Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg





malg


McGyver

0,5uF to więcej niż 0,47. A 350V obleci. Czyli technicznie podejdą, ale jak one grają to pojęcia nie mam. Z drugiej jednak strony te 43zł to nie tak wiele.
Reasumując, nie mogę ich ani zarekomendować ani odradzić.

malg

Niestety ma tylko rzeczywiście jedną sztukę
Aukcja wyświetliła mi się podwójnie jako sponsorowana i zwykła
napisałem pytanie do sprzedwacy

McGyver

Obiecane foty, zasilacz. Tu widać że złącza to nie ARK. Widać też którą zworę należy zainstalować oraz montaż diod zamiast mostków. Dwie od góry płytki, dwie od spodu. Będzie na następnym zdjęciu.






amati74

Cytat: McGyver w Kwiecień 05, 2018, 00:39
Aha, i sorry że nie posprzątałem kurzu, jakoś mi się nie chciało  ;)
Spoko dziś nie jest dzień sprzątania piątek jest lepszym dniem na kurze a po kurzach piątkowe płukanie gardła z kurzu całego tygodnia [emoji3].

konrado77

Mac,
znalazłem na stronie https://sklep.lampyelektronowe.pl dwie potencjalne toroidy:

1) https://sklep.lampyelektronowe.pl/?688,tt50-86-a-transformator-sieciowy-toroidalny-audio-sizei
    Moc: 50VA, Napięcia wyjściowe: 210V / 0,1A, 0 - 6.3V -13.0V / 2.0A

2) https://sklep.lampyelektronowe.pl/?689,tt50-85-a-transformator-sieciowy-toroidalny-audio-sizei
    Moc: 50VA, Napięcia wyjściowe: 200V / 0,1A, 0 - 6.3V - 15.0V / 2.0A

Która opcja będzie lepsza, czy też może poszukać coś innego, np.:

3) https://sklep.toroidy.pl/pl/p/TSTA-0050002-Transformator-sieciowy-do-urzadzen-lampowych/636
    Napięcie zasilania    230V lub 2x115V
    Uzwojenie wtórne SEC I    200V / 0,1A
    Uzwojenie wtórne SEC II    0 - 6,3 - 13V / 2A

Pozdrawiam


zalun

Lista:
1. McGyver 3szt. srebrnych (bez obaw, ja sobie zamówię z inną grafiką)
2. McGyver 2szt. czarnych (bez obaw, ja sobie zamówię z inną grafiką)
3. konrado77 1szt czarna
4. malg 1szt czarna
5. zalun 1szt czarna

zalun

BTW
@malg - zrobiłeś listę elementów, która potem była poprawiana - dasz radę wrzucić całość jak do zamówienia?

McGyver

Cytat: zalun w Kwiecień 05, 2018, 12:40
BTW
@malg - zrobiłeś listę elementów, która potem była poprawiana - dasz radę wrzucić całość jak do zamówienia?

Bardzo proszę się z tym wstrzymać do zamknięcia listy na obudowy bo się chaos zrobi. Chciałbym złożyć zamówienie po niedzieli.

plastik1989

Jak będziecie zamawiać torroidy, to proponuję takie, które mają ekran miedzy uzwojenie, pierwotnym i wtórnym - moze pomoc w zwalczeniu ewentualnego brumu.

Unikajcie traf torroidy.pl Pozatym ze maja fajna stronkę, gdzie można łatwo zamówić i szybko wyślą produkt to maja same wady - na 10 traf ktore od nich kupilem w zasadzie połowa powinna iść do reklamacji - rozrzut napięć jak byly symetryczne, brumią pomimo użycia 75% mocy etc. Trafa od nich dedykowane do audio, zalewane i z dwoma ekranami sa juz w porządku ale te z kolei kosztują jakies 3x więcej niz konkurencja.

Natomiast trafa glosnikowe (wyjściowe) do urządzeń lampowych SE z torroidy.pl to żart wręcz, tego to juz w ogole jak ognia unikać - ani pasmo przenoszenia nie odpowiada nawet w polowe temu co deklaruje producent, ani na ,,słuch" niczym nie zachwycają.

A najfajniejsze trafa jakie mi sie udawało kupic, to na kształtach EI, wygrzebane ze starych urządzeń lampowych telfunkena, siemensa, radione, itp. Byl kiedyś gość który sprzedawał takie trafa po 50zl. Cichutkie, mocne, nie grzały sie i jeszcze zwykle miały po kilka napięć, a żarzenie starczyło by żarzyć po 6 lamp.
.

McGyver

Ekran (z miedzi) między uzwojeniami nie jest konieczny by uzyskać urządzenie lampowe bez brumu. Kluczowe jest prawidłowe prowadzenie masy. Jeżeli taki ekran ewentualnie pomaga w redukcji brumu, to oznacza że prowadzenie masy w urządzeniu jest co najmniej nieoptymalne.

Co do trafoli z Toroidy.pl zgadzam się z kolegą Plastik.

Ze starymi trafami trzeba uważać. Jeżeli są w dobrym stanie, to OK. Ale można też trafić na wymęczonego zbuka który będzie brzęczał jak stado szerszeni.
No chyba że ma się zaufanego sprzedawcę który w opisach mówi prawdę, a w razie zonka przyjmie zwrot.

paul_67


plastik1989

Cytat: paul_67 w Kwiecień 05, 2018, 19:43
Transformatory Indel są w porządku?
Jak będziecie robic grupowe zamowienie to ja bym, zgłosił sie do trafbera. Jest dobry, tani tyle,że wiecznie zapracowany i ciężko go na pojedyncze trafo namówić, ale większe ilości to bedzie inna rozmowa.

Indel są OK, chociaz mi sie tandetne troche wydają. Ale tak na prawdę o ile trafo nie brumi i się nie grzeje to każde bedzie OK.
.

McGyver

Cytat: paul_67 w Kwiecień 05, 2018, 19:43
Transformatory Indel są w porządku?
Miałem kilka razy. Złego słowa nie mogę powiedzieć.
Cytat: plastik1989 w Kwiecień 05, 2018, 19:53o ile trafo nie brumi i się nie grzeje to każde bedzie OK.
Marzenia ściętej głowy  :P  Każde trafo będzie się grzać. Ma się nie grzać nadmiernie.