Headshelle - różne różniaste, doświadczenia i opinie

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 20, 2015, 12:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Ciekawa konstrukcja headshelli firmy ORSONIC.

GregWatson

Wyglądają tak trochę anorektycznie bym rzekł. Ale różne cuda wymyślają. Ja ostatnio też dokupiłem bo nie miałem już wkładek na czym wieszać. A to jak wiadomo zawsze się przyda. Za dnia rzucę fotki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

Pytanko, widzieliście może ostatnio jakieś ciekawe headshelle? Widzę nagaoke za 300pln.troche drogo. Fajnie jakby miał możliwość regulacji azymutu imbusem.

Co polecacie? Tak do 200pln najchetniej.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cisza w temacie?

Ostatnio kupiłem w Japonii dwa hadshelle Jelco 25. Cena ok 260zł/szt. Tanio nie jest, ale są porzadne. Przydałby mi się jeszcze jeden, jakiś tani do AT95, ale z tych, które oglądałem, to miałem wrażenie, że są plastikowe a poza tym już jako nowe, miały problem z azymutem.

Coś ktoś?

Taki byłby ok?

głowica sztywna HS-12 wykonana z magnezu (materiał paramagnetyczny)

http://allegro.pl/headshell-uchwyt-wkladki-gramofonu-analogis-hs12-i6940020169.html


Taki miałem w rękach, nie polecam

http://allegro.pl/headshell-wkladka-at3600l-audio-technica-w-wa-i6700318609.html
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tatachabera

Jeśli drugi nie zachwycił to pierwszy też zapewne ;) one z tego samego podwórka są ;) mam, używam ( ten drugi ) nie narzekam, nie wybrzydzam. Do tańszych wkładek jak znalazł :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

dyletant

Audio Technike mam szału nie ma podobnie jak Analogis. Jak ma być tanie granie to do AT95 to wystarczy.

Za niewiele większe pieniążki polecam Ortofona SH4. Precyzja wykonania lepsza.  Wygląd też (rzecz gustu). Azymutu regulacji śrubką nie uświaczysz.  Można ustrzelić poniżej 100 pln, trzeba tylko cierpliwości.

maciek1

Cytat: Therion w Listopad 23, 2017, 12:17Taki miałem w rękach, nie polecam

http://allegro.pl/headshell-wkladka-at3600l-audio-technica-w-wa-i6700318609.html

A co z tym headshellem nie tak? Wygląda całkiem nieźle, ale to tylko zdjęcie. Wykonanie, dokładność?

GP412

#34
Jeśli ktoś nie ma dwóch lewych rąk to prawie każdy heeadshell można łatwo przerobić na "dwubolcowy" tak jak mają to rozwiązane  np. uchwyty Nagaoka,Jelco itp.Polecam-uzyskujemy precyzję montażu headshella w gnieżdzie.Wyciągamy oryginalny bolec,przewiercamy przez całość i wbijamy nowy wystający z dwóch stron(ja jako bolca użyłem gładkiej części wiertła 1,1 bodajże w każdym razie coś w miarę twardego).Śruba gniazda "ciągnie" wtedy równomiernie za dwa bolce(headshella).Jeden bolec to PODSTAWOWA wada tanich uchwytów niezależnie od marki.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Therion

Cytat: maciek1 w Listopad 23, 2017, 16:42
Cytat: Therion w Listopad 23, 2017, 12:17Taki miałem w rękach, nie polecam

http://allegro.pl/headshell-wkladka-at3600l-audio-technica-w-wa-i6700318609.html

A co z tym headshellem nie tak? Wygląda całkiem nieźle, ale to tylko zdjęcie. Wykonanie, dokładność?


Krzywo osadzony względem wtyku z pinami. Sprawdzilem w sklepie kilka, każdy byl tragiczny, tylko w różną stronę. Uznalem, że szkoda moich płyt. Tam nie ma regulacji, musialbym albo sie z nim silować albo użyć regulacji w ramieniu.

A, no i sprawial wrazenie że jest pomalowanym plastikiem i pewnie nim jest.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

No i kupiłem. 134zł z przesyłką... tylko nie zauważyłem, że to Praha :)

dziękujemy za zamówienie xxx na e-shopu Kytary.pl. Mamy nadzieję, że upiekszycie nim całą scenę muzycną :-)

haha! Dziękuję. Też mam taką nadzieję :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Przymierzyłem mojego Dynavectora do headshel'a jaki posiadam czyli do H-303.
Niestety jest za niski i muszę dać jakiś wyższy. Ciekawy jest Technics którego pokazał Kangie ale nie ma żadnego linka.

Poradźcie co warto poszukać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

maciek1

Cytat: Therion w Listopad 24, 2017, 09:13O dziękuję. Taki bedzie ok. No i ma dwa bolce.

Który z tych Ortofonów ma dwa bolce?

Therion

Niestety tylko takie sprawiał wrażenie. prawda jest okrutna, jest tylko jeden Bolek
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Już nie szukam headschela, serwisówka i szkoła na AdFontesie i już sobie poradziłem ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

Takich ładnych jak Jacek to ja zrobić nie potrafię.

Wkładka chwilkę pograła złapałem ogólny charakter i wsadziłem ją na Fontesta.
Musiałbym ją dobrze ustawić, a nie mam teraz do tego głowy.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Therion

Cytat: Piterski w Grudzień 11, 2017, 22:41
Therion szukałeś z dwoma bolcami.

yyy, za tyle, to ja kupuję takie. Mają i dwa bolki i fajne kabelki i regulację azymutu



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.