Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

#75
Lata temu to próbowałem, za dzieciaka i było fajnie. Z przodu altusy :) , z tyłu głosniki od radia Duet (chyba)*.  Nie stosowałem rezystora.

* ERRATA - Diora Pionier
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

I jest.

Obraz... - wciąż zbieram szczenę z podłogi. Dźwięk... - moje stereo absolutnie mi wystarczy. W filmach bas jak z suba. Przeglądanie telefonu na ekranie, zdjęcia, filmy z serwera NAS, tabletu, smartfona. Nie mam więcej życzeń.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Oled wymiata
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: Therion w Listopad 27, 2018, 02:15
Oled wymiata

Nie oglądałem nigdy dłużej OLEDA ale na dłuższą metę bardziej mi odpowiada bardziej stonowany obraz Plazmy. Szkoda, że ta technologia jest już wycofana, na szczęście mój telewizorek jeszcze pociągnie spokojnie kilka lub naście lat, mogłem tylko kupić deczko większy.



Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: Piterski w Listopad 27, 2018, 08:24na szczęście mój telewizorek jeszcze pociągnie spokojnie kilka lub naście lat

Mój znajomy na wieść, że Pioneer zakończył bezpowrotnie produkcje plazm, poleciał do sklepu i ma na strychu nowa nierozpakowaną, zapasową plazmę Pioneera na w czas kiedy pierwsza mu ducha wyzionie  :D
Z perspektywy czasu uważam, że zrobił dobrze. U mnie w Panasonicu zaczynają się duchy po pierdzielonych znaczkach stacji pojawiać  >:(

Therion

Wczoraj sobie obejrzałem parę "kosmicznych" fragmentów filmów, tj Grawitacja, Pasażerowie itp. Powiem Wam, że obraz jak obraz, mega itd, ale moje stereo mnie zadziwiło. Wydawało mi się, ze je znam... Nosz... Basior kinowy, przestrzeń jakbym leciał w tym kosmosje. Extra!

Ciekawostka. Wyciągnąłem jakieś stare DVD. Włożyłem płytę Katie Melua. Bleee.... Nastawilem to samo na youtube w HD - rewelacja. Qrde, DVD przegrało z siecią. Koniec świata. Ciekawe, czy to tak nagrano nq płycie, czy ten odtwarzacz jest do d.. niczego.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#82
Niech zostanie dla potomnych.

Powiem Wam, że całe szczęście, że Bóg mnie nie opuścił i nie poddałem się sprzedawcy Samsunga. Jak on krytykował Oledy LG zachwalając QLED. Ze wszystkich argumentów zrobił wadę. Na szczęście, zweryfikowałem te opowieści sztuka po sztuce i dupa - nie miał racji.

Ostatecznie kupiłem LG OLED65C8PLA.

Skrót oznacza: OLED to technologia, 65 to oczywiście cale, C to wersja z szybszym prockiem (ciut droższa od B), 8 oznacza rok produkcji (2008), PLA to wersja na Polskę.

JEST ABSOLUTNIE GENIALNY.

Funkcje z których korzystam najczęściej, to sztuczna inteligencja (skrytykowana przez sprzedawcę samsunga) jako bajer z którego się nie korzysta. BŁĄD!!! Korzysta się i to non stop! Świetny pilot ze wskaźnikiem laserowym (kolejna krytyka sprzedawcy - BŁĄD - funkcja absolutnie rewelacyjna). Fajny jak na telewizor dźwięk z basem,  świetna szybka obsługa Youtube, Internetu, Netflix, HBO GO.

Kocham XXIw
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

A co było droższe, LG czy Samsung?
Grupa ratowania poziomu.

paul_67

Cytat: Therion w Listopad 30, 2018, 20:10rok produkcji (2008)
Nie było nic nowszego??? :)

merlin1973

Nie było nic tańszego  :o ;)
Pozdrawiam S.CH.

Therion

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 30, 2018, 20:15
A co było droższe, LG czy Samsung?

Cena chyba porównywalna.



Cytat: paul_67 w Listopad 30, 2018, 20:37
Cytat: Therion w Listopad 30, 2018, 20:10rok produkcji (2008)
Nie było nic nowszego??? :)

No tak :) 2018. Dla mnie czy 2008 czy 2018 to i tak data kosmiczna. Jestem z lat 19xx


Cytat: merlin1973 w Listopad 30, 2018, 21:13
Nie było nic tańszego  :o ;)


Jasne że było.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Jednak wywaliłem kaseciaka i sprzętu się zrobiło mniej.

Pytanko czy blue ray ma sens?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Może i ma sens, ale ja już w to nie wchodziłem.Najpierw był VHS, potem DVD (łał), nakupiłem setki koncertów.A teraz niech mnie w dupę pocałują z tym BR
:)

paul_67

Po drugie masz teraz dużo koncertów HD w sieci, chyba ze musi stać płyta na półce, a to już zupełnie inna sprawa.

Therion

Nie, nie musi tylko te koncerty w sieci czasami nie są nawet HD a wówczas dupnie wygląda to na TV.

Na szczęście jest też trochę 4K, one ratują
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67


Therion

Klaus Schulze oglądałem. Twoją propozycję za chwilę włączę.

Zachwyca mnie jeszcze jedna rzecz. Mogę słuchać winyla a na TV włączyć coś pasującego klimatem! Np. 8h płonącego kominka, czy 4h akwarium. Deszcz w tropikach? Proszę bardzo, 4h 4K. ZA JE BI STE !

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

A jak jest z promieniowaniem i jego wpływem na kable i wkładkę?

elem

OLED chyba nie sieje jak plazma, choć pewien nie jestem bo nie  mam:)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

Cytat: rudy-102 w Grudzień 03, 2018, 20:45
A jak jest z promieniowaniem i jego wpływem na kable i wkładkę?


nie zauważyłem wpływu.

Włączyłem 6h motywu świątecznego :) Tzn z mojego analogu Twin Peaks a kominek w oledzie :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Pojechałem dziś po ryby ( nie dostałem, byłem 20 min przed zamknięciem)... a że od pewnego czasu szwankuje nasz wysłużony LCD Sony to wlazłem do sklepu. I kupiłem Sony F8 55"... Oled... Ja mam generalnie na TV wyrąbane ale uwielbiam jak córka raz kiedyś przyjeżdża i pyta: co dziś obejrzymy? Wtedy leci kilka filmów pod rząd... Rzadkie to chwile ale jeszcze są i chyba dlatego kupiłem tego tivika. Na ekspozycji był... najlepszy ze wszystkich.Czytam i w sieci też mają o nim dobre zdanie... Fajnie. Przywiozą w środę to coś więcej napiszę... Na razie śmieją się ze mnie, że pojechał po ryby a znowu sprzęt zakupił... :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: gratefullde w Grudzień 31, 2018, 20:53
Pojechałem dziś po ryby ( nie dostałem, byłem 20 min przed zamknięciem)... a że od pewnego czasu szwankuje nasz wysłużony LCD Sony to wlazłem do sklepu. I kupiłem Sony F8 55"... Oled...
A nie lepiej było wkładkę kupić?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

O! Dobrze gada, dać mu wódki  :alc:

wojtek41

Cytat: vasa w Styczeń 01, 2019, 21:10A nie lepiej było wkładkę kupić?
;D ;D ;D