Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

patefonik

A można poprosić o jakiś punkt odniesienia?
W sensie zestawienia z jakimś rynkowy kablem? Bo choć fajnie się czyta i kibicuje, to nie potrafię wyobrazić sobie co tam się dzieje.

wiki

Patefonik, nie mam żadnego kabla firmowego już od wielu, wielu lat. Jak zrobiłem pierwszy kabel z Westerna to te firmowe poszły na sprzedaż.
Potem było Yarbo. W międzyczasie miałem jeden kabel od Melepety, który grał nieźle jak nie zrobiłem sobie grającego lepiej to też go sprzedałem.
A obecnie konfiguracje z tym nowym przewodnikiem...🙂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Taka plątaninę próbowaliśmy wczoraj ogarnąć...🙂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

No tak, rozumiem. 
Tak, czy siak ważne, że jest postęp i przednia zabawa. 

wiki

Przednia zabawa? A i owszem...🙂
Wpinasz trzy nowe sieciówki równocześnie i się zastanawieasz.
Czy to możliwe, że to tak dobrze teraz brzmi?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Na zdjęciu widzę, że jeden jest prawoskrętny a drugi lewoskrętny. Czy to zamierzony zabieg?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

O! Szok!
Melepeta, masz rację.
Nawet nie wiedziałem, że jeden powstał nie w tę stronę.
Będzie trudno przekręcić.
To chyba dlatego, że się spieszyłem na wizytę u sheykka i popełniłem błąd w sztuce.

Dzięki za czujność...🙂🙂🙂👍👍👍
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

To niekoniecznie błąd. Wireworld tak robi. 

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Marzec 25, 2024, 13:58To słychać?
Piotrze bo mi się przypomina piosenka Elektrycznych Gitar.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Piotrze, nie byłbyś 
zaskoczony gdyby ktoś słyszał kierunek skręcenia kabla? Kiedy o tym myślę nie wierzę ale tak dziwne rzeczy już w audio widziałem, słyszałem i czułem 😀 że kto wie. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Piotrze, a nie jesteś zaskoczony tym że w sumie te zabawy to polegają właśnie na splataniu rożnych przewodów. Zaś to właśnie, moim zdaniem, czasem wnosi drobne różnice w brzmieniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Rozmawiamy nie o skręceniach samych w sobie, tylko o kierunku skręceń, prawo/lewo. 
Jestem ciekawy czy ktoś to prawo lewo osłuchał?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


Pboczek

Dzięki, kończę ten OffTop. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

PatiJ

Udoskonalenia są coraz wymyślne. Gratuluję chęci i pomysłów Konstruktorze! Te Oyaide to już najwyższa półka wtyków. Mam komplet i wg mnie są lepsze od Furutecha 50, akurat u mnie. Te F1/M1 mają też charakterystyczny sznyt brzmieniowy. Potrafią zagrać ostro jak trzeba i nic nie zaokrąglą, nie zakamuflują.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

patefonik

Cytat: PatiJ w Marzec 26, 2024, 22:08Udoskonalenia są coraz wymyślne. Gratuluję chęci i pomysłów Konstruktorze! Te Oyaide to już najwyższa półka wtyków. Mam komplet i wg mnie są lepsze od Furutecha 50, akurat u mnie. Te F1/M1 mają też charakterystyczny sznyt brzmieniowy. Potrafią zagrać ostro jak trzeba i nic nie zaokrąglą, nie zakamuflują.

Możesz coś więcej napisać?
Jakie cechy sprawiają, że w twoim odczuciu są lepsze? Czego brakuje Furutechom?
Pytam z ciekawości bo nie miałem okazji osobiście porównać.

PatiJ

Wydaje mi się że 50nfc troszkę jest milsza dla ucha, tzn te dźwięki np góra jest zaokrąglona niż Oyaide. To tylko moje odczucia subiektywne. Także te wtyki są na innych kablach - mam Tiglony z furu, a PAD Corvus z Oyaide. Oyaide z kablem powiedzmy to bardziej neutralnym potrafi ostro zagrać u góry jak trzeba, nic nie zamaskuje. Oba wtyki są bdb. Mam podpięty kabel Tiglon do daca i listwy Lectora, która ma gniazda z miedzi, ale wymieniłem kilka na furutech ncf rodowane i jak wypinam z jednego do drugiego gniazda to jednak furu pasuje lepiej do furu - dźwięk jest skupiony, zwarty, bardziej dynamiczny i bas jest sprężysty. Oyaide mam podpięte do gniazda z miedzi. 
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

patefonik

Dzięki.
Przyznam, że osobiście zdecydowanie nie nazwał bym góry z 50 NCF zaokrąglonej. starsza wersja bez NCF, może odrobinę. Ale cóż co system to inne efekty.
Cytat: PatiJ w Wczoraj o 11:22jednak furu pasuje lepiej do furu
taka właśnie idea mi przyświeca. Zdecydowałem się na furu i brnę w tą stronę.
Tej najwyższej oyaidy nie słyszałem u siebie, tańsze, były gorsze moim zdaniem niż furu.

PatiJ

Tak zgadzam się - gra cały system. Do tego dochodzą uszy i nastrój i pewnie kilka innych rzeczy.
 
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

wiki

Ja tam podchodzę do tego trochę inaczej.
Lepiej, czy gorzej?
Jak lepiej to idę w tę stronę i nie zastanawiam się za bardzo nad resztą szczegółów.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

PatiJ

A gdzie dostałeś te Oyaide? To jakieś second hand?

Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

wiki

Ten do sprzętu - Audiophonics.

Ale, ale zaszalałem i kupiłem sobie komplet od Japończyka z ebay w dobrej cenie.
Moglem sobie na to pozwolić bo moja listwa ma też gniazda japońskie...🙂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

PatiJ

A ile wyszło cenowo za komplet z Japonii? Doszły jakieś opłaty celne? podatki?
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

wiki

Około 2400PLN za wszystko z opłatami.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka