B&0 BEOVOX HT 1500 TYPE 6209

Zaczęty przez Mikut1982, Wrzesień 18, 2018, 20:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Wata a dokladnie to chyba wełna szklana.  4 sztuki z jednej kolumny.  Była na górnej, dolnej ściance,  bocznych i tylnej. 

Mikut1982

W środku na bocznych sciankach i tylnej listwy wzmacniajace...

Mikut1982

 A o to i cały mózg..   Zobaczcie te cewki, jakby je ktoś recznie nawijał.

Mikut1982

Te zielone kondensatory są identyczne.
8uf 25v

Mikut1982

To wygląda mi na jakis rezystor ceramiczny i jest on też połączony z rególacją srednich tonów.

Mikut1982

I ostatni kondensator to.
50uf 25v bipolar

frywolny trucht

A zróbcie jeszcze próby z maskownicą i bez. Boję się, że założone mają duży wpływ na przekaz. Powstaje pytanie czy stroić kolumnę na "z", czy "bez".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Jak da rade to sie zrobi.  Mowisz że ma to az taki wpływ.

gratefullde

Tannoy zupełnie nie reagował na maskownice.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Mikut1982

Czy mógłbym te dwa kondy założyć jantzen a bipolar mundorf.   Czy musi byc wszystko z jednej firmy. 

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Wrzesień 19, 2018, 21:14
Tannoy zupełnie nie reagował na maskownice.


Ten B&O ma jakąś dziurkowaną konstrukcję na której rozciągnięto materiał. Metalową?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Nie jest metalowa.  Jakieś tworzywo.

Mikut1982

Oj poprawka.  To jest metal.  Jest czymś pomalowany i to mnie zmyliło. 

frywolny trucht

Po prostu zastanawia mnie temat przedłożenia praktyczności nad niebezpieczeństwem deformacji fali dźwiękowej. Sprzęt turystyczny, przenośny- stosuje różne osłony głośników. Bo ważniejsze staje się chronienie głośnika niż to co wychodzi z niego. Acz oczywiście są osłony, które niemal nie wpływają na dźwięk, lub są tak strojone kolumny, by z taką osłoną dawały oczekiwaną jakość dźwięku. Ja oczywiście nie wiem czy ten model kolumny ma to obcykane, czy po prostu tylko chroni głośniki. Może warto zweryfikować?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Rozumiem.  Na koniec zrobimy odsluch z maskownicami i bez.  Dzieki za spostrzezenie...

Mikut1982

Kable w samej kolumnie są albo malowane srebrem albo cynowane.  Po oskrobaniu, widac miedź.

spalon

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 19, 2018, 21:32
Po prostu zastanawia mnie temat przedłożenia praktyczności nad niebezpieczeństwem deformacji fali dźwiękowej. Sprzęt turystyczny, przenośny- stosuje różne osłony głośników. Bo ważniejsze staje się chronienie głośnika niż to co wychodzi z niego. Acz oczywiście są osłony, które niemal nie wpływają na dźwięk, lub są tak strojone kolumny, by z taką osłoną dawały oczekiwaną jakość dźwięku. Ja oczywiście nie wiem czy ten model kolumny ma to obcykane, czy po prostu tylko chroni głośniki. Może warto zweryfikować?
Ja je testowałem z założonymi maskownicami , z tego co wiem trudno się je ściąga i nie chciałem nic uszkodzić a poza tym kolumny stały na podłodze więc biegający malec czy jeżdżący różnymi pojazdami stanowił spore ryzyko że uszkodzi głośniki

spalon

Maskownica może tu być sporą przeszkodą , trzeba zrobić test z maskownicą no i bez .

Mikut1982

Fornig z przodu ramki zeszlifowany, były duze braki i ktoś uderzył ja w transporcie.  Jest wgnieciony narożnik.

Mikut1982

Musze odgiąć nożem i skleic.  Bedzie widac ale zawsze mniej. Troche kleju szpachlu, wstawka z forniru i będzie.

Mikut1982

I kleimy fornir.  Para buch Żelazko w ruch.  Kleje domowym sposobem.  Klej wikolowy d3.  I zelazko.

Mikut1982

Na kolumnach jest fornir teak.  Ja niestety mam dąb.  Ale zabejcuje go i bedzie ok. 

Mikut1982

Jedna kolumna wstepnie wyszlifowana papierem 60 i 80. Jest też nowy fornir na obrzezach frontu. Znów  trzeba ręcznie szlifowac żeby nie przeszlifowac forniru.  Maszyną było by szybciej.  Jakby to był nowy fornir to bym tak zrobił.  A ten jest cieniutki, okolo 0,4-05mm.  Nawet recznie można go przeszlifować. Znowu mam dylemat, jaki kolor.  Będą próby kolorów.  Wiem ze nie  bedzie lakieru.  Na kolumny położę olej.   Front pozostanie czarny.

Mikut1982


Mikut1982