Kind Of Blue - ponad czasem

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 09, 2015, 15:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

dedi.1

Witam...temat aktualny,mam pytanie co do płyty warto pytać

christo

Cytat: dedi.1 w Październik 01, 2017, 00:52
Witam...temat aktualny,mam pytanie co do płyty warto pytać
Hmm... Mógłbyś to jakoś rozwinąć?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

paul_67

Cytat: amati74 w Wrzesień 17, 2016, 11:49Mam pewien problem ,czasami mam trudnosci ze sluchaniem jak by to ująć zbyt gęstego instrumentalnie  jazzu, zbyt szybkoego, preferuje spokój harmonie, ale i mocne uerzenia.Lubie wsłuchiwać sie w dzwięki poszczegulnych instrumentow,  smakowac  dzwięki . Nie lubie chaosu w muzyce .
Do jazzu bardzo długo się przymierzałem, choć zawsze mnie trochę ciągnęło w tym kierunku, ale gdy miałem naście lat nie byłem jeszcze na taką muzę gotowy.Wtedy wolałem metal i ostre łojenie.Trzeba było czasu...Teraz nie odrzucam ciężkiego grania, ale gdy mam wybrać tylko jedną płytę z tych dwóch gatunków to na pewno to będzie jazz...

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

traumeel

Zanim Kolega zapyta, to zapytam ja.

Moje jedyne KOB to CD Columbia/Legacy nr 88697439232.
Miedzy utworami słyszalny jest wyraźny szum. Czy to przypadłość mojego wydania, czy KOB tak ma?

miniabyr

Ten szum jest między utworami czy jest słyszalny  na początku utworów i w cichych  fragmentach ? Jeśli jest jednostajny  , nie zmienia częstotliwości to jest to po prostu szum taśmy na której został zarejestrowany oryginalnie album.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

traumeel

Szum jest jednostajny, przez cały czas trwania płyty.
Też podejrzewałem, że to szum taśmy, ale chciałem się upewnić.
Dzięki!

malg

Cytat: traumeel w Październik 01, 2017, 10:50
Zanim Kolega zapyta, to zapytam ja.

Moje jedyne KOB to CD Columbia/Legacy nr 88697439232.
Miedzy utworami słyszalny jest wyraźny szum. Czy to przypadłość mojego wydania, czy KOB tak ma?
Jeśli to jest wydanie 2009 - to ja je mam i między utworami jest cisza (dałem dość głośno WZM aby to sprawdzić) 
natomiast słychać szum z taśmy (to o czym pisze Miniabyr) w utworach przy spokojnych fragmentach


wojtek41

Które lepsze. lub inaczej - które kupić jako  pierwsze ?

MAC

Jak masz odtwarzacz sacd i jesteś miłośnikiem formatu to pierwsze, jeśli nie to oczywiście K2.

wojtek41

#85
Odtwarzacz mam, nasz forumowy Denonek   :D  Chyba wezmę obie... :)
Ktoś ma te wydania...?

wojtek41

Jest jeszcze takie cudo :)

miniabyr

Wydaje mi się,że różnice między tymi wydaniami mogą być spore ,więc trudno wyrokować . Na pewno każde warte jest uwagi . ....Mam winyl z lat 90 i jak do tej pory to najlepsza wersja na czarnym placku jaką słyszałem  mimo tego , że jest to master cyfrowy ,plastik cienki  i wydawało by się że powinno być źle . Wojtek masz trudny wybór ,albo jak napisałeś kup obie ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Cytat: wojtek41 w Grudzień 27, 2017, 16:26
Odtwarzacz mam, nasz forumowy Denonek   :D  Chyba wezmę obie... :)
Ktoś ma te wydania...?

Ja miałem to K2. Bardzo dobrze to grało,choć winylowi  200g nie dało rady.

miniabyr

Michał o którym wydaniu winyla piszesz?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Classic Records. Nic lepszego nie słyszałem.

miniabyr

Cytat: Michał w Grudzień 27, 2017, 19:38
Classic Records. Nic lepszego nie słyszałem.
Ok sprawdzę sobie . Od kiedy mam to na taśmie ,to przestałem szukać . Choć taśma to kopia od Sedlaka ,to i tak zostawia w tyle resztę wydań.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

To bicie ma teraz jakąś masakryczną cenę. Ja dałem w 2006 50 dolców,co wtedy było kompletną aberracją. Wznowienia ma nie być,więc inwestycja świetna.

miniabyr

#93
Na ostatnim audioshow w płytach winylowych wyciągnąłem  jedno z pierwszych wydań  Komedy  Astigmatic-ale nie kupiłem! . Było w stanie przyzwoitym ,ale nie rewelacyjnym . Cena 500zł. .więc 50 baksów to drobnostka.  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: Michał w Grudzień 27, 2017, 19:38
Classic Records. Nic lepszego nie słyszałem.
Mówisz o tej ?


wojtek41

Na winylu mam kilka wydań z epoki, w całkiem ładnych stanach. Teraz potrzebne mi fajne cd. A nóż widelec, złoże sobie ładną kolekcję sreberek... ;)

elem

Cytat: rudy-102 w Grudzień 27, 2017, 20:15
Cytat: Michał w Grudzień 27, 2017, 19:38
Classic Records. Nic lepszego nie słyszałem.
Mówisz o tej ?

nie, o tej poniżej, już gdzieś pisalismy o tym wydaniu


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał


wojtek41

Na pierwszy ogień poszła wersja SACD. Jak dojdzie to się pochwalimy  :)

elem

Planujesz zebrać wszystkie wydania Kind of Blue?  To byłaby piękna kolekcja, może jedyna na świecie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe