Google adapter Chromcast Audio.

Zaczęty przez Pboczek, Luty 16, 2020, 10:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Nabyłem ostatnio ustrojstwo jak w tytule. Czytałem sporo pozytywów, więc postanowiłem spróbować czy będzie mi to potrzebne zwłaszcza że majątku nie kosztuje (empik 109 zł).

Jest to ministreamer wifi obsługiwany z urządzeń mobilnych i nieruchomych też - pc. W opakowaniu jest "kółko", zasilacz usb i kabel minijack. Wejście jacka jest również gniazdem optycznym dla toslink. Podłączyłem więc to to do Dac, skonfigurowałem tablecik, telefony poprzez Google Home i mam. Słucham z Tidala przez przeglądarkę Google Chrom (24/92), bo z windows tak pozwala, a z iphonów już bez żadnych ceregieli. Działa też na Androidzie.

Gra i funkcjonalnością mnie zaskakuje. Siedząc w fotelu przebieram w muzyce, ściszam i tyłka nie ruszam. W ręce tablet, obok kawa, książka i można żyć  :).

Google zaprzestał już produkcji, nie wiem dlaczego, ale widzę że jest już na rynku konkurent jakiś tam. Do warunków domowych, świetne rozwiązanie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

osiek

Zdaje się, ze grając z Tidala nie ma gapeless. Prawda to?

Pboczek

Nie wiem na czym polega gapless  ::)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

osiek

Gapless=brak przerw miedzy utworami. Czyli słuchając koncertu czy np The Wall nie masz przerw miedzy utworami.

Pboczek

Koncertów jeszcze nie słuchałem.

Sądząc natomiast po cenie kółka, nie ma gapless.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

gratefullde

Piszą wsiech, że ma i góruje tym nad innymi grajkami.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Luty 16, 2020, 16:33Piszą wsiech, że [...] góruje tym nad innymi grajkami.
Miałem to coś na próbę i mam trochę odmienne zdanie. Może jak bym miał wykupiony dostęp płatny do plików to moje odczucia były by zgoła odmienne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

#7
Cytat: Piterski w Luty 16, 2020, 18:10Miałem to coś na próbę i mam trochę odmienne zdanie.

Co przeszkadzało Ci w "kółku"?

Funkcjonalność jest atutem tego szpeja, nie jakość podawanej muzyki oczywiście. Porównując granie pomiędzy tablet po usb do dac i z tablet przez kółko po optyku do dac, to po usb jest wyraźnie lepiej. No ale mamy do czynienia z urządzeniem które kosztuje tyle co płyta winylowa, więc magii nie można oczekiwać ...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Dla mnie liczy się jakość dźwięku i do tego się odniosłem.
Owszem grało i to właściwie tylko tyle bo grało bardzo kiepsko.
Nie chciało się tego słuchać, ani mnie ani mojej żonie.
Z tym, że jak pisałem nie mamy tylko bezpłatny dostęp do plików i może w tym był problem.
Na słuchawkach z telefonu jakoś to zdaje egzamin ale już w głównym systemie nie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Piter, to zabawka za 150zł. Do plumkania, nie do poważnych odsłuchów... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski