Przygody Taniofila

Zaczęty przez Jakub, Listopad 04, 2017, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41


malg

jakbys  zapytał, bo bym ci ten schemat wcześniej narysował
bo mam tak super tweetera (TREBAX-a) podłaczonego z goodmansach

ten potencjomentr to oczywiscie L-pad ?

gratefullde

Pierwotna i dzika Muzyka, jedna z moich bardziej ulubionych płyt JC.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


malg

a coś ze stroci też cię interesuje ?

ja mam salom kwadrat około 50m2 - bardzo wysoki 4,3m przy ścianie, 6.5m w czubku
gram na Goodmans-ach Axiom 350 w budkach 200L z otworem stratnym bez ARU

tomasz_pianista

Fajne byłyby JBL Ti250, tylko lampa chyba nie napędzi tych kolosów. Chyba Juter22 miał takie paczki u siebie, może zagadaj do niego.

Bardzo dobre kolumny to Technics SB-E100, da się je czasem wyrwać w tej cenie. Tu masz opinie naszego kolegi - http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1807.msg136058#msg136058
Grupa ratowania poziomu.

malg

Cytat: Jakub w Czerwiec 03, 2018, 22:41
Starocie jak najbardziej, tylko te Axiomy to do tanich nie należą, a usługa stolarska wywinduje cenę ponad budżet.
Nie wiem też co by żona powiedziała na ich widok. :)

Nie często  spotyka się je w sprzedaży, więc aktualnej ceny nie znam, ale pewnie masz rację

tomekkk1

Cytat: Jakub w Czerwiec 03, 2018, 22:41Wizualnie, bardzo podobają mi się kolumny ZU, ale u nas chyba nie ma dystrybutora.

W UK są Druidy na sprzedaż - sprzedający zgadza się na wysyłkę poza UK, jeśli zorganizujesz kuriera. Ma do nich ori boksy. Nikt ich nie licytuje jeszcze:
https://www.ebay.pl/itm/Rare-offer-of-Zu-Audio-Druid-Mk-IV-in-Excellent-Condition...l2649

tomekkk1

Przepraszam, przegapiłem poniższe:
Cytat: Jakub w Czerwiec 03, 2018, 22:18Za kilka miesięcy...

Michał

Też myślałem o JBL,ale słaba lampa w tej kubaturze się wyłoży. Tannoy to tylko 15" ale są over budged. Może się zdecyduj na zmianę amplifikacji?albo zostanie opcja kolumn diy.

GP412

#60
CytatNie muszę mieć koncertowego poziomu głośności, bo słucham zazwyczaj wieczorem, jak dzieciaki pójdą spać. Muzyka to dla mnie relaks i odpoczynek. (Nawet jak słucham "Ascension" Coltrane'a)
Miałem i mogę polecić TELEFUNKEN TL-800.Duże zamknięte-dzwięk bardzo wysokiej jakośći a nawet lepszy.Zasilałem słabym wzmacniaczem tranzystorowym(20W) i było dobrze.A jeśli lubisz miękki wyjątkowo przyjemny niiiski bas to polecam zespoły głośnikowe na głośniku ISOPHON PSL 30/50+2x ISOPHON BPSL 100+ISOPHON KK10(ale na fenylu).Było to sprzedawane jako ISOPHON BS7502.Wybitna jakość(no może wysokie mogłyby być lepsze)ale średnica jest urzekajaca a bas miły super nisko schodzący i punktowy(obudowa zamknięta).Użytkowane w salonie 70m ale niezbyt wysokim.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

malg

#61
Cytat: GP412 w Czerwiec 04, 2018, 18:05
ISOPHON KK10(ale na fenylu).


albo K10 ale uwaga jest ich kilka rodzajów, wieczorem wkleję zdjęcia tych wysokotonówek

miniabyr

Nie wiem jak gra ten twój zestaw ale sam jego wygląd powoduje u mnie uczucie przyjemności . Świetnie zaprojektowane urządzenia . A Davis z płyty -) świetny.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Też tak mam,bardzo mi się te graty Kuby podobają,ale Braun był chyba przez kogoś projektowany?

Michał


Michał

To nic nie ruszaj. To najprostrza droga do katastrofy ;)

Moriarty

A co to jest to z kotami na podłodze? Subwoofer?  :D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

dino

Cytat: Jakub w Wrzesień 29, 2018, 16:14Słucham dzisiaj Patricii Barber. Tej jej płyty są jakoś tak perfidnie zrealizowane, że chyba nawet odtwarzane na jamniku brzmią jakby się hi-endu słuchało.

Nic dziwnego, że są takie popularne na wszelkiej maści demonstracjach sprzętu.

Dobrze zagrane i mistrzowsko zaśpiewane plus kumaty realizator i ...mamy muzykę.
Przekleństwem dzisiejszych czasów są różne zabawki, które powodują, że artysta nie widzi swoich słabych stron.
Wystarczy posłuchać starych winyli z orkiestrami i wokalem - nagrywane na 1 (mono) lub 2 mikrofony.
Sami się "miksowali" i do tej pory brzmi to często lepiej niż 200 śladowe sesje na Pro Toolsie.
Ale to byli muzycy a nie gwiazdy mediów.

gratefullde

To bardzo ładny zestaw... :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cała seria wydawnictw ORG Music  tłoczona w Pallas gra świetnie.

W podobnym klimacie - Hank Jones Trio - Arigato:

https://www.youtube.com/watch?v=8nzt_mAqffs

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Moriarty

Cytat: Jakub w Wrzesień 29, 2018, 16:14
Słucham dzisiaj Patricii Barber. Tej jej płyty są jakoś tak perfidnie zrealizowane, że chyba nawet odtwarzane na jamniku brzmią jakby się hi-endu słuchało.

Mam kilka płyt Patricii Barber, ale tylko jednej mógłbym słuchać na okrągło: "Cafe Blue". Przegenialna. Polecam każdemu, kto na nią jeszcze nie trafił.

W ogóle podoba mi się szalenie ta babka. Bardzo inteligentna, komponuje, pisze świetne teksty - i potrafi sięgać po znakomite cudze - gra na fortepianie, ma charakter i odwagę cywilną (i pewnie dlatego nie przebiła się tak, jak choćby nijaka na jej tle Diana Krall).
https://www.youtube.com/watch?v=YcD_Yo9A7AA



YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

rudy-102


Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

gratefullde

Elektroniczne L4? Ponoć dziś rekord padł... 17 zwolnień/sekundę ...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9