2019, 09:49
Cytat: vasa w Maj 18, 2019, 22:00Można by przy tej okazji posłuchać również muzyki serwowanej przez CD lub komputer na DAC'a.

I'm in! :) Notabene, być może miałbym już swojego DAC-a do porównań. Coraz bardziej mnie bowiem kusi ten Soekris, im więcej o nim czytam. Poza tym właśnie zauważyłem, że jest tańszy niż myślałem, bo dopiero teraz Duńczycy odpisali na swojej stronie od ceny wyjściowej te 10 procent w wiosennej promocji, ogłoszonej przecież wcześniej (mistrzowie marketingu, psiakrew! facepalm). Czyli finalnie, z podatkiem i wysyłką, wyszłoby jakieś 2240 zł, a nie 2500 zł. Za mniej więcej tyle lub niewiele mniej to zwykle chodzą używki :o.

Promocja trwa do 24 maja, więc jest tylko kilka dni na decyzję. Myślałem o spokojnym zbieraniu forsy i dalszych poszukiwaniach optymalnego DAC-a do czasu promocji w Czarny Piątek (plus Cyber Monday), ale zauważyłem w jakimś starym wpisie Sorena na którymś nerdowskim forum, że ubiegłoroczna promocja czarnopiątkowa nie obejmowała najtańszego modelu >:(.

Ludzie na forach czasami porównują RME ADI-2 DAC z Soekrisem i generalnie wniosek jest taki, że brzmieniowo to mniej więcej zbliżona liga. A skoro "duńczyk" jest prawie dwukrotnie tańszy od "germańca", a ja nie potrzebuję wzmacniacza słuchawkowego ani zbalansowanych wyjść... Kurczę, kuszące! >:D

Dam tu znać, czym się to wszystko skończyło. Tak czy owak w ciągu tygodnia wszystko się musi rozstrzygnąć.


Na forum jest ogłoszenie o sprzedaży Tiaka VRDS T1 po modzie McGyvera , od tego zacznij a nie od DACa .
Taki Tiak zagra lepiej nawet z Arcamem rDACem za 600zł niż Twój Marantz z DACem za " tysiące ".

muda44

Cytat: Moriarty w Maj 19, 2019, 09:51
Cytat: muda44 w Maj 18, 2019, 22:36oprócz CD kupię jakiś transport plikowy i mam 2W1 albo i więcej W1 :)

Daj znać, gdy już kupisz. Po kupnie DAC-a kolejnym etapem będzie u mnie transport gęstych plików. Myślałem o malince, bo tania jak barszcz, ale chętnie poznam inne opcje :).

Rozważam Node 2i albo Moon Neo Mind tyle że tu trzeba serwer stawiać a ja nie chcę takiego rozwiązania .

Za około 2000zł kupisz używanego Stream Magic 6 , do tego mod i masz bdb źródło do Spotify radio internetowe, genialny DAC i przeciętny odtwarzacz plików .
Czyli Malina czy co tam chcesz a jego jako DAC i temat masz załatwiony .

Moriarty

Cytat: muda44 w Maj 19, 2019, 10:55Na forum jest ogłoszenie o sprzedaży Tiaka VRDS T1 po modzie McGyvera , od tego zacznij a nie od DACa .
Taki Tiak zagra lepiej nawet z Arcamem rDACem za 600zł niż Twój Marantz z DACem za " tysiące ".

Chyba jestem człowiekiem zbyt małej wiary :). To dla mnie brzmi trochę jak: "Kup świetne kable głośnikowe za ciężki szmal i takie sobie głośniki - zagra to lepiej niż świetne głośniki z takimi sobie kablami".

No, nie potrafię uwierzyć, że dobry transport CD z byle DAC-iem za parę stów zagra lepiej niż świetnie oceniany DAC podłączony do mojego taniego Marantza. Wiem, że szczerze mi dobrze życzysz i naprawę bardzo dziękuję za tę pomoc, ale taka skala wartości mnie przerasta.

Zwłaszcza że tu mam gwarancję sukcesu. W końcu i tak używany przeze mnie transport CD - jaki by nie był - po prostu dostanie znacznie lepszy przetwornik dźwięku niż ten, z którym pracuje obecnie. To po prostu MUSI zabrzmieć lepiej.

W innym wariancie nie miałbym tej pewności. Już nie wspominając o wyraźnie wyższych kosztach Twojej propozycji: 2500 zł + 600 zł wydane na dwie używki w porównaniu do 2240 zł za nowiutkiego, świetnego DAC-a z trzyletnią gwarancją. Mój wewnętrzny Sknerus McKwacz stanowczo oponuje! :P
   
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

muda44


Nie masz tu żadnej gwarancji sukcesu . Może być ciut lepiej a zapewne inaczej . To inaczej możesz odebrać oczywiście jako lepiej dla siebie ale nie ma to nic wspólnego z dobrą jakością jaka na starcie nie uzyskasz przez niskiej jakości sygnał cyfrowy z tego Marantza .

To nie wiara ale fakty . 19 lat , setki prób , kombinacji i porównań a skończyło się na rasowym transporcie CD.
Tak na logikę , czy ktoś by produkował transporty CD gdyby byle jaki odtwarzacz  CD do tego się nadawał ?

Nie chcesz kupować porządnego transportu to kup ten DAC i wypożycz ze sklepu Cambridge CXC , porównaj i napisz :)
On nie zagra jak ten Tiak ale będziesz miał do myślenia że coś jest na rzeczy .


Nie chcesz wydawać - CD52/72 Marantza i z czasem mod .


Sprawa jest prosta - shit in shit out  a wątków na temat transportów CD jest masa ...

Powodzenia .

muda44

Ps.

Poszukaj Audio Video 12/2015 tam masz test odtwarzaczy CD w roli transportu .
Poczytać warto ale najlepsze z nich nie oferują jakości porządnego transportu CD - sprawdziłem ;)

Moriarty

Dzięki!

Gdy już będę miał przyzwoity DAC i trochę odzipnę finansowo, to wtedy wypożyczę jakiś uznawany za dobry transport CD, by się przekonać, co wnosi. I jeśli moje uszy zaklaszczą z radości, zacznę znów odkładać dukaty :). Jak widzę po ostatnich choćby ogłoszeniach, nie ma problemu, by coś namierzyć na giełdach.

Wszystko w swoim czasie i na miarę możliwości. Nie napinam się. Audiofilia to choroba przewlekła, ale w moim przypadku o łagodnym przebiegu ;).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501