Proszę o pomoc w doborze kabli do systemu:) (Laik pyta)

Zaczęty przez tomasz_pianista, Marzec 22, 2017, 12:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

W rozsądnych pieniądzach. Jestem kablowym laikiem, póki co jest u mnie budżetówa, bo nie czułem potrzeby zmiany.

Teraz jest u mnie zamulaście po zmianie kolumn...Chodzi mi sygnałowe (RCA-RCA) oraz głośnikowe.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, bo totalnie nie siedzę w temacie.
Grupa ratowania poziomu.

rudy-102

RCA proponuję "Inakustik NF-202", a jeśli ma to być budżetówka wyprowadzająca z mułu to do głośników "Oehlbach Rattle Snake 6".

pan-troglodytes

Moim zdaniem kablami nic nie osiągniesz, nie tędy droga. Jak chcesz, mogę ci podesłać głośnikowego Furutecha zielonego, 2x2 m z oryginalną konfekcją (banany) U mnie leży i się kurzy bo za krótki :)
Jakby co - PW.



vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

Cytat: vasa w Marzec 22, 2017, 12:56
.

Kropka jest wymowna. Mam jeszcze IC RCA Straight Wire, bardzo ładnie wyglądają, są grube, w bezsensownym oplocie i grają jak każdy inny kabelek. Mogę wrzucić do paczki.

tomasz_pianista

No cóż - jak mówiłem, jestem laikiem, ale nigdy się w kable nie bawiłem (oprócz gramofonowych - bo tam pojemność kabla oraz uziemienie ma duży wpływ na sygał).

Zanim pójdę w drastyczne zmiany, chciałbym zobaczyć, czy kable mogą pomóc - a te których używam mają złe opinie:)

Troglodytes - dzięki, tylko u mnie na terminalach głośnikowych przydałyby się widełki. Wiesz, lata 80':)
Grupa ratowania poziomu.

malg

Cytat: rudy-102 w Marzec 22, 2017, 12:35
RCA proponuję "Inakustik NF-202",

potwierdzam ten RCA gra u mnie bardzo dobrze pomiędzy lampizowany CD - WZM lampowy
Ale to jest goły kabel, więc musisz zakonfekcjonować więc trzeba dodać koszt wtyków
tu masz link do mojego opsiu:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1376.msg138158#msg138158

Linki do kupowania i wtyków, zajdziesz w treści wątku wcześniej

Jeśli chodzi o kabel głosnikowy, to polecam JANTZEN AUDIO SOLID CORE
tu masz wątek o nim: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1729.0
Poczytaj też o Beldenie 9497 i WE18GA w grupie kable: http://audiomaniacy.pl/index.php?board=83.0




,

bum1234

Przykro mi, ale kablami tego "zamulenia" nie usuniesz.

malg


tomasz_pianista

Nie chcę tu dywagować czy kable grają, czy nie, po prostu taniej mi wymienić kable niż końcówkę mocy. A może co się zmieni.

Tak jak mówiłem, u mnie jest totalna budżetówka kablowa. Co nie zmienia faktu, że dla mnie 700zł za RCA to totalny kosmos cenowy.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: malg w Marzec 22, 2017, 13:26Z tego co wiem Vasa nie słyszy kabli,
To jest pikuś. Vasa uważa że inni też nie słyszą* :P
Ale niech Tomasz sam posłucha. Przecież ja Mu nie wróg :)

*Oczywiście poza ewidentnymi psujami jak kable węglowe lub specjalnie przygotowane druty aby robiły za filtr w paśmie akustycznym.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: bum1234 w Marzec 22, 2017, 13:24
Przykro mi, ale kablami tego "zamulenia" nie usuniesz.
To nie zawsze jest takie jednoznaczne. Znam kable, które zdecydowanie zamulają. Ale jeśli muli sprzęt to kable oczywiście nic nie pomogą.


ahaja

Jak ma być pure to bez złączek i innych bzdetów należy wlutować kabel w zwrotnicę.
Bo jeśli ma być gniazdo czy jakiś wtyk to minimum z miedzi ... a takowych malo i drogie.

Kabel z bardzo dużą ilością cieniutkich drucików będzie jaśniejszy niż taki o takiej samej średnicy ale z grubymi drutami. Pomijam wydumki o których wspominał Vasa z filterkami w puszeczkach ... ;-).

MAC

Jak Duelund DCA16GA bez żadnych konektorów (sote do terminali) nie otworzy ci systemu to nie ma co szukać przyczyn w kablach.

tomasz_pianista

Masza, nie wiesz skąd można zamówić ten kabel?
Grupa ratowania poziomu.


tomasz_pianista

Ok, wielkie dzięki, na początek spróbuję i zobaczymy co dalej:)

Dziekuje wszystkim za pomoc.
Grupa ratowania poziomu.

jarojaw

Skoro jesteś z Katowic to pod nosem masz Beldena 9497. 20 zł za metr i możesz sprawdzić już dziś czy jest poprawa.

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

tomasz_pianista

Wieści:

Duelundy plus nowe IC (DIY, miedź, dobre wtyki) wniosły sporo dobrego, analog znów jest górą:P Co nie zmienia faktu, że zabawa kablami mnie nie rajcuje. dużo pieprzenia, a różnice są niewielkie.

Aczkolwiek czeka mnie na pewno jeszcze długa walka, bo potencjał jest spory. Czasu niestety mam mało, dopiero na wakacje pewnie wszystko zrobię. Myślę o jakiś zwrotnicach na dobrych podzespołach.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Tomek, czym Ty je pędzisz?
Może one, po prostu, potrzebują elektrowni z dużą wydajnością prądową ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Yamaha M-40, 2 x 120W, aczkolwiek te stare końcówki Yamahy mają z reguły o 15-20W więcej niż w specyfikacji:) Do 15W może pracować w klasie A.

Jako pre mam Yamahę C-65, bardziej mi przypadła do gustu niż C-4. Oczywiście słucham bez korekcji, na tzw. tone bypass.

Jestem fanem elektroniki Yamahy, oczywiście M-40 to był najniższy model, więc jak mi się trafi okazja (marzę o B2X) to zmienię. Porównywałem ten zestaw który mam do dość niezłych współczesnych integr (NAD, rotel) i yamaszki się bronią.

Końcówka mocy jest ustawiona na połowę na potencjometrach...a przedwzmacniacz na godzinę 9, więc te kolumny są raczej łatwe do wysterowania.

Boję się, że te kolumny mogą lubić lampy, a wtedy jak wiadomo choroba postępuje:)

Grupa ratowania poziomu.

MAC

Cytat: tomasz_pianista w Kwiecień 04, 2017, 21:26Boję się, że te kolumny mogą lubić lampy,

Czego się boisz gupi...  ;)
Z lampą wszystko zaczyna grać  :D

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa



Cytat: tomasz_pianista w Kwiecień 04, 2017, 21:26
Yamaha M-40, 2 x 120W, aczkolwiek te stare końcówki Yamahy mają z reguły o 15-20W więcej niż w specyfikacji:) Do 15W może pracować w klasie A.

Jako pre mam Yamahę C-65

No tak. To prądu raczej nie brakuje.
Pudło.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.