Audio Video Show 2017- relacja

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 20, 2017, 12:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

To był zestaw, który był jednym z lepszych na wystawie. Wg mnie. Rozdzielczo, ofensywnie, a jednak przyjemnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#176
A teraz kuriozum ze SN. Wchodzę i paczę. Chyba coś drogiego. Ale dźwięk jak z dupy słonia po przyłożeniu wuwuzeli, szukam nazwy kolumn i widzę tylko logo przypominające guano. Znowu muszę się podeprzeć opisem, bardziej obytych w świecie audio, kolegów:

SR: "Audio System postanowił za to zaproponować systemy zarówno ekstremalnie high-endowe, jak i skierowane do zdecydowanie bardziej zrównoważonych emocjonalnie audiofilów. Top oferty stanowiły szczytowe Blumenhofery Gran Gioia MK2, do napędzenia których sięgnięto po lampy Cary Audio, a źródłem był niemieckiej gramofon Scheu Analog. Efekt soniczny powyższego zestawienia litościwie przemilczę, ale niezwykle irytujące, typowo tubowe podbarwienie słyszalne w całym, reprodukowanym paśmie nie pozwalało na dłuższy, naznaczony chociażby śladową przyjemnością odsłuch."

Nic dodać, nic ująć. Co prawda dalej znęcają się nad Vincentem z Herbatnikami, ale ja się zupełnie z nimi nie zgadzam. Przesadzajo  ::) Nie będę cytował :)

W każdym razie miałem ochotę zerwać choć tę dolną tubę, która w moim odczuciu straszliwie psuła przekaz, a jej spasowanie ze średnicą głośnika przywodziło na myśl ekwilibrystykę kolumn darkula. Hajend, tak? Postoję.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dla działkowców. I te Audio Pro grały super.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

#179
Rozrasta się oferta paneli akustycznych. Ich różnorodność jest coraz większa, a formy często zaskakujące.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Gdyby ktoś był zainteresowany jak jest zbudowana kolumna TAGA HARMONY.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Widać, że z głośników i kszynki [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

...i gompki. Znienawidzonej przez ałdiofilskich aukustyków gompki piramitki  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#183
Dobra, zmierzamy do końca. Może pojawi się jeszcze z jeden wpis z detalem. Czysto zdjęciowy. Ostatni więc raz podpieram się opisem SR:

"Tuż obok, niekoniecznie skromnie, prezentowany był równie, bądź nawet jeszcze bardziej imponujący set, w którym pierwsze skrzypce grały goszczące swojego czasu u nas topowe kolumny Avantgarde Acoustic Trio, lecz tym razem z równie ekstremalnym co one same wspomaganiem, w postaci z trzech Basshornów XD. W przeciwieństwie do standardowo ogłuszających pokazów serwowanych co roku w Monachium tym razem operujący pilotem Armin Krauss miał litość nad tłumnie przybyłymi audiofilami i nie przesadzał z głośnością za co zyskał moja dozgonną wdzięczność."

I tak było głośno. W Monachium nie byłem, ale miałem już ze dwa, trzy razy okazję brać udział w pokazach i zawsze rozsadzało salę. Miałem uczucie, że ktoś się pastwi nade mną i coś chce udowodnić wystawcom za ścianą.
Za każdym razem obiecywałem sobie, że nie wrócę, ale jednak ciekawość, czy coś poprawiono każe wracać.
Co tu dużo mówić. Spektakularny system ze spektakularnym dźwiękiem. Ale ja go ciągle nie znoszę. Jest coraz lepiej, ale ciągle nienaturalnie! Nieprawdziwie! Za taką kasę?
To znaczy w tym roku zespół basowy to był bas wystawy. Był bardzo bogaty w strukturze i szybki. Nie schodził nisko wchodząc w jakieś infradźwięki... Ale tak! Najlepsze basiszcze jakie w życiu słuchałem. Zwykle problem AA, bo za bas służyły subwoofery aktywne. Zupełnie odklejone od specyfiki tuby. Teraz pasowały i - co ciekawe-nie drażniły. W przeciwieństwie do Trio. Najpierw leci Kraftwerk. No super. Głośno ale fajny wykop. Nic nie zapowiada tragedii. Następne Pnk Floyd. Usłyszałem co prawda przekaz, który nacisk położył na inne aspekty złożoności utworu- co było ciekawe, ale jak mi niektóre instrumenty zaczęły grać wiadomo skąd po przyłożeniu wuwuzeli- to czar absolunie prysł. Wyszedłem. Wyszliśmy.
Wygląda, że za mojego życia nie polubię się z tubami, fatalne podbijanie i "nosowe" wykręcanie realnych instrumentów. Może w jakiej elektronice się sprawdzą. Zresztą o czym mowa? Ile to kosztuje, by być tak bardzo na bakier z realiami?  ::) ::) ::)

Przecież konstruktorzy sprzętu audio to nie malarze okresu kubizmu, pop-artu czy nawet impresjonizmu. Ich konstrukcje mają reprodukować najwierniej jak się da!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93